Jakie kino kupic do 2500zl?

intens

New member
Jesli chodzi o amplituner to raczej juz wybralem Onkyo TX-NR414.
Czy macie jakas lepsza propozycje w tej cenie z lepszymi funkcjami?

Kolumny to kupie raczej Jamo S 506 Hcs 3.
Blu-Ray chcialem miec do kompletu bo skladaka nie chce.
Wybralem ONKYO BD-SP308.

Czy macie jakies lepsze pomysly?
Moze zamiast Blu-Ray to kupic jakis odtwarzacz multimedialny z wifi?
Zalezy mi zebym mogl sluchac radia internetowego po wifi i najlepiej zebym mogl ogladac tez filmy z kompa. Bede musial dokupic adapter wifi.
 

intens

New member
Co byscie wybrali z tych ampli?
Ktory bedzie mial najlepsza funkcjonalnosc i brzmienie?

Onkyo TX-NR414
YAMAHA RX-V 473
Pioneer VSX-527

Kolumny Jamo S 506 Hcs 3 czy Quadral Quintas 5000?
 

chickenowa

New member
Jesli chodzi o amplituner to raczej juz wybralem Onkyo TX-NR414.
Czy macie jakas lepsza propozycje w tej cenie z lepszymi funkcjami?

Kolumny to kupie raczej Jamo S 506 Hcs 3.
Blu-Ray chcialem miec do kompletu bo skladaka nie chce.
Wybralem ONKYO BD-SP308.

Czy macie jakies lepsze pomysly?
Moze zamiast Blu-Ray to kupic jakis odtwarzacz multimedialny z wifi?
Zalezy mi zebym mogl sluchac radia internetowego po wifi i najlepiej zebym mogl ogladac tez filmy z kompa. Bede musial dokupic adapter wifi.

Blu ray samsung z serii 6 mają wifi i obedziesz się bez żadnego adaptera
 

Helmor

New member
witam. mam okazje kupic Denon AVR-2113 w cenie yamaha RXV473. napalilem sie na yamahe. denon jest 7.1 czy podlacze pod to kolumny 5.1?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Jeżeli masz możliwość kupienia w podobnej cenie jak Yamahę, to nie ma się nawet co zastanawiać. To jest sporo wyższy model od Yamahy. Oczywiście że się da podłaczyć 5.1.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

chickenowa

New member
Powiem Ci ze po tych kilku dniach, kiedy już zaprzyjaźnilam się z moim ampli, stwierdzam że gra super :) juz nie mówię o filmach ,ale muzyka... Odtwarzam teraz muzykę z ipoda bo z pc jest wyraźnie gorsza ( zintegrowana karta dźwiękowa) i basy są tak niskie że witryna wpadla mi q rezonans :p a jak oparlam się sciany to czula m drgania. Sluchalam tego na -30db B-)
Muzykę Hanza Zimmera odkrywam na nowo :-D
 

slepymax

New member
Co byscie wybrali z tych ampli?
Ktory bedzie mial najlepsza funkcjonalnosc i brzmienie?

Onkyo TX-NR414
YAMAHA RX-V 473
Pioneer VSX-527

Kolumny Jamo S 506 Hcs 3 czy Quadral Quintas 5000?



Ja też stoję przed podobnym wyborem, odrzuciłem już VSX-527. Yamaha jest ładniejsza ale bardziej pociąga mnie onkyo. Niezależnie na który się zdecyduję mam w planach zakupić do niego kolumny Taga 806. Jak myślicie czy to jest dobry wybór ?? Wolę się zapytać przed zakupem żeby później nie żałować latami :) Proszę o pomoc :) przy okazji pozdrawiam serdecznie użytkowników tego forum, dużo się dowiedziałem.
 

flo333

New member
Witam wszystkich fanów KD :)
Oto moja bolączka
posiadam Onkyo SR608 gra obecnie z Audio Pro Ego515 plus Audio Pro Ego Sub jednak chciałbym wykorzystać ten ampli do kina 5.0 5.1 a może nawet 7.1 pokój ok 20-22m2, ogólnie nowy zestaw do tego ampli mnie interesuje ale dysponuje kwotą do 3tys max, myślę o
Jamo 628 ( 608 polecany do Onkyo )
Audio Pro Avanto ( znana mi marka i sprawdzona )
ewentualnie wasze propozycje podałem 5.0 z wooferami po bokach ale może być też wolno stojący sub lub ten co mam bo daje nawet radę. Zestaw będzie głownie do filmów, czasem radio lub muza ale nie mam wymagań, bardziej ma robić wrażenie podczas filmów AC-3 5.1 bo głównie po to chcę kupić.
Czekam na porady speców z dziedziny :)

A może
HECO Victa 301 701 Sub 251A Center 10
KLIPSCH F10/C10/B20 5.1 + SW-350
TAGA HARMONY AZURE F-80 S/C-40
YAMAHA NS150 no moze NS555
Wharfedale Diamond 10.6
ogólnie chodzi o dobry i mocny dzwięk przestrzenny z 5.0 a sub będzie dodatkiem bo raczej bez niego ciężko dobre kino uzyskać. Z tego co czytam to NS555 chyba będzie najmocniejsza ale i najdroższa :/
Chodzi mi o opinie osób które posiadają lub posiadały ww zestawy i tych co mieli doczynienia z SR608 bo opinie co by kto wolał w niczym mi nie pomogą.
Panowie znalazłem jeszcze coś takiego audiovisualonline.co.uk/product/5537/audica-cx-system-3-5-1-speaker-package/
Z racji że obecnie mieszkam w uk to żaden problem zamówić, bo system raczej nie dostępny w pl

Czy te parametry mogą gwarantować dobre efekty kinowe?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Przede wszystkim żadne głośniki w kolumnach nie zagrają tak dołem jak odpowiednio dobrany subwoofer. Dodatkowo te boczne niskotonowce w Jamo szału nie robią. Praktycznie mniejsze kolumny potrafią ładniej pociągnąć basem niż te Jamo. Szkoda że nie masz ciut większego budżetu, bo za 3k już masz fajne zestawy porządnie grających kolumn. Tylko na suba bys musiał ewentualnie dozbierać. Klipsch F10 też będą za małe, jeżeli już to F20. Przemyśl sprawę, bo kupić lichy sub i kiepskie kolumny to nie sztuka. Ja bym wolał właśnie kupic lepsze kolumienki, a za jakiś czas dozbierać na coś proporcjonalnie odpowiedniego ze subów do reszty komponentów.
 

flo333

New member
Budżet już nadciągnięty więc więcej nie dam rady wydać na kolumny, i odkładanie kupna suba też odpada bo chcę mieć efekty po zakupie :) a nie czekać kolejne tygodnie na efekt. Czytałem parę dobrych opinii o zestawach z wbudowanym subem więc nie rozumiem czemu to ma odpaść, wydaje mi się że Audio Pro to dosyć dobra marka i raczej gdyby to nie miało sensu to by nie wypuszczali takich kolumn na rynek, nawet Mordaunt Short ma takie w swojej ofercie i nie są tanie. Pomijając audiofilskie zapędy nie mówcie że nie da się kupić nic sensownego za tą sumę, to już przesada.
Kiedyś w MedMark słyszałem kolumny Yamaha tylko fronty grały a ich potęgę słychać było po wejściu do marketu gdzie sprzęt KD był praktycznie na samym końcu hali jakieś 50m może dalej od wejścia, ale nie zwróciłem wtedy uwagi na model bo cena była coś ponad 2k zł wtedy dla mnie nie osiągalna :) i naprawdę nie potrzebowały suba, z wyglądu przypominały właśnie NS ale nie wiem który model dokładniej.
To co z żadnym z tych zestawów nie będę miał problemu z sąsiadami? niemożliwe :) przecież sądzę że wiele osób takie posiada, podzielcie się wrażeniami.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Klipsch F10 jak na swoją kasę grają bardzo dobrze.
A jak kasa na maxa 2,5 tyś - to sprawdź proszę nowy zestaw bezprzewodowy Fidelio B5.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Budżet już nadciągnięty więc więcej nie dam rady wydać na kolumny, i odkładanie kupna suba też odpada bo chcę mieć efekty po zakupie :) a nie czekać kolejne tygodnie na efekt. Czytałem parę dobrych opinii o zestawach z wbudowanym subem więc nie rozumiem czemu to ma odpaść, wydaje mi się że Audio Pro to dosyć dobra marka i raczej gdyby to nie miało sensu to by nie wypuszczali takich kolumn na rynek, nawet Mordaunt Short ma takie w swojej ofercie i nie są tanie. Pomijając audiofilskie zapędy nie mówcie że nie da się kupić nic sensownego za tą sumę, to już przesada.
Kiedyś w MedMark słyszałem kolumny Yamaha tylko fronty grały a ich potęgę słychać było po wejściu do marketu gdzie sprzęt KD był praktycznie na samym końcu hali jakieś 50m może dalej od wejścia, ale nie zwróciłem wtedy uwagi na model bo cena była coś ponad 2k zł wtedy dla mnie nie osiągalna :) i naprawdę nie potrzebowały suba, z wyglądu przypominały właśnie NS ale nie wiem który model dokładniej.
To co z żadnym z tych zestawów nie będę miał problemu z sąsiadami? niemożliwe :) przecież sądzę że wiele osób takie posiada, podzielcie się wrażeniami.

Na rynek wypuszczane są rózne kolumny, Kody, Tagi, marketowe Prism czy jakiś podróbki No name, więc to że jest w sprzedaży nie czyni od razu z nich dobrych kolumn:) Nie słuchalem tych Audio Pro. Takie kolumny jak Jamo, to nie sa kolumny z wbudowanym subwooferem tylko o innej konstrukcji z bocznym niskotonowcem. Ludzie cząsto myślą że to 2 w 1. Sa kolumny z wbudowanym subem np. Firma Definitive Technology, gdzie produkują zestawy półaktywne bipolarne, ale cena to od 8k za parę. Zrobisz jak uważasz, bo rozumiem brak funduszy, ale oczekiwałeś dobrej opinii dlatego Ci napisałem co i jak. Oczywiście, kolumny i i ich brzmienie to kwestia gustu, ale na ten metraż jak chcesz mieć porządne kino to i tak musisz dokupic subwoofer. Zastanów się też nad sukcesywnym dokladaniem kolejnych elementów. Lepiej mieć na początek porządne kolumny i elektronikę i później dokupić subwoofer, niż napalić się na od razu cały komplet gorszy jakościowo czy brzmieniowo. Wielkość kolumn dopasowuje się do konkretnego metrażu, dlatego na 22mkw już bym myslał o Klipsch F20 zamiast F10. Co do MM, to tam jest różnie bo nie wiesz nawet czy gdzieś nie był załączony sub? Najlepiej przejedź się do jakiegoś salonu i posluchaj kilku zestawień.
 

flo333

New member
W MM nie było suba bo poszedłem tam od strzała zobaczyć co tak brzmi, ale nie zwróciłem uwagi z jakim ampli to grało, leciał wtedy trial Battle of Los Angeles jak dobrze pamiętam, na pewno masz rację pisząc by dołożyć i kupić lepszy sprzęt ale ciężko niestety z tym. Brat posiada HK 15 w komplecie z hk bds które tym steruje i na filmach szkło z półek spada, salon jakoś 4,5 x 6m a koszt takiego sprzętu to jakieś 2k tylko że mnie poza subem interesują dobre kolumny bo ten HK dudni ale już szczegółów w filmie ciężko wychwycić. Jeżeli chodzi o sub to już mam więc narazie dalej będzie służył a może kiedyś zmienie. Miałem kiedyś kino Centrum Ophelia 340 i miały niskotonowe po bokach i wcale nie brakowało basu z tych głośników więc coś w tym jednak jest, może nie jest to to samo co sub osobno ale też nie było tragedii. Nie mam narazie możliwości odsłuchu i raczej z tym będzie ciężko bo ani w kielcach ani w radomiu nie znam ani i nie widziałem takich salonów by można odsłuchy robić.
Miałbym właśnie Definitivy 5.1 Mythos 6 ale niestety koleś nie wysyła a są one 500km ode mnie więc za duży koszt wyjdzie.
Ogólnie dzięki za jakiś kierunek
 

flo333

New member
Wątpię żeby sounbar dał taki efekt jak zestaw 5.1 lub 7.1, może jakieś zakłamane efekty będą ale to raczej nie będzie nic wspólnego z THX i prawdziwym 5.1
 
Do góry