jakie kino domowe? Aplituner+kolumny ew. odtwarzacz.

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Słuchaj, a pod tym ekranem a między kolumnami jakaś komódka będzie jeszcze stała? Jak mówiłem, Lofty mają po obu stronach głośnik niskotonowy, a z tego co widać to na max. masz je dosunięte do ścian. Pisałeś że Ci kolumny zasłaniają ekran, a tutaj widać że jedynie lewa kolumna jest praktycznie na równi z końcem ekranu? Trochę tutaj u Ciebie będzie ciężko, bo wąskie kolumny wymuszają boczny głośnik niskotonowy o większej średnicy. Natomiast kolumny mające ten typ głośnika z przodu przeważnie są szersze, bo u Ciebie na 20mkw przynajmniej te 2x 13cm głośnik musi byc, a jak nie 16cm. Tak więc cięzko coś wymysleć. Z takich wąskich co jeszcze wiem, to kolumny Monitor Audio Radius HD (R250/270), ale cena też wyższa. Uważam że u Ciebie by były ok. Dokupić do kompletu dobry sub, który by odpowiadał za niskie pasmo i po problemie. Nic więcej do głowy mi nie przychodzi.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Zmniejsz obszar ekranu i bedzie po klopocie. W takiej konfiguracji obojetnie co bys zrobil to z audio nie bedzie najlepiej. Trochę to diwne i nieprzemyslane; kolumny pod scianą, na przejsciu, zapomniales o dźwięku i tak jakbys na sile wrzucil ekran do takiego pokoju na takiej scianie. I tak masz kolumny pod sama scianą, a to nie dobrze. Jesli chcesz miec dobre kino, to tylko w calosci czyli dobry obraz i dźwięk, a tak to nawet obraz bedzie zagrozony cieniem z lewego frontu. Zmniejsz o 15 cm ekran z lewej, o 5-10 z prawej, proporcjonalnie podnies dolną krawędź do gory. Nadal będzię ciasno, ale już duzo lepiej. Na początku moze Ci sie wydawac, ze zmniejszenie ekranu boli, ale cos za cos. Wtedy bedziesz miec miejsce na dowolne kolumny.
 
Ostatnia edycja:

Pawek5

New member
Drodzy użytkownicy, Jestem nowy na forum i proszę o wyrozumiałość jeżeli piszę nie w tym poście gdzie trzeba. Otóż Mam zamiar skompletować sobie zestaw kina domowego. Mam już na oku głośniki. Będą to PRISM Onyx 200. Moje pytanie do Was: Jaki byście doradzili mi amplituner. Myślę o marce YAMAHA. Zamierzam kupić używany amplituner w granicach 400-500zł. Doradźcie jaki to ma być ampli tak żeby zgadzała się moc na głośniki i opór!!!
 
Do góry