Jakie kino domowe do 3500zł. Głównie muzyka

Wujek69

New member
Witam,
po długotrwałych poszukiwaniach odpowiedzi jakie kino domowe mam kupić, oraz setki rozmów ze sprzedawcami w każdym sklepie i nadal nie wiem co kupić. Niestety najbardziej mieszają mi sprzedawcy twierdząc że ten sprzęt jest najlepszy (być może najlepsza prowizja dla nich). Dostałem nawet info że do muzyki najlepiej 2.0 + wzmacniacz nie amplituner :mrgreen:

Kilka informacji czego potrzebuje i co mam:

Kwota: ~3500 (jak będzie mnie to fajnie :-D )
Do czego: Głównie do muzyki (lubię jakość dźwięku z dobrym basem basem). Filmy rzadziej
Pomieszczenie: 25m2
Odległość kanapy od frontowych głośników 5m.

Miałem kiedyś dwa głośniki JBL w samochodzie w drzwiach i naprawdę mi pasowało więc może jakieś kolumny JBL - ale nie koniecznie.

Dzięki za podpowiedź
Pozdro
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
To dobrze Ci doradzili, że do muzyki to wzmacniacz + 2 kolumny. Musi być koniecznie kino domowe? Musisz byś świadomy, że jak kupisz budżetowe kino domowe to w stereo będzie słabo.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Przy dobrze dobranych kolumnach w stareo sub jak dla mnie ( i dla sporej liczby osób) jest zbędny, ale są i tacy maniacy basu co wolą słuchać ze subem. Jeśli sprzęt ma być nowy, to musisz liczyć na przyzwoite fronty ok. 2k po upustach i podobna cena samego wzmacniacza. Niestety, dokupienie dedykowanego CD to też podobna cena jak za wzmak, więc na początek wystarczy jakieś tanie BD/DVD. Są oczywiście lepsze klasowo wzmacniacze z drugiej ręki, ale to zawsze jakieś tam ryzyko. Jakiej muzyki słuchasz i jakie brzmienie lubisz?
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Sub ewentualnie do filmów, w stereo można się bez niego obyć. Jeśli zależy Ci na basie to może zwrócić uwagę na JBL Studio 280 tylko już mało kasy zostanie na wzmacniacz. Z tańszy polecę Ci zestaw, który sam posiadałem i na brak basu nie narzekałem (tylko mam mniejszy pokój około 20m2). Melodika BL40 (dawniej Roth Oli40) + do tego Denon PMA720.
 

Wujek69

New member
Jeśli chodzi o muzykę to naprawdę przeróżna, w moim przypadku od Lady Pank przez pop d orocka a żona nawet niektóre piosenki Metallicy i dubstep. Jeśli chodzi o studio 280 to za dwie kolumny mamy juz 3200 :( Jakaś alternatywa ?
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Z kolumn zobacz oprócz w/w także
Klipsch F20
Elac FS 67.2
Tannoy Mercury 4

Co do wzmaka - tutaj najlepiej coś z Yamahy/Denona dobrać, typu AS500 / PMA720 ~1200zł.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Z kolumn JBL znacznie lepiej w muzyce spisuje się nowa seria Studio niż ES (moim zdaniem oczywiście ;) ) dlatego dobrze, żebyś spróbował je porównać na odsłuchu.
Ja ze swojej strony mogę ci polecić do przesłuchania jeszcze TAGA PLATINUM F100/F120, oraz oczywiście, te kolumny polecane wcześniej przez kolegów.
 
Do góry