jakie kino wybrać

popi

New member
Witam proszę o pomoc w wyborze kina domowego, ponieważ w tej kwestii jestem laikiem.
Posiadam tv Samsung smart UE 40es6800 dekoder nc+ nbox hdtv recorder 1 t pokój ma wymiary
4.5m-4m.Sprzęt ma służyć przede wszystkim do oglądania filmów również 3D, ale czasami lubię posłuchać muzyki (nie zależy mi bardzo na dvd). Chciałbym przeznaczyć na to jakieś 3000-3500tyś, ale jestem skłonny nawet 4000tyś.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Np. Harman Kardon avr161, Denon X1000/X2000, Onkyo 515, + JBL Loft 5.1,Indiana Line Nota 555 (tu 5.0 bo na suba nie starczy, ale w przyszłości możesz dokupić), Klipsch F10+C10+B20+sub .
 

lolitta

New member
Mam ten sam problem. I dokladnie taka sama kwote do dyspozycji .

Kiedys, dokładnie rok temu miałam wybrany sprzet, niestety z powodow technicznych nie zostałam posiadaczka wymarzonego sprzetu. Chodziło o promocje na zestaw :

DENON AVR 1612 + Warfedale MOVIESTAR

+ oddzielnie : polecany przez Was LG BD 660 3D

Odpuściłam temat na rok i postanowiłam do niego wrócić. Ale poniewaz rok to mnostwo czasu i duuużo sie pozmienialo w tej kwestii, znów probuje sie zwrocic do Was z zapytaniem i prośbą o pomoc.

Szukam sprzetu w dwoch przedzialach : ok 2 tys i 3 tys. Jesli jest cos fajnego na rynku to jestem w stanie dolozyc. Nie jestem audiofilem, wiec nie wiem czy jest sens, ale wychodze tez z zalozenia że lepiej dołożyc za marke i miec sprzet na wieki. Dlatego myslałam o DENONIE lub HARMAN KARDON. Nic mi jednak nie przychodzi do głowy.

Jestem mocno nie w tamacie na dzien dzisiejszy.

Jedyne co udało mi sie wyszukac i mi podpowiedziano, to w tej wersji drozszej taki oto zestaw:

bry? CZy ma dobre parametry? Nie wiem . Moze ktos pomoze ?

Jesli chodzi natomiast o DENONA, to wowczas (czyli rok temu) jedyne co pamietam to to, że wahalam sie miedzy 1312 a 1612. I ustaliłam że definitywnie 1612 bo ma m.in automatyczna korekcje dźwięku, automatyczną korekcję akustyki pomieszczeń itd.

Potem pojawiło się 1713 – jakie roznice od 1612 nie wiem. Wiecie? Ale czy warto odpowiadac na to pytanie to sie w zasadzie zaczynam zastanawiać. Bo teraz jak wchodzilam na allegro to widze ze wszytsko musialo chyba pojsc mocno do przodu, bo w ogole nie ma serii zaczynajacyh sie na 1….tylko od X…

Moze cos z tej serii?

Odtwarzacz BlueRay też juz pewnie w tej cenie jest nowszy i lepszy niż LG BD 660 3D ?

Jestem zagubiona i to mocno. A chcialabym w tydzien podjac decyzje, żeby na Święta zdążyło :)

Prosze o pomocna dłoń . Za co z góry Wam dziekuje.

Wiem żę dużo pytań, ale moze cos komus uda sie wymyśleć. Ja na razie optuje za
HARMAN KARDON BDS 770 BDS770 3D

Jeszcze coś Ci podpowiem . Ktos mi odradzał kupowanie klocków, czyli “all-in-one”. Wiec nie wiem czy moj wybrany zestaw jest wart uwagi. Jednak obstaje ze przy tej marce bedzie OK na wieki. Moze sie myle…

Pobuszowalam tak na mega szybko i jeszcze takie oddzielne elementy poznajdowalam:

1)
DENON AVR X500 + HARMAN KARDON HKTS16

Tylko nic mi nie wiadomo o serii X500. Moja ewolucja w DENONACh skonczyla sie na AVR1713.

2)
DENON AVR-1513 + HARMAN K HKTS 16 WQ

3)
DENON AVR-X500 + HARMAN KARDON HKTS 16 WQ

4)
ONKYO TX-NR525 + HARMAN KARDON HKTS 16 BQ

Co byście wybrali? czy to jest w ogóle warte uwagi?

Obstawalabym jednak przy HK i DENONIE, ale moja ewolucja na temat DENONOW skonczyla sie rok temu na modelu 1712 a teraz widze ze serie zaczynaja sie na X ….I nie wiem czy sie posunelo to od 2012 rooku i jakie sa roznice.

PROSZE PILNIE O POMOC!!!!!!!!!!!!!!!! :)
bo do Gwiazdki niedaleko a jeszcze musi zdążyć przyjść, a wszyscy wiemy jak działa nasza Poczta :(
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Następcą Denona 1612/1713 jest właśnie X1000. Możesz też zerknąć na Onkyo 515, Yamahe 673/675, HK 260/270. Lolitta nie napisałaś jaki masz metraż? Z mniejszych kolumn możesz posluchać Quadral Quintas 5000, Jamo s506, Wharfedale Diamond HCP lub coś lepszej klasy np. Monitor Audio MR 4 + starszy model Denon 1713, Klipsch F10 + Denon 1713. Z większych kolumn masz np. Jamo s606, Wharfedale Obsidian 600, JBL Loft. Pogadaj sobie z Blackninja odnośnie cen, zawsze trochę Ci kasy zostanie i wtedy można coś lepszego wybrać.
p.s. Widzę że pozakładałaś kilka tych samych tematów? Więc miejsce odsłuchowe to jest 15mkw czy 40mkw?
 
Ostatnia edycja:

collider

New member
Bez reklam
Nie ladnie tak komus temat zagarnac lolitto :)
popi zobacz sobie Pioneera 923 lub Onkyo 626. Jesli chodzi o glosniki to Jamo S606 lub Taga Harmony 606.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Witam proszę o pomoc w wyborze kina domowego, ponieważ w tej kwestii jestem laikiem.
Posiadam tv Samsung smart UE 40es6800 dekoder nc+ nbox hdtv recorder 1 t pokój ma wymiary
4.5m-4m.Sprzęt ma służyć przede wszystkim do oglądania filmów również 3D, ale czasami lubię posłuchać muzyki (nie zależy mi bardzo na dvd). Chciałbym przeznaczyć na to jakieś 3000-3500tyś, ale jestem skłonny nawet 4000tyś.
Harman AVR161+LOFT 5,1 :)
 
Do góry