Jaki wzmacniacz do klipsch RF 82

wojtek...

New member
obecnie posiadam zestaw skladajacy sie z kolumn klipsch RF 82 Wzmacniacza Yamaha AX 497 oraz Yamaha CDX 497 i mam problem gdyz calosc gra srednio bardziej zle. Srednica kiepska dzwiek malo przejzysty,jakby przytlumiony. Czy ktos ma takie kolumny? Prosze o pomoc w doborze wzmacniacza do 2 tys. Czytalem ze harman hk 980 by sobie z nimi poradzil ale niestety niemam mozliwosci odsluchu.
 

Krys202

New member
Może warto było by najpierw podłączyć jakiś inny wzmacniacz lub źródło przed zakupem nowego. Nie wydaje mi się żeby yamaha aż tak źle grała, robiłeś jakieś porównania przed kupnem ? Wina może leżeć gdzie indziej. Także na pewno warto poeksperymentować przed zmianą klocków. Bo kupisz inny wzmacniacz i może się okazać że brzmienie kolumn Ci po prostu nie odpowiada.

Co do hk powinien bardzo dobrze zgrać się z klipsch ' em
 

rafopl

New member
Ja mam takie kolumny i to z h/k. W prawdzie fakt ze mam amplituner avr460 a nie wzmacniacz ale gra to ze soba idealnie, do tego odtwarzacz cd H/K HD980 i brzmienie dla mnie jest po prostu idealne. Zreszta nawet do jakosci dzwieku z kompa, podlaczonego optykiem do amplitunera, nie mam sie do czego doczepic. Slucham wszystkiego ale najwiecej rocka, metalu, punku. Nie wiem czego Ty sluchasz, ale kolumienki sa naprawde super i mysle ze pasuja do kazdego rodzaju muzyki, szczegolnie ze kumpel ma takie a slucha glownie techno i tez sobie chwali.

Takze ja polecam jakiegos H/K.
 

piotr10

New member
Bez reklam
Hejka!!!

Może mogę pomóc:)

Tak się składa, że przed zakupem moich Klipschów RF-82 odwiedziłem salon audio, żeby się upewnić czy dobrze wybrałem.
Z testów w prasie fachowej wynikało, żeby brać wzmak Yamahy as 700 ( w przedziale cenowym jaki mnie interesował ).
Niestety nie mogłem posłuchać wybranych Kli-82 bo ich nie mieli, zamiast tego posłuchałem Klipsch RF-62 na tej Yamaszce. Powiem, że dźwięk był ciekawy, detaliczny przestrzenny, ale za mało nasycony, basu tam było jak na lekarstwo.
Czytając wcześniej testy tego wzmaka, pomyślałem, że jednak coś nie tak z kolumnami :)
Poprosiłem o podłączenie do Klipschów wzmaka Harmana, niestety nie mieli stereo , ale podłączyli ampli HK 460 . Brzmienie dostało tak dużego kopa, tak dużej skali, że przy ślepym teście, to ta Yamaszka powinna być rozdawana za darmo !!!!





Autentycznie sam się tak mocno zdziwiłem !!!! Przecież wszyscy trombiom, że wzmak stereo napewno zagra lepiej od ampli KD. :)
A jednak Harman zrobił tak dobrą robotę, albo Yamaha tak kiepski wzmak!!!!


Dodam, że Yamaha as700 jest modelem wyższym od AX 497 !!!
Dodatkowo RF-82 to są mocarne kolumny, które potrzebują dużego kopa od wzmaka !!!!

U mnie chodzi po odsłuchach Ampli stereo HK 3490 z Klipschami RF -82 na 60 metrach kwadrat i rozwala ściany i lustra dosłownie :)
Polecam z czystym sumieniem.

Jeszcze jedno!! Z tego co czytałem, to HK 980 ma mniej basu i na pewno mniej mocy od HK 3490, ale za to ma lepszą stereofonie i detaliczność ( podkreślam, że nie odsłuchiwałem, tylko przeczytałem te info )

Nie lepiej kupic cos uzywanego i lepszego?

Właśnie! :)
Być może będę zmieniał tego HK 3490 na HK 990 lub Cambridge Audio 840A , to można będzie porozmawiać ( planuję tak za miesiąc ).
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
HK990 wypas ale po kalibracji :), pierwszy wzmacniacz stereo z taką opcją, no i obsługa dwóch subwooferów, a także możliwość pracy jako mocarna końcówka mocy.
 

piotr10

New member
Bez reklam
Co byś wybrał?

HK 990 za 4,300 zł. czy Cambridge Audio 840A za 1,600 zł. ?

Nowe, tylko że powystawowe.

No i kłopot jest taki, że to ze Szkocji będę kupował i w tym sklepie nie sprzedają Klipscha - czyli nie posłucham który lepiej pasi do moich Klipsów:(
Jakbym miał wchodzić w CA 840 to jeszcze mi styknie na Dac Magic 2 ( 950 zł.)
Jadę tam do rodzinki i jest okazja zakupy zrobić.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
CA840A cena rewelacja ale to wersja v1 i one miały slaby stosunek sygnał do szumu, w v2 to poprawili. CA ogólnie po cichu nie gra basem, dopiero jak się podkręci i pewnie dlatego wybierzesz HK990.
 

piotr10

New member
Bez reklam
Wydaje mi się, że wybiore HK 990 :)
Ale kurcze chciałbym mieć pewność, że zagra to adekwatnie lepiej co do ceny ( hk 3490 - 1750 zł. a hk 990 - 4300 zł. ) :)

Bo wiele dobrego słyszałem o CA 840A a cenka jak z kosmosu - ale niestety ten odsłuch po cichu jest dla mnie bardzo ważny.

Po dość długim wygrzewaniu Klipschów i łojeniu z HK 3490 stwierdzam, że połączenie HK + Klipsch jest wyborne ( dla mnie :) ) .
Na początku słuchałem na podbitym basie i sopranie, - troszkę dlatego, że kolumny były nie wygrzane, ale teraz ustawione jest na zero i jest super..... tzn słyszę więcej smaczków...:)
Nawet kupiłem korektor pioneer 777, ale nic ciekawego z tego nie wyszło - oddałem :)

Myślę o wymianie wzmacniacza, dlatego, że słyszę większy potencjał z tych kolumn, tylko ogranicza je piecyk ( i tak jak za te pieniądze bardzo dobry ) Jednak te kolumny mają moc 150 w RMS !!!
 

ziomek 1985

New member
Cześć czyli jak dajesz na 0 DB w H/K 3490 to wydaje sięz kolumn można jeszcze coś wycisnąć? H/K brakuje mocy? Nie grozi to uszkodzeniem wzmaka?
 

piotr10

New member
Bez reklam
nigdy nie daję na 0 db - wprowadziłbym przesterowania i zniekształcenia ( spalić kolumn nie chce )
Maksymalnie słuchałem na -16 db tylko przez chwilę ( szklanki w kuchni pospadały )
 
Do góry