Jaki wzmacniacz do KEF Q7 ?

Rucia1

New member
Witam,


Obecnie mam ampli Cambridge Audio 551R + ca 752bd oraz kolumny KEF Q7 + KEF Q1 + centralny i sub. Wszystko było fajnie dopóki nie usłyszałam u kolegi NAD 352 + Dali Concept 8 . Różnica w brzmieniu bardzo duża, ten wzmak zagrał o niebo lepiej od mojego ampli CA. Czy tańszy wzmacniacz tak bije na głowę ampli czy to wina moich kolumn ? Już się zastanawiam nad powrotem do stereo znacznie więcej słucham muzyki 80 % do 20% film. Jaki wzmacniacz polecacie do KEF Q7 ? Zastanawiam się nad CA z serii CX 60 czy lepiej NAD C356 BEE DAC ? Kolumny póki co by zostały.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Nie sądzę aby to była wina kolumn .Ta seria KEF'a jest udana
W kwestii wzmacniacza dobrze myślisz NAD będzie dobrym partnerem ,alternatywą może być Audiolab
 

Rucia1

New member
Amplituner ma wyjście pre out, z tego co wyczytałam wzmacniacz powinien mieć main in. Na szafce mam mało miejsca i chciałabym znaleźć niski wzmacniacz coś w stylu CA Azur 351 lub NAD 316 ale z tego co widzę to one nie mają tej funkcji. Czy możecie coś polecić innego, ewentualnie doradzić jak to spiąć ? Czy jet sens wpinać dac między Blue Ray a ampli ? Czy to poprawi stereo ?
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Czy te wzmacniacze CA Azur 351 lub NAD 316 nie będą za słabe do moich kolumn ? szukać coś mocniejszego ?

Moc też ma znaczenie.
Podobno ten nad jest bardzo muzykalny , lecz pierwsze pytanie brzmi : ile możesz wydać tak naprawde na wzmacniacz?

od tego momentu będzie łatwiej ci doradzić.

Pozdrawiam
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
NAD C356 powinien dobrze zagrać z Twoimi kolumnami. Jeśli bierzesz pod uwagę używki to poszukaj Roksan-a Kandy K2.
 
Do góry