Jaki wzmacniacz wybrać?

batekk

New member
Witam,

Chciabym kupić jakiś wzmacniacz bez szaleństw który by pasował do głośników Yamahy NS-8900.
Jeśli chodzi o elektronike do stereo to zupełnie się nie orientuję w cenie jaka trzeba na to przeznaczyć.. obeznie mam AV Marantza nr1501 i chciałbym dokupić do tego wzmacniacz zeby stereo grało lepiej. Czy do 2 tys. jest coś sensownego gdzie usłyszą różnice czy lepiej zapomnieć i słuchać stereo na tym co mam?
 

rafal735r

New member
Mysle ze jakis sens by to mialo. Moze jak ci sie podoba dzwiek Marantza to zainteresuju sie tez wzmakiem tej firmy. Tylko ze ja bym walil w uzywke np. PM-17. Choc teraz nigdzie go nie widzialem go do kupienia. To juz nieco inna polka niz ogolnie dostepne PM7001 czy 6003 czy 8001.
No, ale jesli interesuje sie cos nowego to moze PM7001 lub 7003? Chyba maja je w byle jakim sklepie audio to mozesz odsluchac.
 

Horhe Ortega

New member
W cenie 2000PLN to w obrębie tej samej marki masz mocny-HIGH FidelityTylko co usłyszysz przy reszcie posiadanego sprzętu(CD?) to sam musiałbyś sprawdzić.Może wystarczy tylko zmienić głośniki?
 

batekk

New member
Muzyki słucham różnej, rock, jazz, elektoniczna. Głownie chodzi mi o porade czy wogóle jest sens do NS8900 kupować wzmacniacz stereo czy wystarczy amplituner? Czytałem już wiele opini że jedynie AV za ładnuch pare tysi może dorównac wzmacniaczowi stereo, tylko pytanie czy bedzie spora róznica z tymi kolumnami i w stosunku do NR1501 i Marantz CD5003.
 

Cyborg65

New member
Witam

Niezły dylemat bo mam podobny.
Dać to ten układ na pewno coś da.
Jnna sprawa czy aż tyle aby było warto za całe zamieszanie wypłacić.
Raczej tylko próba i to u siebie w domu.
Powiem że nie wiem jak to ugryźć
Pozdrawiam :!:
 

Horhe Ortega

New member
Pomyśl może o próbie nawet z ampli - ale po prostu mocniejszym.Może tam , gdzie Ci zestawili ten ampli z takimi kolumnami.
 

Cyborg65

New member
Horhe Ortega

Witam
Wisz ten dylemat jest troszkę bardziej złożony mówimy o Stereo
Jak chcesz aby ampli zagrał tak samo jak wzmak za 2kPLN to na ampka musisz wywalić conaimniej
5k PLN
Przynajmniej tak to jest porównywane.
Poza tym przyłączę się do zdania Horhe Ortega głośniki to osobna księga a sama ich cena, to co najmniej
marny wyznacznik jakości, starczy posłuchać.
Pozdrawiam. :eek:k:
 

batekk

New member
W takiem razie wygląda na to że musze pożyczyć wzmacniacz, posłuchać i dalej rozważać ewentualne zakupy.
 

Cyborg65

New member
Witam

Zdecydowanie najrozsądniejsze wyjście.
Koniecznie napisz co z tego wyszło i co podłączyłeś oczywiście.:?:
Pozdrawiam. :-D
 
Do góry