Jakie kolumny 5.1 do KD Pioneer ?

Echelon

New member
Witam.

Obecnie posiadam amplituner i Blu-ray Pioneer, VSX-520 i BDP-333, kolumny 5.0 Pure Acoustics Supernova 8, sub Yamaha YST-SW012. Pokój ma powierzchnię 20m2. KD używam w 60% do filmów, 40% do muzyki. Suba włączam tylko do filmów, muzyki słucham w trybie Pure Direct. Zespoły z lat 60 i 70, takie jak The Doors, Led Zeppelin, Pink Floyd, większość zremasterowana. Chciałbym wymienić kolumny, szczególnie zależy mi na dobrych frontach, choć teraz też jestem zadowolony. KD pozostanie Pioneera 5.1, bo nie wykorzystałbym dodatkowych kanałów. Czy przy takich warunkach mieszkaniowych i gatunku muzyki, wymiana kolumn na takie z przedziału 2000-3000zł ma sens? Czy usłyszę różnicę?

Kolumny jakie rozpatruję to:
1. Indiana Line Nota 5551
2. Taga Harmony 606 v.3
3. Taga Azure
4. Wharfedale Diamond 10.6 Set
5. Wharfedale Obsidian 600
6. Jamo S606

Które kolumny najlepiej zagrają i będą w pełni wykorzystane, tak żeby nie przepłacać?
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
20m2 to coś większego by się przydało.
Monitor Audio MR6 5,0
JBL Studio 180+130+120+140
JBL Loft 50 5,1
Tannoy V4 5,0
 

Echelon

New member
Ale ja nie słucham głośno. Głośność podkręcam maksymalnie do 40% i to mi wystarczy. Zależy mi na niuansach i najlepszym odwzorowaniu źródła dźwięku, czyli CD. Poza tym przydałoby się, żeby kolumny były neutralne.
 

LukeSky

Member
Bez reklam
Kolejne pytanie z cyklu czy jak wydam więcej siana to czy usłyszę różnicę, to pytanie już samo w sobie jest absurdalne. To czy usłyszysz różnicę zależy głównie od Ciebie samego, twojego nastawienia do muzyki, tego na co zwracasz uwagę słuchając, jak reaguje Twój mózg i wielu, wielu innych czynników zmysłu słuchu.

Nie obraź się, ale może jesteś głuchy? Kupisz zestaw za kilka tysiaków i co?
Albo to co masz teraz Ci opowiada i jesteś zadowolony albo nie odpowiada. Jak nie odpowiada to mykaj na odsłuchy i wyrób sobie swoje zdanie.

Z tego co podałeś moim zdaniem większość to podobna półka jakościowa do tego co masz teraz. Czyli grają, bo grają i jeśli byś nie słuchał każdego zestawu jeden po drugim to różnicy nie uraczysz. Najlepiej prezentują się 1. Indiana Line Nota 5551, choć ja bym celował na Twoim miejscu w serię TESI, nawet jest na forum użytkownik z tymi kolumnami i bardzo sobie chwali.

Reszta nie warto zachodu

20m2 to coś większego by się przydało.
Monitor Audio MR6 5,0
JBL Studio 180+130+120+140
JBL Loft 50 5,1
Tannoy V4 5,0

Co mają te zestawy takiego że zagrają lepiej na 20m niż te co wymienił autor wątku?
 
Ostatnia edycja:

Echelon

New member
Nie obraź się, ale może jesteś głuchy? Kupisz zestaw za kilka tysiaków i co?
Albo to co masz teraz Ci opowiada i jesteś zadowolony albo nie odpowiada. Jak nie odpowiada to mykaj na odsłuchy i wyrób sobie swoje zdanie.

Nie, nie jestem głuchy. Można powiedzieć, że słuch mam wręcz wyrafinowany. Dlatego oczekiwałem odpowiedzi od podobnych osób na tym forum. Po drugie, gdzie napisałem, że coś mi nie odpowiada?
 

LukeSky

Member
Bez reklam
No właśnie w tym sęk. Skoro wszystko Ci odpowiada to po co chcesz zmieniać ten zestaw? Ja swój zmieniłem bo ewidentnie mi czegoś brakowało, wiedziałem czego szukać. Pytanie o zmianę tylko dla samej zmiany jest dla mnie nielogiczne.

@Echelon, moje stwierdzenie odnośnie bycia głuchym było retoryczne. Zakładam że masz świetny słuch, ale to właśnie on powinien Cię poprowadzić a nie nasze opinie na forum. Każdy z nas słyszy inaczej. I tak jeden wychwala takie, inny takie, mało kto słuchał wszystkiego. Dodatkowo nikt nie zastanawia się nad warunkami akustycznymi w domu, a te potrafią zdziałać cuda albo sprawić że nawet wypasione kolumny z kilka tysięcy zagrają nijak.
 
Ostatnia edycja:

Echelon

New member
@LukeSky

Chcę zmiany, bo mam gotówkę i dążę do ideału ;). Poza tym odsłuch w sklepie i w domu jest inny, wiadomo z jakiego względu.
 

LukeSky

Member
Bez reklam
Wiadomo że jest inny, ale coś posłuchać trzeba, choć by po to aby mieć porównanie. Będziesz słuchał przecież różne zestawy w tych samych warunkach więc jest skala porównawcza.
 

Misiox

New member
na taką powierzchnię pokoju ja bym polecił Klipsch RF-52 ewentualnie Klipsch RF-62 (zagrają lepiej ale wymagają sporego pomieszczenia w twoim wypadku mogły by zagrać fajnie).
 
Do góry