Jaki wzmacniacz do MA Rx6?

Seba80

New member
Witam, mam prośbę do Was odnośnie wyboru wzmacniacza stereo do ok 2000zł. Więc tak, posiadam zestaw 5.1 Monitor Audio RX i amplituner Onkyo TX-NR 5007. W kinie ten amplituner spisuje sie rewelacyjnie, ale jeśli chodzi o stereo to brakuje mi przede wszystkim basu. Słucham muzyki bardzo rożnej, głównie dynamicznych kawalków, a pokój to 20m. Stąd pomysł dokupienia wzmacniacza stereo. Może lepiej by było sprzedać te RX6 i kupić RX8??? Jak myślicie? dziękuje za wszelką pomoc :)
 

exekutor

New member
Witam,
również posiadam tx-nr5007 tylko do tego mam rewelacyjne kolumny z firmy studio 16 hertz model Minas Anor IIIs i jeśli już to je bym polecił zamiast tych MA RX8, a co do basu w słuchaniu w stereo też mam takie odczucie że jest jego trochę za mało ale to na pewno nie wina kolumn tylko amplitunera.
 

Seba80

New member
Skoro u ciebie na innych kolumnach jest podobnie z basem, to chyba rzeczywiście wina leży po stronie amplitunera. Czyli trzeba bedzie zastanowić nad wyborem wzmacniacza. Troche poczytalem w necie, i z tego co widze że do kolumn MA polecane są wzmacniacze HK. Jaka jest różnica między wzmacniaczem HK 980 a HK 3490? po za mocą? Cena podobna.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Witam, mam prośbę do Was odnośnie wyboru wzmacniacza stereo do ok 2000zł. Więc tak, posiadam zestaw 5.1 Monitor Audio RX i amplituner Onkyo TX-NR 5007. W kinie ten amplituner spisuje sie rewelacyjnie, ale jeśli chodzi o stereo to brakuje mi przede wszystkim basu. Słucham muzyki bardzo rożnej, głównie dynamicznych kawalków, a pokój to 20m. Stąd pomysł dokupienia wzmacniacza stereo. Może lepiej by było sprzedać te RX6 i kupić RX8??? Jak myślicie? dziękuje za wszelką pomoc :)
RX6 nie napompują basu do 20m2, lepiej pod tym względem wypadną RX8 z tym ampli będzie już pod dostatkiem. Możesz zapodać jeszcze inne dobrze zgrywające się z 5007, a mianowicie JBL LS60, DLS M66.
 

Seba80

New member
Czyli Blackninja Twoim zdaniem lepszym wyjsciem będzie zmiana głośników niż kupno wzmacniacza? Bo niestety na dzień dzisiejszy wymiana kolumn i kupno wzmaciancza razem, nie wchodzi w grę.

Ale z drugiej strony wcześniej miałem ten sprzęt w 15m i też odczuwalem niedosyt basu. Jak sie włączyło suba to to już nie był ten bas który powinien być w stereo.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Bzik

New member
Hk980

Witam wszystkich,

podłącze się do wątku, aby nie zaśmiecać forum ponieważ również zastanawiam się nad zakupem wzmacniacza do RX6 i stąd moje pytanie, czy po podłączeniu HK980 przez pre-out do AVR260 będzie działać podbicie basu, które umożliwia amplituner? Wydaje mi się, że nie ale wole zapytać :)
Ewentualnie zaproponujcie proszę wzmacniacz stereo w kwocie do 2000zł, który będzie można podłączyć do AVR260 przez pre-out. Pokój 20m2 muzyka naprawdę różna od chillout, house, hip-hop po Metallica, Marilyn Manson.
 

don111

Banned
będzie działać podbicie basu, chyba że będziesz słuchał w direct/pure direct
wg mnie lepsza alternatywa dla HK 980 to Advance Map 105, być może też MAP 102 (wygląda podobnie)
na audiostereo.pl jedna osoba łączyła z tym wzmacniaczem i była bardzo zadowolona
Yaqin MC-10L - Ceneo.pl
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
Ja też łączyłem RS6 i było OK, choć wzmacniacz nie zachwalany to mi sie podobało, ale to już samemu trzeba ocenić, co więcej więcej na nim słyszałem niż na droższych:)
 

Bzik

New member
Dziękuję za propozycję, tylko teraz problem gdzie posłuchać tych wzmacniaczy bo w mojej okolicy to chyba niemożliwe. Ewentualnie macie jeszcze jakieś propozycje bardziej popularnych i łatwiejszych w znalezieniu do odsłuchu wzmacniaczy?
 
Do góry