Jakie kable do głośników?

pavko

New member
Witam,

Właśnie jestem na etapie remontowania mieszkania i chciałem od razu położyć kable głośnikowe pod przyszłe kino domowe (zestaw kina nie jest jeszcze sprecyzowany i nie orientuję się czy dobór kabla zależy od wybranych głośników, amplitunera itd.). Pokój ma 4x3.5m plus do tego aneks kuchenny 3x3.5m.

Proszę o podpowiedź jakie kable najlepiej kupić w miarę w rozsądnej cenie. Nie jestem jakoś szczególnie wymagający więc nie będę się porywał na nie wiadomo jak drogi sprzęt.

Chciałem się jeszcze poradzić czy dobrze jest zrobić gniazda głośnikowe np. takie jak poniżej

Ospel Impresja gniazdo pojedyncze głośnikowe

Ospel Impresja gniazdo podwójne głośnikowe

które wybrać i czy to jest wogóle dobre rozwiązanie?

Dzięki za pomoc :blagam:,
pavko
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Najtańsza sensowna propozycja QED Strand 79*Black*Planeta Dźwięku*W-wa*Salon* (2461970024) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
Jeżeli sprzęt nie będzie miał bardzo dużej mocy i nie będzie bardzo wyrafinowany technicznie ,można "polecieć po kosztach" i kupić kabel o mniejszym przekroju QED Strand 42*White*Planeta Dźwięku*W-wa*Salon* (2466988621) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Nie bardzo zrozumiałem jakie gniazda masz na myśli - ponieważ miedź się utlenia co powoduje ,że po jakimś czasie w miejscu kontaktu traci swoje właściwości lepiej kupić wtyki głośnikowe ,czyli coś takiego - Wtyk banan złocony Prolink Premium model TBC 052 (2462298873) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
Zakłada się to na końcówki kabli tu akurat wersja typu "banan"
 
Ostatnia edycja:

pavko

New member
Dzięki za pomoc. Mam jeszcze pytanie odnośnie końcówek jakich użyć. Polecasz tzw. "banany" z tego co patrzyłem to np. głośniki Wharfedale mają połączenie z kablem na dokręcenie, a nie widziałem tam wejścia dla końcówki którą polecasz.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Akurat w swoim przykładzie wskazałem gniazda typu banan ,są oczywiście inne jeżeli gniazda są na zakręcanie można użyć "szpilkek " ,ale to jest tylko taka sugestia .Masa ludzi używa kabli bez żadnych końcówek ,po prostu kup kabel ściągnij z końca kawałek izolacji ,włóż w gniazda i zakręć
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Dzięki za pomoc. Mam jeszcze pytanie odnośnie końcówek jakich użyć. Polecasz tzw. "banany" z tego co patrzyłem to np. głośniki Wharfedale mają połączenie z kablem na dokręcenie, a nie widziałem tam wejścia dla końcówki którą polecasz.

Banany da się zamontować po wyciągnięciu zaślepek z tych wkręcanych gniazd w kolumnach. Tak samo jest w ampli, możesz albo dokręcić kabel przekładając przez to oczko albo wyciągnąć zaślepki i dać na banany.
 
Do góry