Jaki zestaw w przedziale 3000 - 4000 zł

kaly

New member
Witam;

Pytanko standardowe, ale widzę że koledzy lubią odpowiadać i podpowiedzą na co liczę :cool:.
Co mam:

1) POKÓJ 25m2
2) TV LCD SAMSUNG LE37R81B HD READY
3) KOMPUTER:
Z PROCKIEM INTEL E8400 MHz Z GRAFIKĄ ASUS HD4850 (podobno pójdzie dzwięk na HDMI 1.3) I PŁYTA GŁÓWNA ASUS P5Q PRO Z DŹWIĘKIEM (7.1 High Definition Audio Realtek ALC1200)

Do czego:
60% film głównie divx,matroska
40% muzyka (w tym pop, rock (gotycki), chillout, trochę "elektroniki", koncerty akustycznie i nie tylko, sporadycznie dicho). Można by rzec wszystkiego po trochu :cool:. Jakimś strasznym audiofilem nie jestem

Po zarwanych 2 nockach na forum postawiłem na następujące zestawy:
A) Onkyo 605/405 + Quadrale Quintas 700
B) Onkyo 605/405 + JAMO S606 + sub 200
C) Yamaha RX-V661 + DVD661 + JAMO s606+sub 200

Zestaw raczej w stonowanych ciemnych kolorach, paczki mogą być duże.

Sporo jest Onkyo w zestawach z głośnikami M-Audi, ale chyba nie tędy droga? ;-).

Teraz pytanka:
1) Czy zmieszczę się w tych 4 tysiączkach?
2) Zrezygnować z DVD i wziąść lepszy ampli lub kolumny, poczekać aż potanieją BD i odtwarzać na razie z kompa i/lub kupić tymczasowo jakąś Mantę ? :D
3) Może propozycje jakich innych zestawów/nowszych modeli?
4) Może udałoby się coś w tych pieniążkach z nagrywarką HDD?

Generalnie chciałbym wpłacić 2000, - zł gotówką resztę na raty na powiedzmy 10 miesięcy (tu pytanko do kolegi blackninja czy jest u nich taka opcja i prośba o propozycję na priva jakiś cen zestawików). Na upartego to może dałoby radę całość gotówką za jakiś miesiączek :D.

Z góry dziękuję za pomoc i wskazówki :cool:.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

kaly

New member
Patrząc na wątki (czytaj ceny) z 2008 roku stwierdzam, że okrutnie wszystko podrożało i trzeba będzie się wstrzymać z zakupem tudzież lekko wyżej wymieniony zestaw okroić :D.

A jak widzielibyście zamiast >JAMO S606HCS3 + SUB200< KLIPSCH'y? Czy zagra to z ONKYO TX-SR 606 w takim 25 m2 pokoju? I jeśli tak to które KLIPSCH'y (F1, F2 czy F3) i w jakiej konfiguracji z C i B. Czy regułą jest, że im wyższy numer tym lepiej grają (bo kosztują więcej)?

Pzdr

Witam;

I poszły konie po betonie :). ONKYO TX-SR606 + DV-SP406 + KLIPSCH F3/C1/B2 dumnie stoi w salonie. Zakupiony w Media Expert za 4650,- razem z okablowaniem. Myślę, że dobra cena. Suba do KD dokupi się w przyszłości. Sopraniki jak dla mnie cykają przyjemnie, Bas przy +8 na ampli też OK. Jak na moje pierwsze KD jestem bardzo zadowolony z zakupu :eek:k:.

Pzdr.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Mati22

New member
Ja zaproponuje ci zestaw bez SUB.
Amplituner ONKYO TX-SR606 za okolo2000zl lub model niko budzetowy 506 za 1500zl +
glosniki zestaw Tannoy F4 +F1+ centralny za 2200zl lub F3 zestaw za okolo1800zl Zastanow sie nad zestawem Kef C5 ale nie orjetuje sie teraz ile kosztuja
 
Do góry