jakie głośniki za 5000 tyś do hk255

aronet32

New member
witam wszystkich
proszę o wskazówki co do kupna zestawu głośników 5.1 do hk255
jest to mój pierwszy zakup takiego zestawu...
słuchałem hk 255 z es80 czy cos innego możecie zaproponować
dzieki
 

yazz007

New member
Ja chwalę sobie B&W z serii CM, ale do 5000 się nie wyrobisz za 5.1. Polecam za to np. CM1 na front (stereo) - para ok. 3000, reszta może być tańsza ;-)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

MacGege

New member
Fakt seria CM raczej się nie zmieści w budżecie , więc może coś z serii 600. Jak by nie było to też świetnie grające głośniki .
 

Kinomaniak

New member
aronet32 napisał:
witam wszystkich
proszę o wskazówki co do kupna zestawu głośników 5.1 do hk255
jest to mój pierwszy zakup takiego zestawu...
słuchałem hk 255 z es80 czy cos innego możecie zaproponować
dzieki

Witam,

Na wstępie chciałbym Ci odradzić JBL-e. Chyba, że jesteś wielbicielem rodzaju dźwięku a'la Altus. Co innego ich stara seria LX.

Proponuję Ci wysłuchanie następujących zestawów, o ile zdołasz, kolejność przypadkowa:

1) Monitor Audio Bronze (oparte na BR5) albo jeszcze lepiej serię RS (Silver), ale tu trzeba sporo dołożyć. Dynamiczne kolumny, świetnie sprawdzają się z HK.

2) Jamo E 750 PDD - jeden z najlepszych budżetowych zestawów Jamo. Do dostania za mniej niż 4 tysiące (a był ze 3-4 lata temu za 2 razy tyle), brzmienie bardziej poukładane, kulturalne, świetna przestrzeń. Nie takie umc-umc, jak w niższych seriach Jamo.

3) Tannoy Sensys - dostępne najczęściej w wersji 5.0, za mniej niż 3 tys. Za tę cenę niezmiernie warto (nie utożsamiać z droższą wersją DC). Też (podobnie jak z MA) świetne połączenie.

4) Protonsil Siesta - może nieco za spokojne, ale warte przesłuchnia kolumny. Interesujące cenowo - poniżej 4 tys. zł. Średni sub.

5) Celestion (F28, F30, F38) - koniecznie do przesłuchania. Nieco szorstkie, ale właśnie przez to dobrze komponują się z HK.

6) Paradigm - nowych serii nie znam, częściowo v.3 i v.4 (nie wspomniawszy o wcześniejszych). Kasy starczy może na serię Monitor. Ostre, dynamiczne brzmienie, ale potrzebują duzo prądu, nie wiem czy HK podoła. Podobnie przedstawia się sprawa z B&W - znam starą serię 600 (604, 603, itd.), z HK gra dość ostro, sucho, zwarty, krótki bas, ale dobra przestrzeń, warte odsłuchu, nowych serii 600 - nie znam.


Powyższe propozycje podałem zakładając, że masz pokój co najmniej 20 m2.
Przy mniejszej powierzchni doradzam monitory, bo nie obędzie się bez dudnienia. A suba warto czasami kupić osobno, chyba, że dają dobrą cenę na niego;)


Pozdrawiam
 

aronet32

New member
witam
dzięki wszystkim za podpowiedzi
właśnie wczoraj odsłuchałem taki zestaw hk 255 + br6+br2+brlcr+brw10
wrażenie???
znacznie lepsze niż es80 nie jestem znawcą ja dopiero zaczynam przygodę...ale moje uszy podpowiedziały mi że Monitor Audio są dla mnie
 
Do góry