Jakie kino kupic do 5k?

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
A Loft to ideał? Również 2 niskotonowce po bokach. Nie wciśniesz ich między meble. Panowie, kolega ma 13mkw gdzie Loft są polecane na 20-25mkw. Nie zawsze więcej oznacza lepiej. Uważam że monitory lub niewielkie podłogówki ( przy w miarę dobrej akustyce i rozstawieniu) zagrają zwiewniej i przestrzenniej. Zawsze pisałem, że po to są różne konstrukcje i wielkości kolumn w zestawach producentów, żeby każdy dobrał pod swoje warunki mieszkaniowe. Gdyby kalibracja była lekarstwem na całe zło, to czy mamy 13mkw czy 35mkw byśmy wstawiali np. Klipsch RF 82 czy JBL ES100 i po krzyku;)
 

collider

New member
Bez reklam
Ja bym tam wcisnął i do małego pomieszczenia :). To ja mam pomysł, jeżeli się już kolega tak obawia to niech kupi takie Jamo jak mam ja. Do tego pomieszczenia idealne.

W przypadku tamtych Jamo jak i Jbl problemem jest nie moc a usytuowanie głośnika z boku konstrukcji. Przy nawet małym metrażu i otwartej przestrzeni zagrają bez problemów. Oczywiście jeżeli zagrodzisz je ścianami może być problem. Chociaż zwyczajowo 20-30cm przestrzeni powinno wystarczyć. W mojej opinii gorzej kupić za małe głośniki jak za duże.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Kolumny trzeba odpowiednio dobrać, ale uważam że mniejszym złem jest kupić ciut mniejsze kolumny niż za duże. Mniejsze kolumny i tak wspomagasz w kinie subem, a i do stereo niektórzy lubią. Natomiast jak kolumna jest za duża/mocna i źle dobrana, to już nic z tym nie zrobimy. Ja tam wyleczyłem się z manii wielkości:p
 

collider

New member
Bez reklam
Ale przecież amplituner obcina ci to co jest za dużo. Balansuje brzmienie odpowiednio do miejsca odsłuchu. Duże głośniki dają ci tą przewagę, że potrafią przy odpowiednim wzmacniaczu wybrzmieć. Ja wolę mieć więcej a ewentualnie przyciąć niż mieć za mało a potem już tego nie podbić. Subwoofer to nie złoty środek i tak jak niektórzy lubią stereo z nim to inni bez. W kinie też przy odcięciu dobrze gdy głośnik potrafi zejść bo przecież sub ma tylko dodawać smaczku a nie robić całą robotę.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Jak przegniesz to kalibracja na niewiele się zda. Zauważyłeś ilu ludzi na forum mialo problemy z dudnieniem kolumn? Były porady dotyczące zmiany ustawienia, zatykania otworów BR, zastosowania pułapek basowych itp. Natomiast jeśli chodzi o sam bas, to uważam że to właśnie sub w kinie odwala większość roboty niż tylko dodaje smaczku. Każdy ma swoje zdanie i pewnie w tej kwestii się nie dogadamy:) Kolega niech posłucha sobie róznych zestawień i niech sam podejmie decyzję. yanahar6 to kolumny i ich ustawienie najczęściej są problemem w salonach a nie elektronika:)
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
I najlepiej zrobisz. Tylko jak Ci napisałem, weź poprawkę na wielkość salonu. W pewnych warunkach może Ci się wydawać że basu jest mało, natomiast po przeniesieniu do swojego salonu może być on dominujący.
 
Do góry