Jakie dvd z divx do panoramy crt ???

hms

New member
Witam!
Od dluzszego czasu obserwuje forum, w koncu sie zarejestrowalem;) Wypadoloby sie przywitac, wiec witam wszystkich forumowiczow!

Kompletuje tanie kino domowe pod crt i potrzebuje zasiegnac rady w kilku kwestiach, mianowicie:

Chce kupic tanie ale dobre dvd. Tanie znaczy do ok 300 (moze byc uzywane), dobre - zadowalajaca jakosc obrazu na kineskopie oraz czytanie divx,przydalaby sie regulacja czcionki.
Zastanawialem sie nad modelami:panasonic S52,Ferugson 780tx,Pionner Dv300/400 no i jakis Philips serii 59xx ,lecz teraz juz sam nie wiem. Tv mam kineskopowy, nie potrzebuje zadnych HDMI:]
Jaki model doradzicie i jaki kabel sygnalowy i jak podlaczyc zeby byla jak najlepsza jakosc obrazu? Dodam ze do dvd narazie nie bede kupowal amplitunera z braku funduszy oraz ogladam bardzo duzo filmow w divx/xivd - dysk w kompie 320GB wiec troche sie miesci.

Druga kwestia, to taka ze chcialbym tez ogladac filmy bezposrednio z kompa na tv. Kupilem kabel euro/s-video, podlaczylem sprzet i.... kompletna porazka - jakosc... wlasciwie brak jakosci:] Do tej pory wszytsko ogladalem na lcd Lg 19", ale teraz chcialbym ogladac na tv bo w koncu to 32" w panoramie:)
Czy jest sens kupowac inny kabel lepszej jakosci/inaczej podlaczonego?

Zakupilem juz tv JVC 32X5BU oraz glosniki Genius SW-HF5.1 5000 oraz konsole Playstation2 (podlaczona kablem RGB). Jak widac zestaw do kablowki w bloku, filmow dvd i gier. Karta grafiki w kompie to Gigabyte Ati Radeon 9600 Pro.

Tylko prosze nie piszcie mi Manta/Bellwood/Korr/Wiwa.Nie prosze tez o opinie "znawcow" i "mistrzow" w stylu:crt to kaszana, mam super lcd z hd ready i cuda na kiju kupionego w sklepie dla idiotow na wielkiej wyprz za xxxx zl ;)
Pozdrawiam serdecznie!
 
Ostatnia edycja:

deniro24

Member
Bez reklam
Ten model Jvc to bardzo fajny crt (chociaż ta firma miała lepsze modele), w połączeniu z oryginalnym stolikiem wygląda świetnie. W połączeniu z PS2 napewno spisuje się bardzo dobrze. Co do odtwarzacza dvd to jeżeli nie chcesz mieć żadnego próblemów z filmami DivX i odrzucasz Manty i inne Korry, pozostaje Ci tylko jeden wybór - Ferguson 7800. Ale jest problem: tego odtwarzacza juz prawie nigdzie nie ma. W marcu ma się pojawić jego następca.

Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

hms

New member
deniro24 Dzieki za wypowiedz, no wlasnie to fajny crt i z ps2 dobrze wspolpracuje:)

Tez myslalem ze Ferguson to najlepszy wybor, tymbardziej ze dostanie Panasonica s52 w dobrej cenie graniczy z cudem, a z Fergim jeszcze niedawno bylo kilka aukcji na allegro a teraz nic..
Poczytalem troche i jesli chodzi o Pionki;wynika ze obraz jest ok ale za to maja problemy z napisami, a o Philipsach jest bardzo malo informacji, wogole nie widzialem zeby ktos "w temacie" polecal.
Mam zaczac polowanie na Fergusona czy jeszcze porozgladac sie za czyms innym? Jakie modele?
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Mnie aktualnie na CRT Thomsona zadowala obraz po komponencie z Wiwy 238 - problemów z DIVXem i napisami nie mam żadnych praktycznie.

Raz o ile pamiętam trafiłem na film zakodowany w czymś dziwnym i nie poszedł na tym sprzęcie.

Pozdrawiam,
 

hms

New member
Masta_J dzieki:)
Nie wiem czy bylbym zadowolony z takiej Wiwy, raczej sklaniam sie do firm wymienionych wczesniej, czyli Ferguson, Panasonic, Pioneer ostatecznie Philips, chodzi mi o uzyskanie jak najlepszej jakosci obrazu, a wiem ze w tanich dvd napewno nie jest to rewelacja w koncu cena z czegos wynika... no i awaryjnosc.
Wiem ze kable komponentowe sa dobre, ale szczerze mowiac nie bardzo mam o nich pojecie, musialbym troche o nich poczytac.
A tak z ciekawosci: czym rozni sie kabel euro 21 pin od kabla euro RGB ?
Do tej pory raczej interesowalem sie komupterami i sprzetem z tym zwiazanym, a o sprzecie do kina domowego (pseudo kina) nie mam za duzo wiedzy.
 

deniro24

Member
Bez reklam
hms o ile dobrze pamiętam to Twój tv nie posiada złącza komponentowego. Pamiętaj, że jeśli wybierzesz odtwarzacz markowy to napewno nie ustrzeżesz się pewnych uniedogodnień w kwestii filmów avi. Z grugiej strony Wiwy, Korry itp będą trochę generowały trochę gorszy jakościowo obraz poprzez euro niż np. Panasonic czy Pioneer. I tutaj najlepszym kompromisem wydaje mi się własnie wczesniej wspominany Ferguson.

Pozdrawiam.
 

hms

New member
deniro24 napisał:
hms o ile dobrze pamiętam to Twój tv nie posiada złącza komponentowego. Pamiętaj, że jeśli wybierzesz odtwarzacz markowy to napewno nie ustrzeżesz się pewnych uniedogodnień w kwestii filmów avi. Z grugiej strony Wiwy, Korry itp będą trochę generowały trochę gorszy jakościowo obraz poprzez euro niż np. Panasonic czy Pioneer. I tutaj najlepszym kompromisem wydaje mi się własnie wczesniej wspominany Ferguson.

Pozdrawiam.

Zgadza sie, sprawdzilem we/wy nie mam zlacz komponentowych.
No wlasnie Ferguson to dobry kompromis i coraz bardziej sie upewniam ze to jest dobry wybor. Z drugiej strony jest cala masa tego sprzetu, zanim podejme decyzje chcialbym sie zapoznac z opiniami co do innych modeli uzywanych przez forumowiczow z kineskopowcem.
Pozdrawiam serdecznie!


Czy ktos posiada namiar na sklep w ktorym dostepny jest ten model Fergusona? Nigdzie nie moge go znalezc.
 
Ostatnia edycja:

Masta_J

Active member
Bez reklam
hms napisał:
Masta_J dzieki:)
Nie wiem czy bylbym zadowolony z takiej Wiwy, (...)
, chodzi mi o uzyskanie jak najlepszej jakosci obrazu, a wiem ze w tanich dvd napewno nie jest to rewelacja w koncu cena z czegos wynika... no i awaryjnosc.
(...)

Jeśli nie wiesz to powinieneś się przekonać - porównać sobie taką Wiwę z innym playerem.
Zamów sobie oba urządzenia przez internet a później jedno odeślesz korzystając z możliwości zwrotu do 10 dni bez podania przyczyny.

Twomi kosztami będą w tym przypadku koszty dostawy do Ciebie i od Ciebie jednego urządzenia - czyli niewiele.

Pozdrawiam,
 

hms

New member
Myslicie ze taki Belwood (czy inne tanie dvd) bedzie "wystarczajacy" na moje potrzeby?
No wlasnie najlepiej by bylo kupic dwa, przetestowac i jeden zwrocic:D

Mam jeszcze taki pomysl zeby wziac cos tanszego na poczatek, dozbierac kasy a za jakis czas kupic cos dobrego, moze fergusona 880 jak bedzie dostepny:p
Jesli chodzi o tanie dvd: Jakie macie informacje o chipie Zoran Vadis 888 ???
Dobre to czy lipa? Jakie modele maja zamontowany ten chip? I czy oplaca sie to wziac?
Podobno lepszy niz stare mediateki.
:hmm:
 
Ostatnia edycja:

Storm

New member
Odp.

Myślę ż Zoran jest o niebo lepszy od Mediateka. Samsung używa tych układów w droższych odtwarzaczach i ładnie to hula !!!
 

hms

New member
No wlasnie tak slyszalem i jesli chodzi o ten chip to podobno dobry jest Tevion 8000. Jest lepszy niz Manty,Belwoody i inne Korr-y.Podobno..
Firma ta ma lepsze wykonanie niz Medion i cieszy sie wiekszym uznaniem uzytkonikow, w necie jest pelno info na jego temat, lecz po niemiecku ja nic nie rozumiec:]
Interesowal sie ktos tym dvd lub innymi na tym chipie?
 

mirsiek

New member
coraz bardziej sie upewniam ze to jest dobry wybor. , zanim podejme decyzje chcialbym sie zapoznac z opiniami co do innych modeli uzywanych przez forumowiczow z kineskopowcem.
Pozdrawiam serdecznie!


Czy ktos posiada namiar na sklep w ktorym dostepny jest ten model Fergusona? Nigdzie nie moge go znalezc.[/quote]


Co do Ferdka, to mam go od 4 miesięcy, konkretnie D780HX. Myślę, że kiedyś doczeka się LCD-ka, ale obecnie wspólpracuje skutecznie z 14-letnim Finlux-em CRT.
Mogę go gorąco polecić min za :
1. wspercie - soft na stronie,
2. USB - pendrive + divix = wygoda
3. bardzo dobry procesor obrazu, co widać także na CRT
4. dość udana i cicha optyka Sony
Ja również przed zakupem przekopałem net i na niego padło, czego nadal nie żałuję. Również miałem problem ze znalezieniem go, ślad prowadził do ,,Saturna", ale w końcu sprowadził mi go na zamówienie niewielki sklepik i to w dobrej cenie - 290 zł. Życzę powodzenia.:eek:k:
 

hms

New member
mirsiek dzieki za wypowiedz, myslalem ze moj watek juz calkiem umarl:p
no coz tak to jest z watkami nowych uzytkownikow....

Bardzo chcialem kupic Ferdka 780, ale jest on nie do zdobycia(sic!)

Kupilem Teviona 8000 (zachwalany na innym forum) na chipie Zorana... chyba dostalem uszkodzony bo jakosc dzwieku i obrazu totalna porazka, zwrocilem po pierwszych testach.

Pozniej zakupilem Bellwooda 301U, powiem ze sprzet nawet ok, jedyna wada dla mnie nie do przyjecia byl pilot! Totalne dno i popelina, sam sprzet ok, tylko troche przydlugo czyta plyty.
Mial byc on uzywany przejsciowo dopoki nie wyjdzie nowy model Ferguson'a.
No i oto wyszedl nowy model. I co? I kupuje, bo Bellwood dzis zostal sprzedany:) Ale rezygnacja z dzwieku 5.1 po analogu to dla mnie wielkie rozczarowanie. Po co kupilem glosniki 5.1 ? heh

Moze ktos juz posiada nowego Ferdka i podzieli sie opinia o nim, jakims testem? Macie jakies info o tym chipie Mediatek MT1389 rev. S w tym sprzecie?
A moze cos innego? Ferdek ma sie pojawic 2 kwietnia wiec jest jeszcze czas na zmiane planow:>

mirsiek i inni uzytkowicy Fergusona: Jakie jest wykonanie i dzialanie pilota w tym sprzecie ?????

Pozdro:)
 

mirsiek

New member
Mówiąc krótko - nie powala, ale to przecież nie jest jojpad lecz pilot.
Jeśli szukasz ,,pilota'' to szukaj sprzętu z innej półki, lub dokup coś extra w cenie dvd (podwoisz wartość sprzętu). Powodzenia.
 
Do góry