Jakie głośniki do Yamaha RX-S600

rib

New member
Witam,
Szukam głośników do amplitunera Yamaha RX-S600, przeznaczenie to muzyka i filmy HD.
Fajnie jak by fronty były duże a cała reszta mniejsza (nie chce zagracać za bardzo pokoju), myślałem tez o kombinacji duże fronty i do tego soundbar ale nie wiem czy to ma sens. Najbardziej zależy mi na dźwięku stereo cała reszta juz nie jest takim priorytetem ale audiofilem tez nie jestem :))
Czy ktoś moze polecić jakies ciekawe zestawy, zarówno z głośnikami jak i z soundbarem ? Co do ceny to powiedzmy średnia klasa bez extrawagancji :)
Z góry dzieki za pomoc.
 

werf

Active member
Bez reklam
RX6 + RX C +RX FX małe zgrabne przyzwoicie grające łatwe w wysterowaniu do pomieszczenia do 20m w sam raz
 

rib

New member
Dzięki za pierwsza propozycję a powiedz jak one grają z Yamaha ?
No i wygląd nie powala a stylistyka to też element dość istotny, może jeszcze jakieś inne propozycje ??
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Może określ jaki budżet, jaki metraż, co lubisz słuchać? Wygląd MA nie powala?, ja uważam że wyglądają super, szczególnie czarne:)
 

rabit

Active member
Bez reklam
Też uważam że są ładne. Teraz jest świetna promocja ponieważ wchodzi nowy model i upusty są ponad 40%. Ale najważniejsze że podczas odsłuchu znikają w pomieszczeniu. Zamykasz oczy i już nie wiesz gdzie stoją :) Wysokie tony są troszkę bardziej metaliczne ale ja tak lubię. Myślę że w tej cenie nie znajdziesz nic lepszego na dzień dzisiejszy. Uważam że moje Tagi również grają fajnie ale gdybym poczekał pare tygodni to jednak dołożyłbym do MA. Niestety wtedy były dużo poza zasięgiem :(
 

rib

New member
Salon ma 24m. Muzyka? tutaj spora rozbieżność bo leci i Rammstein, i Portishead, Jay-Z czy Czajkowski. Powiedzmy że oprócz tandetnego plastiku i metalu tam mocnego że zawijają się tapeta ze ścian to lubimy w domu posłuchać wszystkiego. Przypuszczam że to najgorszy rodzaj odpowiedzi :)
Co do wyglądu to tutaj nie podobają mi RX FX a RX6 pozbawił bym podstawek bo te też mi nie pasują wizualnie. Przedział cenowy, cóż, jak mówiłem nie chce zostawić majątku, powiedzmy między 4-5tyś max na komplet. Nie jestem audiofilem, nie słucham muzyki non-stop, głównie będzie chodziło stereo (TV, CD lub streaming przez Airplay czy Spotyfie) a wieczorem jakiś film. Więc wydawanie bajecznych sum na sprzęt który będzie włączony powiedzmy 3-4h w ciągu dnia (licząc z TV) mija się u mnie z celem (tak sądzę ale to forum już parę razy wyprowadziło mnie z błędu :)
 

rabit

Active member
Bez reklam
Jeżeli nie chcesz wydać dużo i mieć przyzwoity dźwięk to polecam Taga Platinum ale w wersji 60 ponieważ 100 będą za duże. Cena do jakości jest bardzo dobra. Tylko widzę że Tobie nie podobają się cokoły więc może być problematycznie :)
 

werf

Active member
Bez reklam
Rx y to zrównoważone kolumny przytemperują skrajności Yamahy

Minus jest taki że musisz dać im oddychać blisko ściany nawet z zaślepką z tyłu troszkę dudnią

FX to tylko propozycja są jeszcze RX1 RX2 ale FX mają zaletę można je powiesić
 

rib

New member
RX1 i RX2 wyglądają OK teraz myślę jak to odsłuchać. Jednak fajnie by było mieć jakiś inny zestaw do porównania a widzę tutaj posucha w temacie. Czy naprawdę tylko MA nadają się do tej Yamahy ? :)
 

rib

New member
Blackninja, nie ukrywam że czekałem na jakiś post od ciebie :)
Wiem że będzie spory mętlik ale chciałbym mieć szansę sprawdzić te MA z jakimiś innymi żeby po prostu jakieś porównanie.
 
Do góry