jakie kable?

adamgl

New member
Ehh Panowie jak czytam o tych kablach to krew mnie zlewa.

Pomyślcie nad jednym : jak jest wejście/wyjście liche (a najczęściej tak jest bo prawie każdy producent na tym oszczędza) to jakie ma znaczenie czy kupisz kabel za 100 zł czy za 1000 zł ?
To tak jakby ktoś kupował silnik od mercedesa do malucha.

Zacznijmy od wymiany na dobre wejścia/wyjścia w sprzęcie Audio/Video to wtedy możemy rozmawiać na temat dobrych kabli.
 

p00h

Member
adamgl napisał:
Ehh Panowie jak czytam o tych kablach to krew mnie zlewa.

Pomyślcie nad jednym : jak jest wejście/wyjście liche (a najczęściej tak jest bo prawie każdy producent na tym oszczędza) to jakie ma znaczenie czy kupisz kabel za 100 zł czy za 1000 zł ?
To tak jakby ktoś kupował silnik od mercedesa do malucha.

Zacznijmy od wymiany na dobre wejścia/wyjścia w sprzęcie Audio/Video to wtedy możemy rozmawiać na temat dobrych kabli.

Jak najbardziej prawda, ale jednak temat wątku to 'Jakie kable' a nie 'jaki zestaw Hi-Fi'. Więc tutaj dyskutujemy o samych kablach.

Oczywiście, że przy tanim sprzęcie kabel nie ma większego znaczenia ale też bez przesady - do sprzętu za 1000-2000 zł warto już przynajmniej 'na zapas' dobrać porządne kable (odp. grubość, ekran, preferowane OFC), 5-10zł za metr to nie jest jakiś koszmarny wydatek - łączna długość kabli do 5.1 w pokoju np. 5x5m (czyli dość dużym) to max. 20m, czyli 100-200zł.

Po drugie, kable często chowamy pod parkietem/podłogą/w ścianach i wtedy warto włożyć takie, żeby potem szybko nie trzeba było ich wymieniać na lepsze. Wtedy można się zastanowić nad takimi za 20-40zł żeby mieć spokój, że będą perfekcyjnie grać z dowolnym zestawem HiFi.
 
Ostatnia edycja:

masaj007

New member
p00h jezeli ty nie słyszysz róznicy to nie znaczy, ze nie ma :D
Ależ oczywiscie, że dobry kable nie zdegraduje sygnału. Skoro ileś tam osób słyszy róznice to musi coś w tym byc prawda? Były i ślepe testy z kablami.
To samo tyczy się kondycjonerów. Niby nic nie powinno zmieniać a jednak zmienia. Wszystko może wpłynac na odsłuch nawet kot chodzący po salonie.
Jednak nie ma co popadac w paranoje i w większości wypadków OFC starczy
 

DBoy

New member
jaki kabel ?

Mam pytanie do znawców czy jest sens inwestować w drogi kabel HDMI. Przecież to sygnał cyfrowy czyli zera i jedynki !!!! Przy takim podłączeniu jaka może być strata na jakości sygnału ? Na chłopski rozum wystarczy najtańszy kabel. Proszę o kilka słów od ekspertów czy mam rację lub się mylę.:confused:
 

deoc

New member
wiesz co - co do HDMI to pewnie masz troche racji - ale cos w tym musi byc - ja osobiscie kupilem kabel firmy Hama i nie narzekam - obraz naprawde OK, nie mam porownania do innych kabli ale jestem przekonany ze nie jestem maniakiem i taki kabel mi wystarcza - tak samo jak kable o sr. 3mm do kolumn i to nie zadne "firmowe".... takze wszystko zalezy od idywidualnego odbioru i wrazliwosci zmyslow :)
 

p00h

Member
deoc napisał:
wiesz co - co do HDMI to pewnie masz troche racji - ale cos w tym musi byc - ja osobiscie kupilem kabel firmy Hama i nie narzekam - obraz naprawde OK, nie mam porownania do innych kabli ale jestem przekonany ze nie jestem maniakiem i taki kabel mi wystarcza - tak samo jak kable o sr. 3mm do kolumn i to nie zadne "firmowe".... takze wszystko zalezy od idywidualnego odbioru i wrazliwosci zmyslow :)

O kablach HDMI jest też dyskusja w innym wątku, i nie, nie warto w nie inwestować. Podobnie jak w optyczne kable audio. Obraz/dźwięk będzie taki jak ma być i tyle.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Wszystko zależy od jakości nadmiarowego kodu korekcyjnego. Dzięki niemu jakaś ilość błędów jest korygowana prze układ wejściowy odbiornika. Nie wiem jednak, czy sygnał HDMI zawiera taki kod korekcyjny. Jeśli ta, to nawet tani kabel wystarczy.

ArtS :)
 

p00h

Member
ArtS007 napisał:
Wszystko zależy od jakości nadmiarowego kodu korekcyjnego. Dzięki niemu jakaś ilość błędów jest korygowana prze układ wejściowy odbiornika. Nie wiem jednak, czy sygnał HDMI zawiera taki kod korekcyjny. Jeśli ta, to nawet tani kabel wystarczy.

Nie ma kodu korekcyjnego, a jednak tani kabel wystarczy. Jeśli masz uwagi lub pytania, to właściwym miejscem jest wątek z testem kabli HDMI.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Cóż, chyba będę musiał sobie poczytać. Z doświadczenia jednak wiem, że w sygnale cyfrowym trzeba sporo namieszać, aby efekt był widzialny lub słyszalny.

ArtS :)
 

Konował

New member
Witam

Mam pytanie do osób bardziej doświadczonych... przymierzam się do kupna amplitunera Denona AVR 4306 + kolumn JBL STUDIO L CINEMA 3 +
Jakie kable polecalibyście do takiego zestawu?

pozdrawiam

Konował
 

SR-71

New member
Oriętuje się ktoś,gdzie można kupić tego reala BM 250,bo nigdzie w necie nię mogę znaleźć sklepu,który go sprzedaje.
Cena też ma duże znaczenie,bo podłączam w bi-wiringu,więc tych metrów dużo będzie.
 
Do góry