Jaki zestaw wybrać????

dukerocky

New member
Witam.
Zastanawiam się nad zestawem kina domowego do 3000zł.
Pokój około 25m2. Zestaw będzie służył do słuchania muzyki 50% oraz oglądania filmów 50%.
Moje propozycje to:
Harman Kardon AVR-139 + DVD-16 wraz zestawem glośnikowym TAGA HARMONY TAV-606v2 +TSW-90
Harman Kardon AVR139+DVD16+Koda 707v3+SW1000

HARMAN KARDON AVR 141 DVD18 JAMO S 606 HCS3

ONKYO TX-SR308 BLU-RAY BD308 M-AUDIO TRED 800
ONKYO HT-R538 HTR 538 + JAMO S606 _HD 3D
ONKYO TX-SR 608 + TAGA TAV 606

ONKYO TX-SR608 SILVER _HD 3D + JAMO S606

YAMAHA RX-V 467 + KODA 707v3 + SW1000v2

YAMAHA RX-V 667 3D + KODA 702v3

YAMAHA RX-V 467 3D + JAMO S606

YAMAHA RX-V567 JAMO S606 HCS3

Dodam że muzyka którą słuchamy najczęściej to: U2, Metallica, Queen, Bee Gees, Iron Maiden, Manowar, Sabaton, Therion, Apocalyptica, Jean Michelle Jarre, Technotronic, Masterboy, oraz trochę POP.
Prosiłbym o pomoc który zestaw się najlepiej nada. Proszę o konstruktywną dyskusję i poparcie argumentami.
Wybiorę z 2-3 zestawy do odsłuchu oraz porównania i ostatecznie wybiorę.
Z góry dziękuję za pomoc;)

Czy nikt nic nie doradzi co mam odrzucić na początek???
Jakaś pomoc by się przydała...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

jaco.37

Member
Bez reklam
Ja bym wziął tak:
Ampl.Onkyo TX-NR509 - już niedługo w sprzedaży
Kolumny Jamo S606
Dvd LG BD570
Całość około 3500 zł
 

dukerocky

New member
Dziękuję kolego za pierwszego posta.
Fajna propozycja i rozważę ten sprzęcik jak będzie do kupienia.
Z dvd BD zrezygnuję bo mam odtwarzacz multimedialny więc odpada;)
Zestaw godny uwagi.
Dziękuję i czekam na kolejne propozycje.
Napiszcie choć z tych zestawów co mam od razu odrzucić.
 

Dax88

New member
z tego co sam sie orientowałem to sam mam ONKYO TX-SR608 SILVER _HD 3D + JAMO S606 to w zakładkach tylko musze jeszcze podjac decyzje czy to kupować:D to jest najtrafniejsze, a co do nowego modelu onkyo to nie wiadomo jak z nia bedzie moze sie okazac nie dość dobra do poprzedniczek, jak Ci sie nie śpiszey to mozesz czekać do opinii na temat w/w modelu lub kupić coś co gości w wilu juz domach.
jak gdzieś to odsłuchasz daj znać, bo u mnie w pobliskim MM nie ma jamo lol.
 

dukerocky

New member
Jamo słyszałem jak gra z Yamaha i bardzo mi się podobało to co dolatywało do moich uszu;) Tylko podobno Yamaha fajnie gra taką muzykę jakiej ja słucham a więc metal, rock...
Kody słuchałem ale bardzo dawno temu i jakoś mnie nie powaliło na kolana. Było ok ale jakoś dla mnie bez wyrazu, trzeba by odsłuchać nowe modele bo mogło się coś zmienić.
 

krisder

New member
Bez reklam
Do takiej muzy (częściowo podobna do mojej ulubionej) mogę polecić zestaw jak w moim podpisie. Wiem że ampli + kolumny teoretycznie przekracza Twój budżet ale może uda Ci się zakupić w takiej cenie(3300pln) jak mi się udało. Powiem tylko że warto! Wchodzą nowe modele Onkyo i to może być okazją do zakupu poprzednich modeli za mniejszą kasę.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
jeśli 50% do muzyki to powinieneś sprawdzić HK AVR 255 + Jamo 606 . Popytaj Blackninja - to kasy powinno wystarczyć.
HK AVR ma szerszą scenę muzyczną a do kina spokojnie da radę.
 

dukerocky

New member
Może mi ktoś wyjaśnić czy jest bardzo duża różnica między Harman Kardon AVR139
HARMAN KARDON AVR 141 a HK AVR 255?
Na temat tamtych modeli mało co można znaleźć. Według specyfikacji mają podobną moc, dekodery itd.
Czy ktoś miał styczność z tymi modelami??

 

dukerocky

New member
Ok dziękuję za pomoc. Teraz szukam salonu żeby tego sprzętu posłuchać. Jak odsłucham to napiszę co nieco jak to wg. mnie wygląda. Na dzień dzisiejszy klamka zapadła HK 255 Jamo 606. Zobaczymy jak będzie po odsłuchu;)
 

Dax88

New member
ja dalej w kropce jestem, dla 75% film/tv/sport i 25% muzyka wybrać Onkyo 608 czy dozbierać do HK? :C
Bo jamo 606 tak czy owak zostają...
 

dukerocky

New member
Dla Ciebie kolego to chyba spokojnie Onkyo 608. Ja zdecydowałem się na HK tylko dlatego że zarówno ja, jak i żona lubimy słuchać muzyki a w muzyce to HK lepiej sobie radzi. Mam w domu kino domowe "plastikowe" i jak włączam muzykę to mnie trafia bo dźwięk jest słabiutki. Ponieważ chcę mieć również ok kino domowe to chyba - jak piszą koledzy - najlepsze rozwiązanie. Sam zastanawiałem się nad Onkyo... Najlepiej zrób jak ja. Jesteś zdecydowany na Onkyo poszukaj sklepu gdzie odsłuchasz i wtedy zobaczysz co i jak. HK z tego co czytałem ma specyficzną barwę i nie każdemu to odpowiada. Jak odsłucham to się upewnię czy wybór jest słuszny. Bez tego się nie obejdzie bo HK nigdy nie słyszałem...
 

dukerocky

New member
Witam wszystkich.
Właśnie jestem po odsłuchu. Zabrałem kilka swoich płytek, jak mi doradził Pan w sklepie. Sprzęt HK AVR 255, głośniki Monitor Audio RX6. Pierwsza płyta i lipa, druga również, trzecia i moje pytanie do Pana czy te głośniki dadzą radę z tym sprzętem. Zapewnia że tak... Jeszcze dwie płyty i Pan ze sklepu sam zauważa że czegoś brakuje... ;( Ostatnia płyta spokojna muzyka z orkiestrą: jest lepiej ale mnie nie powaliło. Jeżeli chodzi o to co usłyszałem: HK ma szeroką scenę, słychać wszystkie instrumenty pięknie, gra nienagannie, cały czas kontrolując dźwięk, basu mało (zestaw bez suba - tylko kolumny frontowe). Sprzęt gra bardzo "elegancko" tak bym to nazwał;) Ale w muzyce rock, metal po prostu mu brakuje pary. Może wynika to z tego że każdy dźwięk jest kontrolowany. Sprzedawca do mnie "Po minie widzę że Pana nie powaliło na kolana." Właśnie dobrze to ujął nie powaliło mnie wcale a wcale. Pytam czy może podpiąć Yamahę seria 4, taką miał pod ręką.
Pierwsza płyta baardzo przyjemnie, druga, trzecia... Pan ze sklepu do mnie: "Jakoś tak żywiej gra ta Yamaszka" Odsłuchałem pozostałe płyty i to słyszałem: scena uboższa niż w HK, dzwięk ostrzejszy, bardziej żywy, basu musiałem ujmować na tych samych monitorach... Ogólnie duży power w muzyce którą słucham. Nie włączałem na full bo nie było takiej potrzeby, wszystko pięknie.
Podsumowując: skłaniam się bardziej do Yamahy chyba seria 6 będzie ok. HK odpadł w przedbiegach. Gra pięknie bo tego mu nie zarzucę ale z ostrzejszą muzyką sobie nie radzi w ogóle...
Wrażenie mam takie jakby Panowie z zespołu Iron Maiden wyszli we frakach i sobie grali ładną muzyczkę... Ja tak nie chcę, ma być ostro z pazurem i wcale nie musi być głośno i nie musi dudnieć. Musi mieć to coś w sobie i tak zagrała Yamaha. HK gra pięknie ale za spokojnie.
Jeszcze jedna kwestia: wokale na HK brzmiały dla mnie jakoś mało naturalnie. Ale to może moja subiektywna opinia.
Radzę wszystkim, jak koledzy na forum, idźcie do salonu i posłuchajcie jak sprzęt zagra Waszą muzykę bo można się rozczarować i to bardzo...
Wszystkie płyty były oczywiście oryginalne, żadnych mp3. Na HK zauwałyłem również podczas przełączania niektórych funkcji na pilocie klikanie w głośnikach. Trochę to denerwujące, ale nie wiem czy wszystkie tak mają...
Po odsłuchu wybieram Yamaha najprawdopodobniej seria 6.
Nie piszcie komentarzy typu że Yamaha to badziew a HK to takie super i wspaniale gra bo tak nie jest. Jak bym chciał słuchać muzyki poważnej to na pewno bym nie wybrał HK bo się do tego nie nadaje tak samo jak Yamaha. Było by to coś w stereo. Ja potrzebuję zestawu kd co zagra fajnie moją muzykę a będzie to Yamaha.
Czekam na komentarze koledzy;)
 

krisder

New member
Bez reklam
W zasadzie nie ma co komentować. Jak zauważyłeś było tu na forum bardzo dużo "spięć" na temat - ten ampli gra super a inny to lipa. Dlatego nie dziwi mnie Twoja opinia na temat HK, który na tym forum występuje jako guru wśród ampli pod względem odtwarzania muzyki. Dla mnie Onkyo, które posiadam wraz z zestawem kolumn jest super i nie raz oberwało mi się za to stwierdzenie (włącznie z tym że jestem głuchy). Jestem w stanie zrozumieć Twoje wrażenia po odsłuchu choć bardzo możliwe że moje były by całkiem inne.
 

bieniu21

New member
Odłsuchaj jeszcze DENONA AVR-1611. To bardzo fajny amplituner a od 1911 różni się jedynie tym że nie jest 7 kanałowy i ma wejście USB.
Jeśli Ci nie zależy na tych funkcjach to 1611 będzie ok.
 

dukerocky

New member
Dzięki koledzy. Odsłucham jeszcze Onkyo 608 bo jakoś też mi przypadł do gustu oraz jak będzie dostępny Onkyo TX-NR509 bo mnie też intryguje. Na razie mi się nie spieszy z zakupem więc spokojnie. Denon odpada bo ma brat i takiego samego kupował nie będę;)
 

dukerocky

New member
Witam ponownie.
Po wielu namysłach na placu boju pozostało:
Onkyo 608 fajny ma wszystko co mi trzeba
Onkyo TX-NR509 nie wiem jak gra ale strasznie mi się podoba (żonie również)
Yamaha RX-V667 (gra nawet fajnie, nie za ładny nie za brzydki)

Problem mam z głośnikami. Chciałem Jamo 606 ale czytałem że muszą mieć sporo miejsca z tyłu i z boku. Układ mojego salonu nie jest za dobry dla prawidłowego rozmieszczenia takich głośników. W załączniku rysunek poglądowy jak to wygląda.

Proszę o porady jak to skomponować abym się nie zawiódł po zakupie.
Co byście ostatecznie wybrali jeżeli chodzi o amplituner z tych które wymieniłem oraz jak nie Jamo 606 to co innego sensownego do takiego pomieszczenia?
SALON.jpg
 

Kammel

New member
Witam. Panowie szukam zestawu Amplituner plus zestaw głośników 5.1. Zestaw do pokoju o wielkości 17 m kw. Oglądam głownie programy tv od czasu do filmy na DVD. Audiofilem nie jestem, ma to grać przyzwoicie, tak żeby nie denerwować się że coś charczy, piszczy czy trzeszczy bo jest z plastiku. Na zestaw mogę wydać max 4000 zł. Mój typ na dzisiaj to Yamaha RX-V465 plus Jamo S 606 HCS3 + SUB 210 . Co sądzicie o takim zestawie ??
 
Do góry