Jaki zestaw do Onkyo 605 Balboa vs Jamo606

DeMeQ

New member
Witam.
Od jakiegos czasu czytam to forum by dokonac wlasciwego wyboru zestawu glosników. Wybrałem juz amplituner Onkyo 605 jednak nie moge zdecydowac sie na glosniki. Mam na nie około 2500zł. Pokój 18m2 zastosowanie to głównie filmy i gry(ps3). Który z tych dwóch zestawów bedzie lepszy jamo 606 hcs3 + sub200 czy JBL Balboa. prosze również o inne propozycje. Pozdro;)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
zapraszam na odsłuch - bo stoi i 605 Onkyo i Jamo 606.
Jamo gra super. Wiele osób którzy myśleli o różnych zestawach - po takiej demonstracji wybierają JAMO.
 

DeMeQ

New member
@kiki Czy jest możliwość porównania tych dwóch zestawów?
@Arts007 czy mógłbyś dokładniej opisać różnice między tymi zestawami?

Dużo dobrego słyszałem o Jamo 606 ale JBL Balboa wydają mi się lepiej wykonane i trochę lepsze jakościowo.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Zdaj się na odsłuch. Balboa mogą się podobać, ale Jamo to godny przeciwnik. Balboa gra skrajami pasma, dlatego są mniej uniwersalne.

ArtS :)
 

DeMeQ

New member
Witam ponownie. Sytuacja troche sie zmienila. Bylem zdecydowany na JBL Balboa System jednak ten kolor nie pasuje do pokoju i dowiedziałem sie że w innym ich nie produkuja. W takim wypadku moge troche więcej przeznaczyc na glosniki. Cena nie moze przekroczyc 3000zł. Przypominam ze amplituner to Onkyo tx sr 605, pokój 18 m2, beda uzywane głównie do filmow i gier. Balboa to ostatecznosc gdyby inne glosniki w tej cenie nie byly odpowiednie(beda pasowaly przynajmniej do parkietu:D)
Poszukalem troche glosnikow w innych kolorach i znalazlem JBL'a buk, wisnia i czarne czyli znajdę cos dla siebie. Oto moja propozycja
JBL Northridge I cena 2900zł(2xe90, 2xe20 +cen. EC25)

brakuje suba i nie wiem czy jest to zancząca wada, martwi mnie również "moc" tego zestawu, chyba mój pokoj jest dla niego za mały i efekt bedzie nieciekawy.

Pardzo Was prosze o inne propozycje zestawu JBL'a z serii E. pozdro;)
 

DeMeQ

New member
@Arts007 co sadzisz o przednich kolumnach? Czy nie lepiej wybrac nizszy model e80 lub e60 do tego pokoju? Masz moze jakies propozycje z subem w tej cenie?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do Twoich warunków zestaw - to Jamo 606 + sub Jamo 7. I nie ma możliwości żebyś nie usiadł z wrażenia.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
W podobnej cenie dostaniesz Dali Concept 6.

Choć propozycja Kikiego też będzie dobra, tym bardziej, że już z subem.

ArtS :)
 

DeMeQ

New member
@Kiki czy chodziło Ci o ten zestaw jamo 606 + sub 200 czy o cos innego? Glosniki frontowe z tego zestawu sa troche za wysokie:\ Jak miałbym wybierac miedzy tymi a JBL balboa to wybralbym te drugie bo sa lepiej wykonane i nizsze.

@Arts007 Ten zestaw dali concept 6, ktory zaproponowales jest za drogi około 3600zł, chyba ze wiesz gdzie mozna dostac za 3000zl.:???:
 

DeMeQ

New member
Sam mowiles ze zestaw bez suba bedzie zubożony. Wiem ze mozna go pozniej dokupic ale z tym bedzie problem bo prawdopodobnie o wszystkim zapomne i nie znajde czasu na to. W tej cenie 3600zł JBL Cine pack nie bedzie lepszy od dali concept 6?
Czyli w cenie do 3k jestem skazany na jbl balboa albo jamo 606 ewentualnie dali concept bez suba?:???:
 

ArtS007

New member
Bez reklam
AW 8, to udana konstrukcja. Pytanie, czy opłaci Ci się osobno kupować Dali Concept 6 bez suba i AW8 do tego. Mnie wyszło, że cały zestaw jest tańszy. Po drugie AW8 mogą być trudne do dostania.

ArtS :)
 

DeMeQ

New member
ArtS007 zobacz ten link który podał tmk2404 tam jest dali concept 6 z aw8 za 3200zł a z concept za 3500zł więc z tym subem jest to tansze rozwiązanie.

Czy dali concept 6 jest najlepszym zestawem w cenie do 3500zł ? Czy jest to zestaw odpowiedni do pokoju 18m2, zastosowanie gry i filmy?
Warto się zastanowic nad JBL cine pack?
 
Ostatnia edycja:

ArtS007

New member
Bez reklam
Jak kupowałem swój zestaw w sierpniu, to SW8 można było dostać tylko luzem. Jeśli rzeczywiście mają zestaw z SW8, to można go brać. Moje Dali grają obecnie na 16 m2 i jest poprawnie. Sub, to Dali Concept Sub. Na forum IDG SW8 posiada MaciejMM. Bardzo go sobie chwali, a miał okazję porównywać z innymi.

ArtS :)
 
Do góry