Jaki wybrac TV Sony KDL-40EX500, Sony KDL-40WE5W, Sharp LC-40LE820E Quattron

bkrodman85

New member
Tak jak w temacie, ktory wybrac model TV:
1. Sony KDL-40EX500
2. Sony KDL-40WE5W
3. Sharp LC-40LE820E
TV do uzytku szczegolnie do PS3, w tym gry i filmy Blu-ray, ale rowniez do sygnalu SD oraz w przyszlosci HD. Wymiary pokoju nie sa raczej wazne bo i tak interesuje mnie tylko 40 cali.
Prosze o pomoc w wyborze, bo sam nie wiem ktory wybrac.
 

Ktosiek

New member
ja mam Sony NX800 i powiem ze gra sie wysmienicie.
a w jakiej cenie chcesz sie zmiescic bo widze ze z podanych telewizorow to rozpietosc cenowa dość spora.
 

bkrodman85

New member
ja mam Sony NX800 i powiem ze gra sie wysmienicie.
a w jakiej cenie chcesz sie zmiescic bo widze ze z podanych telewizorow to rozpietosc cenowa dość spora.

Mysle ze 4500zl, wiec Sharp i tak odpada.
A jezeli chodzi i naslonecznie pokoju to nie ma z tym problemu, bo przewaznie mam zero slonca w pokoju...calkowity cien.
 

Ares78

New member
TV do uzytku szczegolnie do PS3, w tym gry i filmy Blu-ray, ale rowniez do sygnalu SD oraz w przyszlosci HD. Wymiary pokoju nie sa raczej wazne bo i tak interesuje mnie tylko 40 cali.
Prosze o pomoc w wyborze, bo sam nie wiem ktory wybrac.

Hmmm jeżeli bierzesz pod uwagę telewizory do 4500zł to zamiast ex500 zobacz jak przypadnie Ci do gustu hx700, chyba, że półmatowa matryca jest istotnym kryterium to wtedy można pozostać przy niższym modelu.

Ktosiek nx800 to trochę wyższa cena niż założona granica.
 

Ktosiek

New member
wiem ze to wyzsza połka cenowa, ale chodzilo mi o to ze na nx800 fajnie sie gra na konsoli, wiec na nx700 lub hx700 powinno byc podobnie
 

bkrodman85

New member
Spokojnie panowie, mnie interesuja tylko te dwa modele, a pozatym HX700 mi sie nie podoba.
Tak wiec ktory z tych dwuch modeli, moze tak bedzie latwiej i jezeli byla by mozliwosc prosilbym o plusy i minusy wzgledem tych dwuch modeli.
1. Sony KDL-40EX500
2. Sony KDL-40WE5W
 

Ares78

New member
Spokojnie panowie, mnie interesuja tylko te dwa modele, a pozatym HX700 mi sie nie podoba.
Tak wiec ktory z tych dwuch modeli, moze tak bedzie latwiej i jezeli byla by mozliwosc prosilbym o plusy i minusy wzgledem tych dwuch modeli.
1. Sony KDL-40EX500
2. Sony KDL-40WE5W

Drugi model jest trochę starszy od ex500 i głównym nastawieniem miało być niskie zużycie energii elektrycznej ( w zestawieniu z e500 nie wypada jakoś rewelacyjnie) i dużą liczbą eko opcji wraz z sensorem ruchu (w tym odbiorniku Sony zastosowano go po raz pierwszy). W kwestii obrazu praktycznie oferował to samo co w5500. Dosyć ważną różnicą w przypadku obu telewizorów są możliwości multimedialne w ex500 pojawia się obsługa divxów przez USB, możliwość podłączenia adapteru wifi oraz opcja korzystania z wybranych serwisów internetowych.
 

bkrodman85

New member
Wczoraj bylem zobaczyc jak dziala 40EX500 i musze przyznac ze obraz jest super, szczegolnie jak podlaczylem PS3, obraz gier poprostu cudeńko.
Ale myslicie ze warto wziac wlasnie EX500???
Mozna go juz kupic za 3000zl...czyli cena nie jest az taka duza.
 

Ares78

New member
Hmm 3000zł? Poszukaj lepiej można dostać od 2600-2700zł także trochę różnicy jest chyba, że koniecznie chcesz ze stacjonarnego, a nie ma aktualnie żadnych promocji na niego. Odnośnie telewizora to chyba już wszystko powiedziane jest tutaj i w dziale Sony, udana konstrukcja za rozsądne pieniądze.
 
Do góry