Jakie głośniki boczne do kina 7.1

kitecat

New member
Witam, Mam w planie kupić zestaw kina 7.1 składający się z amplitunera Yamaha RX-V663, DVD-S661 lub Onkyo TX SR 605/606 i DV405/406 zestaw kolumn 5.1 to Jamo S606 HCS + Sub 200. Co mam dokupić jako kolumny boczne pare kolumn Jamo S606, czy też parę kolumn surround takich jakie są dodane do zestawu Jamo 5.1? Czy para kolumn Jamo S606 jako boczne nie będzie za mocna, co w praktyce i tak tej mocy nie wykorzystam w kinie domowym? Jak odnosi się różnica mocy i wielkości kolumn bocznych do "stereo w symulacji 7.1"-nie do końca wiem czy taki system można symulować podanych wyżej amplitunerach? Dziękuje

Wymiary pomieszczenia 29m2
 
Ostatnia edycja:

pejotpe

New member
Bez reklam
Sprawdź najpierw, jak brzmi 5.1. Jeśli niewystarczająco, to kombinuj dalej. Na boczne surroundy, bo frontami zatłuczesz zasilacz tego ampli (zresztą i tak lepsze nie są potrzebne).

P.S.
Jakie wymiary pomieszczenia?
 

ultrahd

New member
Czy jest sens

sadze ze niema sensu do dvd kupowac glosnikow 7,1

jest niewiele nagran dvd nagranych w dts es oraz dolby digital ex ale to nadal nagrania 6,1 a nie 7,1

nagrania 7,1 jak narazie sa tylko w kilku lub ma kilkunastu filmach i muzyce na plytach blu-ray ale wiekszosc w usa prostyprzyklad wydanie na europe filmu rambo 4 5,1 dolby digital w usa nagranie w dts hd 7,1 wiec lepiej nastawic sie na dobre 5,1 niz odrazu kupowac 7,1 no ale jak juz wzmacniacz 7,1 to mozna sobie kupic te kolejne glosniki ale pytanie poco .... a raczej do czego
 

don111

Banned
kitecat napisał:
Co mam dokupić jako kolumny boczne pare kolumn Jamo S606, czy też parę kolumn surround takich jakie są dodane do zestawu Jamo 5.1? Czy para kolumn Jamo S606 jako boczne nie będzie za mocna, co w praktyce i tak tej mocy nie wykorzystam w kinie domowym?
możesz kupić s606 na bok/tył ale na tej pozycji zagrają identycznie jak te oryginalne malutkie surroundy
 

kitecat

New member
Dziękuje za uwagi i propozycje, po odrobionych lekcjach i odsłuchu w sklepie wybrałem taki zestaw: Yamaha RX-V663 DVD-S661 NS-555 NS-C444 NS-333 + YAMAHA YST-SW030 + dodatkowo komplet surround NS-333. Pozdrawiam
 
Do góry