jakie fronty do denona avr-2309

bms01pl

New member
witam,
ponieważ to mój pierwszy post na forum chciałbym na początku powiedzieć wszystkim "dzień dobry".

w zeszłym tygodniu wymieniłem amplituner - ze starożytnej yamahy rx-v 430 przesiadłem się na denona avr-2309. za jakiś czas, jak żona i kryzys pozwolą, mam zamiar dokupić jakiś porządny odtwarzacz (na razie jadę na równie starożytnym dvd yamahy s530), do amlitunera podpięty jest dekoder tv, niedługo podepnę też po hdmi komputer, z amplitunera sygnał wychodzi na sharp'a lc-42xl2e.

najsłabszym ogniwem są głośniki - z zestawem yamahy dość dobrze spisywał się zestaw 5.1 koda av702f + sub sw1000. na denona to jednak za mało (chociaż i z tych głośników potrafi dzięki całkiem innej charakterystyce niż yamaha wycisnąć dźwięki, których na starym zestawie nigdy nie słyszałem). niemniej jednak będę chciał zmienić przynajmniej fronty - na początek. co byście radzili w kwocie do 2.500-3.000 zł?

amplituner jest obecnie wykorzystywany głównie do tv, ale głośniki wybierałbym raczej pod kątem muzyki (rock, blues, trochę jazz'u) i kina domowego. mieści się to wszystko w pokoju ok. 30m2 z otwartą kuchnią.
 

darek24111

New member
Osobiście też ostatnio szukałem głośników do Denona. Szukałem głosników, które są szczegółowe i subtelne za niewygórowane pieniądze. Ja wybrałem Dali Concept 6. Ostatecznie porównywałem je z JBL E80.
Jednak jeśli szukasz czegoś z wyższej półki to może wyższe modele Dali lub Monitor Audio BR 5 lub 6. Bardzo mi sie podobały, jednak cena nie ta.
Inna opcja to KEF IQ.
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Do tej muzyki w tym przedziale cenowym idealnie pasują Dali Ikon 6 (siódemki mają więcej basu, ale są "nieco" droższe). Są to łatwe do wysterowania kolumny (z nawet dosyć słabymi wzmacniaczami) i ładnie grają w bluesie (co do rocka to zależy od otoczenia: w betonowym pokoju 20m^2 basu mają aż za dużo, ale przy kartongipsie jest on cholernie pochłaniany).
 

krych83

New member
Rozejrzyj się też za głośnikami Wharfedale: jak tylko fronty to Evo2 40, jak 5.0 to Diamond 9.5. Ostatnio na allegro można znaleźć perfekcyjnie wykonane i dobrze brzmiące Quady 22L2.
 

fellvx

New member
Osobiście posiadam amp Denona co prawda 1906 i mam podpiety do niego zestawik 5.1 wharfedale z przodem 9.5 i jestem bardzo zadowolony. Jak kupowałem ten zestawik 3 lata temu sluchałem przy zakupie także kolumienek dali i powiem ze jak dla mnie bardziej subtelniejszy dzwięk miały wharfedale. Odczucie dzięku to kwestia subiektywna, najlepiej jakbyś posłuchał kilku różnych kolumienek. Wszystko zależy od tego jaki kto lubi dzwięk. Osobiście też słucham jazzu i spokojniejszej muzyki.
 
Ostatnia edycja:
Do góry