Jaki wzmacniacz do kolumn canton gle 490.2

stanh

New member
Witam jestem tu nowy mam zamiar kupic cantony gle 490.2 jaki wzmacniacz do nich bylby dobry slucham muzki lat 80 pop disco. P:eek:k:eek:zdrawiam
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Z tego co pamietam, 490.2 grały wiecej gorą i wiecej basem, w przeciwenstwie do mniejszych 470.2, bardziej zrownowazonych. Czyli potrzebujesz czegos cieplego. Pamietam, ze ladnie brzmialy na Denonie i Harmanie, niesluchalem ich z Onkyo, ani Yamaha i Marantzem. Niestety potrzebuja mocy. Harman ma jednak wiecej basu, czego 490-tkom nie brakuje, dlatego obstawialbym cos z Denona. Do jakiej kwoty?
 

stanh

New member
Dzieki za podpowiedz. Te harmany sa ok ale ich design koszmarny a na to tez patrze dennony mi sie podobaja. kwota do 1500 zl lub marantz tylko jaki w tej chwili mam marantza pm 4000 ale mi juz nie lezy a gram na quadral 205.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Wzmacniacz Harmana to nie najlepszy pomysł do tych głośników ,Marantz owszem ale nie PM 4000, trzeba poszukać lepszego modelu
 

stanh

New member
Sluchalem dzisiaj harmana 980 oraz yamahe s300 na kolumnach klipsch i delikatnie wygrala yamaha a denon 510ae cienizna ale co najgorsze nie dali mi wzmacniacza na wymowienie w media markt aby posluchac w domu wkorzylem sie i im podziekowalem jak mowia klijent nasz pan haha. Zdecyduje sie chyba na yamahe chcialbym jeszcze marantza posluchac ale nie mieli patalachy.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Takie porównania prowadzą do nikąd , post dotyczy kolumn Canton a nie Klipsch a to brzmieniowo odległe konstrukcje
 

stanh

New member
Z tym sie licze ze to rozne kolumny sluchalem wczesniej na cantonach chrono 507 i tez mi sie podobalo. Dzisiaj poprzestawialem moje quadrale w pokoju i jest lepiej ale lepszy czad ze moj 30 letni radmorek 5512 zmiotl marantza 4000 co znaczy ustawienie kolumn.Pozdrawiam

Mam jeszcze jedno pytanko co wybrac canton 490.2 czy klipsch rf 62 muzyka rozrywkowa pokoj 25m
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

stanh

New member
Witam prosze o pomoc a wiec od poczatku wziolem na odsluch kolumny klipsch rf62 utargowalem cene 2600 za pare sluchalem ich na yamaha s300 i Hk980 roznica jest taka ze harman jest spokojniejszy i mniej detaliczny a yamaha ma bas troche taki nie bardzo a moze mi sie wydaje ale obstaje przy yamahe mysle tez o marantz 6004 lub 7004 oraz yamaha s500 ktory bardziej bedzie pasowal. pokoj 25m muza popularna. Z gory dziekuje za podpowiedz. Czy cena za klipshy moze byc nowe.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jaki masz budżet na wzmacniacz? Moim zdaniem nie ma co porównywać Yamahy s300 do Marantza 7004. To inna półka.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Marantz 7004 da spokojnie rade, ale obawiam sie w drugą stronę, ze zostanie mu jeszcze zapasu na trudniejsze kolumny. Powinienes posluchac, bo nie kazdemu pasuje, a nie wiem jak gra z Klipschami
 

stanh

New member
Budzet to zalezy nie chce niepotrzebnie wydac duzo ale jak bede musial aby kolumny dobrze graly mysle o 2tys
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Do 2k masz jeszcze Nada 326. Nie za ładny ale dobrze grają wzmacniacz. Tak jak radzi Krzysiek, jak tylko masz możliwość to wybierz się na odsłuch to na 100% będziesz zadowolony z zakupu.
 

stanh

New member
Witam bylem odsluchu Marantz 6004 - pioneer a 50 - arcam a 18 i niestety marantz odpadl pierwszy i mialem dylemat arcam czy pionek brzmienie arcama iest cieplejsze chociaz bardziej podoba mi sie wizualnie pionek wziolem do domu arcama i co i wydaje mi sie ze u mnie gra jeszcze cieplej w salonie brzmienie bylo ladniejsze i dlatego wezme pionka i poslucham obydwa w domu. a tak wogole to co sadzicie o tym arcamie 18 bo malo jest wiadomosci na forum. pozdrawiam

Witam kolegow a wiec w koncu wybralem jednak arcama 18 brzmienie cieple bez efekciarstwa i nawet mi sie spodobal wizualnie pionek 50 owszem moc mial ale uszy bolaly tak wszystko pchalo sie do przodu a arcamik spokojnie koi moje uszy na klipschach rf 62 Pozdrawiam
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry