Jaki zestaw ampli+kolumny ?

Mario86

New member
Zależy mi na tym aby amplituner obsługiwał większość formatów tj dts, dts hd itd. Co do kolumn oprócz tego żeby dobrze zagrały w dolby to fajnie by było aby w stereo też było git. Pokoju nie mam dużego ok. 10 m2. No i jak to podłączyć żeby wszystko było jak trzeba. Mam w tv wyjście optyczne i można by było wyprowadzić to kablem optycznym do ampli i wtedy byłby dźwięk w dd i dts w filmach odtwarzanych z usb ?. Czy po hdmi też jest taka opcja ?. I wogóle czy jest sens zwracać uwagę na ilość wyjść optycznych czy jedno wystarczy ?. Mój typ na ampli to Yamaha v365 bądź Denon 1611. Co do kolumn to zastanawiałem się nad Jamo. Co ciekawego można sprawić do powiedzmy 2500 ? :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Bardzo dobry wybór Denon 1611 + jamo 606 .Pytaj Blackninja o ceny i powinno się mieścić.
 

Lexus

New member
Za dużego wyboru to Ty nie masz ale na Denon 1611 + Jamo 606 Hcs3 Ci starczy i jeszcze Ci na jakieś kabelki zostanie :)
 

Pit_B

New member
Pytałem Blackninja o ten zestaw i odpowiedział, że Denon 1611 nie jest już produkowany i nie ma już tego modelu...
 

ndo

New member
nie wiem czy wy czytacie wogole kolega mowi ze ma 10 m a wy mu polecacie Jamo 606 zey chybadudnily od sciany do sciany i gdzie jak je postawicz tym glosnikiem z boku? HALO. Zdecydowanie jak juz to cos malego Quadral 5000 Wharfedale Vardus 300. Co do amplitunerkow ONkyo 578, 508, Yamaha 567 choc w stereo jest bardzi przecietna, albo dobre Strasze Marantze 4003, 500x
 

Mario86

New member
Podbiję jeszcze raz temat. Zaciekawiły mnie kolumny jamo S506. Z tego co czytałem na forum taki zestaw bardziej by odpowiadał do pokoju o moich rozmiarach.
 

Mario86

New member
Ale przecież 606 mają większą dynamikę. Czumu chcesz zmienić na gorsze?

Oczywiście, że są lepsze. To nie podlega dyskusji. Bardziej mi się rozchodzi o akustykę pomieszczenia. Ten ampli ciekawy co podałeś blackninja. Widzę, że też ma wyjście usb chociaż to nie jest jakoś szczególnie wymagane dla mnie. Nikt jednak nic nie pisze o yamahach. Nie to, że się uparłem na tą markę ale chciałbym wiedzieć dlaczego Denon a nie Yamaha ;).
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Denon porównując modelowo ma mocniejsze zasilacze, co przekłada się na utrzymanie w dobrej kondycji basu. Yamaha przewaga dzięki rozbudowanym DSP, jak chcesz się tym bawić zamiast oglądać filmy to warte przemyślenia.
 

Mario86

New member
Jestem laikiem w tych sprawach ale kto wie może bym się pobawił ;). Jeszcze jedna rzecz. Powiedzcie mi(łopatologicznie :p) jak podpiąc ampli+tv aby filmy z usb były czytane w formatach oprócz dd także w dts i dts hd. Zależało by mi na tym najbardziej bo tylko z dysku odtwarzam filmy. Może w przyszłości odtwarzacz br ale nie widzę narazie takiej potrzeby.
 

Mario86

New member
Tak sobie myślę, że nie wiem czy możliwie jako tako by sie rozmieściło kolumny podłogowe bo może z tym być problem ;]. Z resztą sami zobaczcie na fotce(nie zwracajcie uwagi na poduszkę heheh :p), którą załączam:



Miejsce na jeden front przed komodę a drugi przed regał. Tylko czy to nie będzie za mała przestrzeń ? A może jakiś zestaw składający się z mniejszych satelit ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale nie musisz podłogowych.
Wg mnie lepszym rozwiązaniem byłoby podwieszenie ekranu i kolumny podstawkowe(dobre).
 

irnus

New member
Dobry masz typ. Ten denon ma dyskretne koncowki to rzadkosc w tej cenie. W saturnie jest zestaw Denon 1611 + Dali Concept 6 i 1. Cena to 4400. Cudownie gra w stereo często nie mogę od niego odejść w tym sklepie. Polecam tez sieciowy odtwarzacz denon 720 do tego. Wywalilem sonosa, bo różnica jest po prostu klas. Sam mam Denon PMA 710ae.
 

Mario86

New member
Nakręciłem się początkowo na ten zestaw 5.0 jamo s506 bo można je mieć w dobrej cenie tj 1400. Kolega ma ten sam zestaw z Yamahą o której wspomniałem i gra to wyśmienicie no ale on ma jednak nieco większy room. Składając zestaw na bazie monitorów wyjdzie drożej, jednak patrząc pod kątem pokoju byłoby to bardziej stosowne. Pomieszanie z poplątaniem heh ;]
 
Do góry