Jakie kable, dekodery, tunery itd

verul

New member
Witam,

w kwestii podlaczania sprzetu jestem kompletnie ziolony wiec prosze o wytlumaczenie co i jak.
Kupilem tv Philips 46PFL5507K ktory ma wbudowane tunery DVB-T, DVB-C i DVB-S oraz analogowy i zlacze CI (Common Interface)
Mam takie gniazdko w scianie:

wuwuwu.kontakt-simon.com.pl/upload/duzyp_1485_MAS.jpg

i antene satelitarna na dachu.

Pytania:
1. Podlaczal bede kabel do tego srodkowego otworu w gniazdku? Jaka to musi byc koncowka kabla?
2. Czy potrzebuje jakichs dodatkowych urzadzen posredniczacych pomiedzy gniazdkiem a TV? Jakies tunery dodatkowe itd? Czy bez nich bede mogl odbierac programy satelitarne niekodowane?
3. Czy jezeli bede chcial miec jakis program kodowany w stylu cyfra +, n itd to musze kupowac dodatkowe urzadzenie?

Pozdr

Ps: Mam 7 postow a nie moge linka dodac mimo ze pisze ze trzeba miec 5 wypowiedzi... Tak wiec troche go zmodyfikowalem :)
 

PeteShadow

New member
Bez reklam
1. Podlaczal bede kabel do tego srodkowego otworu w gniazdku? Jaka to musi byc koncowka kabla?
To jest złącze typu F 6.8 mm

2. Czy potrzebuje jakichs dodatkowych urzadzen posredniczacych pomiedzy gniazdkiem a TV? Jakies tunery dodatkowe itd? Czy bez nich bede mogl odbierac programy satelitarne niekodowane?
Nic nie potrzebujesz. Tuner DVB-S obsłuży niekodowane kanały.

3. Czy jezeli bede chcial miec jakis program kodowany w stylu cyfra +, n itd to musze kupowac dodatkowe urzadzenie?
Tak.
 
Do góry