Jaki zestaw JBL?

Sidi Driss

New member
Witam,
Pzred wakacjami zamierzam zmienić zestaw KD. Będzie to Harman Kardon 347/445 lub coś z nowej serii (np. 355). Pokój - 16 metrów kwadratowych (4x4). I teraz problem: jaki zestaw JBL będzie pasował do tej powierzchni i tych ampli? Myślę o Northridge (E80, E20 etc) lub ES80, ale obawiam się, że pokój będzie na nie za mały i że nie odkręcę ich odpowiednio.
A może lepiej wybrać Movie Pack 2 z przodami e60 i tyłem e10 do takiej powierzchni? Zależy mi przede wszystkim na dobrej górze i krótkim, precyzyjnym basie. Zastosowanie: 50/50 kino domowe i stereo.

Będę wdzięczny za Wasze sugestie,
Sidi Driss
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
W wakacje to tak jak piszesz 355.
Kolumny wstaw sobie z nowej serii czyli ES80+ES25C+ES10+ES150

ES10 można powiesić i wtedy nie przeszkadzają.
 

Sidi Driss

New member
Dzięki za odpowiedź. Czyli spokojnie można kupić 80 na taką powierzchnię? Nie będą za duże? Przy okazji jeszcze jedno: czy rzeczywiście jest taka różnica w odsłuchu między serią E a ES? Kolumn z tej drugiej serii nie słyszałem, odsłuchiwałem E80 na HK 350 i brzmiało bardzo przyzwoicie.
 

Sidi Driss

New member
Potwierdzam - dziś wreszcie dorwałem ES80 i zabrzmiały znakomicie na H/K 247. Faktycznie mają wyrazistszą górę od E.
To jeszcze jednop pytanie: czy do ES80 lepsze będą S10 czy S20 na tył? S10 można wieszać na ścianie, w sumie fajna rzecz. Ale jednak S20 mają głośnik nie 13 cm, a 10 cm jak S1. Czy to faktycznie duża różnica w odsłuchu przy tego typu kolumnach?
 

gilek1975

New member
Bez reklam
Sidi Drissc - kolego za przy pomocy blackninja dorobiłem się takiego zestawiku jak w podpisie i jestem bardzo szczęścliwy. Gra to cudownie i teraz wydaje mnóstwo kasy na wypozyczamnie filmów i bajek dla dziecka ;).
Pozdrawiam
 
Do góry