jakie kino domowe?

jodgus

New member
Witam Szanowne forum! :cool:

Noszę się z zamiarem zakupu zestawu kina domowego (jakkolwiek TO nazwać), trochę się orientowałem w tej materii ale cały czas jest wiele niedomówień...

Otóż:
  • szukam zestawu 5.1
  • markowego (tzn. wynalazki typu manta, easy touch odpadają)
  • musi mieć wejście usb i odczytywać z niego filmy divx / xvid (więc z tego co się orientowałem sony dav-dz30 i dav-dz260 odpadają - nie odtwarzają filmów z usb...)
  • musi mieć wyjście HDMI
  • musi mieć wejście audio optyczne (PS2...)
  • dobrze byłoby żeby miał composite/component/scart
  • musi skalować obraz z DVD do FullHD 1080p
  • musi czytać polskie czcionki w napisach
  • musi pozwalać na zmianę położenia napisów na ekranie (głównie chodzi o ich opuszczenie - najlepiej poniżej poziomu filmu - więc samsung ht-z310 odpada :(
  • cena max 700zł, ale lepiej gdyby było nieco tańsze (500zł mile widziane)
To chyba tyle, o jak najlepszej jakości chyba nie muszę wspominać ;)
Rzucam więć Wam drodzy koledzy i koleżanki nie lada wyzwanie :twisted: A tak poważnie to jestem już bardzo zmęczony szukaniem odpowiedniego modelu, nie znam się na tym zbytnio, a nie chcę się zawieść i nadwyrężyć niepotrzebnie studenckiej kieszeni :p a wiadomo, że nie ma niczego gorszego od nieudanego zakupu (no chyba że ciepłe piwo :D) Pokój do nagłośnienia ma ok 20-25 m^2

Pozdrawiam i czekam na pomoc...

...tylko nie mówcie że takie rzeczy tylko w Erze ;)

Pzdr, jodgus
 

jodgus

New member
Uznam to za nieco pogardliwe podejście do sprawy...

Rozumiem, że są zestawy dla audiofili za 10k zł, są dla ludzi pracujących za 2-10k, a ja akurat szukam czegoś jak najtańszego, co da mi namiastkę kina domowego, jako że nie jestem ani audiofilem, ani osobą pracującą, a każdy zakup związany jest ze znacznymi oszczędnościami...

Nic z marek typu LG, Panasonic, Sony, Philips, Thomson?

Dla mnie to też marki, nie tylko Onkyo etc...
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Problem nie w tym, że chcesz KD do 700PLN, tylko w tym, że odrzucasz marki typu Manta. Dlaczego? Bo Sony, Panasonic i kilka innych bardziej uznanych markowych producentów ma w głębokim poważaniu konsumenta, który oczekuje np. divx i są daleko w tyle, jeśli chodzi o funkcjonalność za chociażby Mantą.

P.S.
Nie pytaj się mnie, co polecam do 700PLN, bo Ci odpowiem, że co najwyżej kolumnę. Jedną. Surround.

P.P.S.
Jeśli nie dostałeś odpadu rączek, to zarzuć sobie skąpca, ogranicz kwotę do 700PLN, wpisz Kino Domowe 5.1 i przeguglaj wyniki pod kątem interesujących Cię cech.
 

jodgus

New member
a czy w towarach tańszych marek "szanujących klienta" znajdzie się coś o czym wspominam?

co do skąpca - uwierz że szukałem, natomiast opisy produktów są dziurawe, większość modeli przejrzałem i niestety każdy z nich miał jakąś dyskwalifikującą wadę.

Odnośnie sprzętów typu ET / Manta - obawiałem się o ich jakość wykonania/trwałość, nie o funkcjonalność, co może być związane z pewnymi stereotypami utrwalonymi przez rynek. Jeśli jest inaczej i warto rozejrzeć się za takim sprzętem to mnie oświećcie, a będę wdzięczny po wsze czasy :)
 

jodgus

New member
to był mój dotychczasowy faworyt, jednak podobno tragicznie wyświetla napisy do divx'ów - gdzieś na środku obrazu. Naturalnie nie można mieć wszystkiego, ale chciałem mieć 100% pewność, że sprawdziłem wszystkie opcje i szukać produktu, który będzie spełniał wszystkie moje wymagania. Nie oczekuję od forumowiczów cudu i stworzenia czegoś, co nie istnieje, a jedynie ew wskazania czegoś, co istnieje, a czego nie byłem w stanie samodzielnie odszukać. Ot człowiek - istota społeczna szuka pomocy wśród innych :)
 
Do góry