Jaki zestaw na 15m2?

Arek00

New member
Witam, mam pokój 15m2, w którym chciałbym postawić zestaw 5.0. Jeśli chodzi o amplituner to myślę nad Marantzem SR5009, Denonem X3100W lub Yamahą RX-A840. Chciałbym słuchać dużo muzyki rockowej i w związku z tym pytanie: który z tych amplitunerów najlepiej zagra w stereo? Do amplitunera na początek chciałbym kolumny frontowe do 2500zł za parę (resztę głośników dokupię później). Znajomy polecał mi Magnaty 677. Jakie są Wasze propozycje? Czym jeszcze warto się zainteresować? Moja szafka rtv ma 50cm głębokości i jeśli postawiłbym np. te Magnaty tak żeby ich fronty były równo z frontem szafki to z tyłu zostanie 20cm do ściany. Czy to wystarczy? W instrukcji Magnatów o ile pamiętam było napisane że chyba właśnie musi być min. 20cm. Jakie są wasze wrażenia?
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zacznę od kolumn. 677 będą za duże na 15m2, będą się dusiły i może być problem z basem. Lepszy rozmiarowo będzie Magnat 675. Słyszałem poprzednika 655 i z tego co pamiętam brzmiał całkiem nieźle, szczególnie z dynamicznej muzyce. Jak alternatywę odsłuchałbym do muzyki rockowej Paradigm Monitor 7 v.7, Klipsch RF-52, Jbl Studio 270, Melodyka B L 30/ B L 40. Jeśli chodzi o amplitunery to mnie bardziej pasuje brzmienie w stereo Denona i Marantza w porównaniu do Yamahy (odsłuchiwałem poprzednie modele). Oczywiście najlepiej posłuchaj sam.
 
Do góry