Jakie Kino Domowe do pokoju 40m2 do ok. 7000zł

scav

New member
Witam,

Potrzebuję nagłosnić pokój 40m2. Mam do wydania ok. 7000zł.
Na kinie będzie słuchana głównie muzyka w 70% koncerty z plyt DVD no i BluRay( posiadam Sonego BDP-350) więc dobrze jakby amplituner odtwarzał nowe formaty audio (DTS HD itp) reszta 20% to filmy + 10% jakies CD STEREO.

Myslalem o tunerze Harmana Kardona AVR HK355 + zestaw na frontach JBL E90/E100 ale nie wiem czy to dobry wybór ponieważ pomieszczenie jest dość duże i wysokie więc muszę dobrze wybrać żeby dobrze je nagłośnić... nie wiem czy ten amplituner uciągnie jbl'ki 100 do tego nie ma zbyt dobrych opini w necie na temat tych jbl E100. Muzyka słuchana to głownie koncerty rockowe. Dziekuję za wszelkie możliwe propozycje.
 

steeze

steeze
Pomagam
VIP
Witaj.

H/K z JBL bardzo dobrze się zgrywa, pozostaje tylko kwestia tego, czy przypasuje Ci ich brzmienie. Jeśli lubisz bas i tony wysokie, z nieco cofniętym środkiem to myślę, że będziesz zadowolony, jeśli masz inne preferencje to chyba rozważył bym coś innego. Do 100-ek warto rozważyć AVR460 ale 355 też pociągnie.

Pozdr.
 

Mati22

New member
no jesli muzyka to znowu zachencam H/K 355 to minimum ale da na pewno rade .
Ja mam 38m2 i mialem kiedys tak:
Onkyo 506 glosniki Tannoy R3 front a central i back Tannoy HTS 200-
i jak bylo : do poziomu 60% glosnosci bylo ok w KD rowniez ale aby powalalo na kolana bylo dobrze 4+ a powyzej 60% to 2+jesli chodzi o 38m2 to bylo srednio 3+.

Teraz mam H/K 355 Fronty te sam R3 Back i sub HTS 200 a centralny Kef C- i jak z dzwiekiem - ocena 5
TO jak przesiasc sie z Fiata Bravo na Mercedesa klasy E- glosniki tannoy graja wysmienicie - Dziwiek w KD jest na super poziomie ( ostatnio dzwiek byl w glosnikach tylnich i centralnym za slaby) teraz gra wszytko wyraznie.
AA zrobilem Bi -wiring i zainwestowalem w lepsze kable glosnikowe- testowalem przed i po i bylo moze 5 % poprawy ale zawsze do przodu
Pozdrawiam
 

scav

New member
a co myslicie o zestawie:

zbudowanym na klipschach rf 82 (RF-82 Home Theater System)
+ do tego amplituner Harman Kardon AVR 460
 

scav

New member
tak zwiększyłem do 15.000 tylko teraz zastanawiam się czy ten HarmanKardon AVR40 nie bedzie za slaby na te glosniki
 

hawk11

New member
Jak bym miał tyle do wydania to kupiłbym tańsze ampli z pre outem (HK 355, 360) + do tego wzmacniacz stereo i dźwięk o wiele lepszy, a wtedy będziesz zadowolony i w kinie, i stereo.
 

Ferrari95

New member
hawk11 napisał:
Jak bym miał tyle do wydania to kupiłbym tańsze ampli z pre outem (HK 355, 360) + do tego wzmacniacz stereo i dźwięk o wiele lepszy, a wtedy będziesz zadowolony i w kinie, i stereo.

Jak dla mnie to jest jedyne słuszne rozwiązanie :eek:k:
 

arniparus

New member
Hawk - zdecydowanie sie z Toba zgadzam. Majac taki budzet mozesz spokojnie kupic sobie troszke tanszy amplituner do tego wzmacniacz i dzwiek bedziesz mial znacznie lepszy nniz z samego amplitunera - tyczy sie to przedewszystkim muzyki ktora ogromnie na tym zyska :) Jest to doskonale rozwiazanie tym bardziej przy takim budzecie.
 
Do góry