Jaki zestaw kd do 4tyś

bartek.zet1

New member
Witam wszystkich serdecznie,
Długo zeszło mi się z lekturą tegoż forum mój problem jest następujący powoli dojrzałem do decyzji zakupu.
Pokój: ok 18 m2 3,5 x 5
Wykorzystanie: 65% muzyka 35 % film
Muzyka: głównie rock ale tez pewnie coś popu hip hopu
Prawie zdecydowałem się na:
amplituner Denon AVR 1508; szczególnie ujęła mnie funkcja związana z mikrofonem i automatyczną kalibracją ( czy jest to coś warte, bo przynajmniej tak brzmi )
głośniki Quadral Quintas 500 5.0; subufer dokupie pózniej
Do tego planuje zakup plazmy samsunga 42A451
Na zakup wszystkiego planuje wydać nie więcej niż 4tyś

Wiec stąd moje pytanie na ile uważacie, że taki zestaw się sprawdzi, może coś innego w podobnej cenie / tańsze. Nie jestem pewien czy będę korzystał z 7.1 ( puki co na pewno nie, ale znowu ten mikrofon w ampitunerze ). Może inne głośniki puki te słyszałem fajnie wyglądają i fajnie grają ale nie były podpięte do Denona na co średnio mogę liczyć w wiekszości sklepów.

Proszę o Wasze opinie i wyrozumiałość
 

Shagohad

New member
Bez reklam
4 tys na zakup wszystkiego ?? tzn sprzet audio + plazma ??. Jesli tak to:

Olej Denona, tak jak Ci juz radzil Don111 i kup H/K 147 - bedziesz zadowolony.
 

bartek.zet1

New member
No przyznam szczerze, że też brałem H/K 147 pod uwagę, a jak sprawa ma się z odpowiednią kalibracja ( czyli tym co wydaje mi się fajne w denonie ) i co z głośnikami, możliwość odsłuchu miałem w sklepie gdzie warunki są średnie a współpracowały one z jakimś Onkyo. Słuchałem też jakiegoś zestawu Kody i też w miare przypadły mi do gustu ale nie pamietam już modelu były w zestawie z Jamahą i kosztowało to ok 1900zl w MM. Miałem też możliwość odsłuchania głośników Jamo, które chyba najmniej mi przypadły do gustu, ale wszystko odbywało sie w MM wiec nie wiem na ile obiektywnie. Krótko mówiąc co z głośnikami ?
pozdrawiam

Jeśli chodzi o budżet 4k to już nagiąłem to co zakładałem 4 miesiące temu, ale to chyba normalna kolej rzeczy. Rozgraniczam 2 tys na tv i 2 na audio. Wiec na audio max 2200. Nie chce więcej wydać, a nie wiem czy i to wykorzystam.
A i jeszcze jedno wszystko chce "spiąć razem" tzn. Tv, Cyfre+, Laptopa, Amplituner, Dvd Tak żeby i sygnał z Cyfry mógł iść w 5.1.
A i tu jeszcze jedno moje pytanie o to ile będę musiał wydać na kabelki bo tego nie brałem jeszcze liczyłem.
 
Ostatnia edycja:

Shagohad

New member
Bez reklam
Na kabelki dolicz 250-300zl... A co do wspomnianej funkcji: nazywa sie ona "Audyssey" (ale moglem ja pomylic z automatycznym dostrajaniem glosnosci do jednakowego poziomu... jak cos to mnie poprawcie :p) :) i jest to moim zdaniem na tyle zbedny bajer, ze nie mialbys czego zalowac z powodu jego braku u H/K 147...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
co oznacza:
"Rozgraniczam 2 tys na tv i 2 na audio. Wiec na audio max 2200."

Co się składa na Audio ?
co się składa na Video ?
 

bartek.zet1

New member
Audio = Amplituner + zestaw głośników 5.0
Video = Plazma Samsung 42 A451

Chciałbym poznać Wasze typy dotyczące głośników. Wiem, że jedne lepiej grają jeden rodzaj muzyki inne gorzej. Które z nich dobrze się sprawdzą H/K 147.

I jeszcze ponawiam pytanie czy to wszystko, co wcześniej napisałem zagra ze sobą. Wiem, że pytanie na pograniczu tych debilnych ale ....

bartek.zet
 
Ostatnia edycja:

armi

New member
Bez reklam
zagra ze sobą.
avr 147 + qq500 i będzie ok. w przyszłości przyda się zakup suba.

ps
avr 147 ma automatyczną kalibrację przy użyciu mikrofonu który jest w zestawie i działa ona bardzo sprawnie.
 
Do góry