Jaki Zestaw Audio do 15 tyś zł

Dawidowski1000

New member
Siema !

W najbliższych 2 miesiącach zamierzam zmienić mój stary wysłużony system audio na coś nowszego.
Szukam czegoś do 15 tyś zł Ampli+Kolumny.
Co moglibyście polecić do salonu 45m2
Podpięte do tego będzie Cyfra+, PS3, X360.
Okazjonalnie słuchanie muzyki.

Z góry dzięki za propozycje.
 

Amra Lew

New member
Bez reklam
Ja jakbym posiadał taka sumkę do wydania na kino kupiłbym Harmana 660 i zestaw kolumn KEF IQ 90+60+30+2500 ewentualnie jak brak miejśca na podłogówki(w salonie 45m² raczej jest go wystarczająco dużo) Chario Piccolo 5.1 i byłbym szczęsliwy.Pozdro i udanych zakupów.
 

Dawidowski1000

New member
A dzięki za szybką odpowiedź. Miejsca jest sporo tyle że w jednym narożniku jest kominek i tu może powstać Zonk. Decyzję muszę dwa razy przemyśleć przed zakupem, ale mam już coś od czego mogę zacząć. Wielkie dzięki.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
zdecydowanie za mało informacji:
większość rozumiem do kina, a jeśli muzyka to jaki rodzaj ?
Jaki kolor elektroniki ?
Jaki kolor kolumn ?
Jakie wyposażenie sprzętu ? (BD , dvd, hdd?)
 

Dawidowski1000

New member
Dużo oglądam filmów, przeważnie na Blu-ray, DVD i z Cyfry+ VOD.
W ogóle nie oglądam filmów w formacie DivX.
Podłoga w salonie jest jasno-dębowa, więc może coś pod ten kolor?
Głownie słucham rocka i vocal trance.
Ostatnio dużo gram na PS3, X360.

Jeszcze jedno. W tej chwili filmy na Blu-ray odtwarzam za pomocą PS3 (pierwszy model 60GB), ale czy niebyłby lepszy stacjonarny odtwarzacz BD?
Warto kupić odtwarzacz?jak tak to jaki? do 2,5 tys zł, czy pozostać przy PS3?

Z góry dzieki
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Amra Lew

New member
Bez reklam
Mając takie pieniądze można by się pobawić w zestaw amp plus wzmak stereo i do tego dobre głośniki ale to już zależy jak dużo muzyki chcesz na tym słuchać.Polecałem AVR660 ale można by wziąć AVR460 plus wzmak HK 980 i jakieś kolumny i będzie git. Oczywiście prócz Harman istnieją też inne firmy równie dobre.
Pozdro.
 

Kaszan

New member
Ja bym inwestował w amp z pre-outem + integre i to by był chyba dokładnie taki zestaw jak proponuje Amra Lew. Do tego MA RX6 lub RX8. A jeśli chodzi o BR to do takiego sprzętu uważam, że już warto. PS3 jest fajną zabawką ale prawdziwą moc poczujesz z dedykowanym do filmów grajkiem. Jeśli cenisz sobie klasę bierz Pioneera (odpowiednio od tego ile możesz na to przeznaczyć- 320, 51FD, LX52), jeżeli bajerki i gadżety to Sony BDP-S760 lub LG 390.
 

arniparus

New member
Kaszan z calym szacunkiem ale chyba nie widziales materialu puszczonego z konsoli PS3 w prownaniu z cala reszta towarzystwa o ktorym piszesz .... Bardzo duzo osob opiera swoja opinie na artykulach a w rzeczywistosci nie ma pojecia czy to tak a prawde jest racja czy tez moze nie ....

Powiem tak roznica w obrazie pomiedzy PS3 a 51FD, LX52 i Soniakiem s760 jest wrecz marginalna i nie jest to kompletnie warte tego aby kupowac osobny dedykowany odtwarzacz skoro mamy PS3. Sam kiedys kupilem dedykowany odtwarzacz z wyzszej polki i moglbym go zostawic bo obraz byl moze o jakies 3% lepszy (oczywiscie skala tutaj jest mocno umowna :) ), ale tak na dobra sprawe bylby to zwykly snobizm.

Generalnie mowiac majac PS3 nie kupuj nic innego bo to tylko wyrzucone pieniadze. Obraz z tej konsoli jak za ta cene jest rewelacyjny. Gwarantuje ze zadnej mocy nie poczujesz podlanczajac inny odtwarzacz - no chyba ze moc'ne odchudzenie portfela ;)

Dodam jeszcze bo pewnie nikt inny Tobie tego nie poleci ze jezeli uzywasz czesto konsoli X360 i PS3 to swietnie sie sprawdzaja glosniki dwa dodatkowe tylne czyli 7.1. Za te pieniadze na odtwarzacz dokompletuj sobie je do zestawu bo na prawde warto .... Sam uzywam takiej konfiguracji w domu i teraz na powrot do 5.1 juz nikt mnie nie przekona :) Sporo gier obsluguje 7.1 juz w standrdzie a te ktore nie obsluguja i tak z nich korzystaja dajac rewelacyjny efekt (killzone , Uncharted, MGS4 i wiele innych swietnie wspolpracuja w takim zestawieniu) i to jest produkt do ktorego warto doplacic.

Na koniec przyznam racje ze warto kupic amplituner i do tego wzmacniacz zintgrowany polaczony preoutem.
 
Ostatnia edycja:

Kaszan

New member
Dziwnym zbiegiem okoliczności, podobne zdanie do Twojego arniparus wykazują tylko właściciele konsoli:) Ludzie którzy porównywali odtwarzanie na odtwarzaczu BR z konsolą, nie będąc jej właścicielami mają na ogół zgoła odmienne zdanie..:)
Sam kiedys kupilem dedykowany odtwarzacz z wyzszej polki i moglbym go zostawic bo obraz byl moze o jakies 3% lepszy
Czemu porównujesz odtwarzacz kupiony kiedyś tam, ze sprzętami nowymi? Ciężko też odnieść się do Twojej wypowiedzi bo nie napisałeś ani na jakim TV porównywałeś, ani na jakim sprzęcie audio. PS3 jest świetnym sprzętem w tej cenie ale nawet nowy, tańszy, dedykowany odtwarzacz zagra lepiej i nie chodzi tu tylko o obraz- jakość dźwięku, skalowania DVD, głośność pracy, a w najnowszych BR (s760) nawet szybkość uruchamiania jest lepsza. Mając 15tyś. do wydania uważam, że warto.
 
Ostatnia edycja:

rami321

New member
może ci co "porównywali odtwarzanie na odtwarzaczu BR z konsolą, nie będąc jej właścicielami mają na ogół zgoła odmienne zdanie" nie chcą się przyznać, że przepłacili:) ja konsoli nie posiadam, nie wiem co daje lepszy obraz i jak bardzo ale jedyny test jaki mnie w 100% przekona to taki, w który osoba testująca nie wie jaki odtwarzacz jest podłączony, bo ludzka psychika potrafi dobrze namieszać w porównywaniu czegokolwiek. Pozdro
 

arniparus

New member
Kaszan jezeli ktos koniecznie chce sobie sprawic stacjonarny odtwarzacz to i tak takiej osoby nie powstrzymasz ;) ale jezeli ktos podchodzi do sprawy racjonalnie to nie ma to najmniejszego sensu. Kiedys tzn pol roku temu i byl to pionek o ile pamietam LX-52. Roznic praktycznie zadnych nie bylo. Oczywiscie oba urzadzenia podlaczone poprzez HDMI. Zarowno w obrazie jak i dzwieku (wszystko przesylane tak czy siak cyfrowo).

CO do glosnosci - PS3 jest troszke glosniejsze ale i tak jest bardzo cicho wiec nie ma problemu. Co do wczytywania plyt to na litosc .... co za roznica czy plyte wczytuje 18 czy 20 sekund. Nie przesadzajmy ;) Co najciekawsze nawet skalowanie DVD bylo na podobnym poziomie - czasami mialem wrazenie ze nawet PS3 robi to lepiej.

Jak juz pisalem wczesniej lepiej dolozyc do konfiguracji 7.1 :) niz kupowac odtwarzacz majac juz PS3
 

Deimos

Banned
No faktycznie jak byłem w poprzedni czwartek w "Korisie" w Poznaniu to odsłuchiwałem MA-RX6, MA-RX8 i GS-20 właśnie na HK model 355.
I ze wszystkimi kolumnami HK świetnie dawał rade.
 
Do góry