jakie głosniki

tomala1

New member
witam planuję skompletować dobry zestaw 70%muza 30% filmy i na razie zamierzam kupić głośniki chce wybrać między dali concept 8.-dali zensor 5lub7.-jbl 190 i klipch f20.salon ma jakieś 24m2 muza to danse bluss i rock.Zależy mi na dobrym brzmieniu i basie.Z góry dzięki za pomoc:eek:k:
 

ciahol

New member
podepne sie do tematu
co lepsze jbl es pack czy studio 180? malo opini na temat tych drugich wiec nie wiem jak je ze soba zestawic(roznice itp)

chce to podpiac pod hk255 70%kino 30%muza
 

don111

Banned
Dali Concept 8 najbardziej uniwersalne z tych w/w, z basem też będzie dobrze, może Klipsch im dorównają choć Dali mają przewagę w postaci wielkości przetworników
 

tomala1

New member
a czy ktoś miał do czynienia z dali zensor bo to nowa linia a poza tym dobrze się prezentuje i dzwięk też dobry ale miejsce do odsłuchu było nie za dużych rozmiarów i nie wiem czy w moim metrażu będzie na tym samym poziomie, jeżeli tak to było by super
 

michal_j

New member
Zensory 7 grają bardzo żywiołowo, na pewno są bardziej dziarskie pod względem niskich tonów niż na przykład Concepty 6. Odsłuchiwałem ich w zeszłym tygodniu na Marantzu PM6004/CD6004.
 

don111

Banned
5ki z 2x 14cm są za słabe na taki metraż, 7mki i to minimum
choć w tej cenie też masz już sensowne i sprawdzone alternatywy w postaci Monitor Audio BX6, Paradigm Monitor v7 albo większe Dali Concept 8
 

tomala1

New member
no teraz akurat jest promocja na concept 8 i jest w cenie zensor 5 tylko muszę je posłuchać więc w sobotę się wybieram i porównam te 8 z zensor7
 

tomala1

New member
ta promocja to concept 8 za 2200 para z 3500zł . nie wiem czy to dużo czy mało ale takie tu są ceny jeszcze muszę nagrać dobrą muze do odsłuchania i zobaczymy

jeszcze mam pytanko na jakie kolumny mogę jeszcze zwrucić uwagę bo zamierzam trochę pojeżdzić i posłuchać
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

tomala1

New member
no i jestem po i nic nie załatwiłem zensor 7 nie mieli na stanie concept 8 po promocji już a po zatym zensor 7 ma lepszy wygląd od concept8 i jest troche mniejszy co będzie lepiej pasował do reszty mebli i nie zajmie tyle miejsca. słyszałem też jbl190 i jakoś nie wiem nie powaliło mnie,tak więc czekam na 7 i oczywiście odsłuch tak więc 90% dali zensor7 no chyba że trafi się coś podobnego w dobrej cenie.
 

tomala1

New member
jeszcze mam taką uwagę prześledziłem różne fora ale nie znalazłem nic o dali zensor czyżby nikt niemiał? jeeli ktoś słyszał lub ma zensor7 to niech się podzieli opiniami jak gra i z czym z góry dzięki
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
To narazie w miarę nowa seria, trzeba trochę poczekać na opinie i oswojenie się, lecz jak na razie zapowiada się przyzwoicie ;)
 
Do góry