Jaki wybrać TV 46'

mwilins

New member
Witam,

Proszę Was o pomoc w wyborze TV 46'. Czytałem już sporo i nadal nie mogę się zdecydować. Wybrałem kilka modeli z których najprawdopodobniej wybiorę ten jeden. Każdy ma jakieś wady i nie mogę się zdecydować. Ze względu na moje warunki raczej na 100% będzie to LCD jednak jak ktoś mnie przekona to mogę zmienić zdanie.
Moje typy, kolejność przypadkowa:
- Sony 46W4000 (lub 46W4230), brak 100Hz
- Samsung LE46A656
- LG 47LG7000
- Toshiba 555DG
- Sharp LC-46DH65E, brak 100Hz
- Sharp LC-46XL2E

Mam swoich faworytów ale nie mogę się zdecydować. Co najbardziej mnie zastanawia to to czy warto płącić więcej za tv 100Hz. Oglądając w sklepach nie wiedzę różnicy między tv ze 100Hz odświeżaniem a bez.

Moje warunki:
Jakie masz warunki --- Pokój 3,5x4,5m
Preferowana wielkość matrycy --- 46'
Preferowane marki --- powyżej
Jaki sygnał--- kablówka na razie analog ale w przyszłości cyfrowy sygnał, filmy na DVD a w przyszłości na Blue-Ray
Jaka odległość od ekranu --- 3 m
Jakie urządzenia do podłączenia --- DVD
Jaka klasa cenowa ---- do 5000zł (max!)
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy? --- o różnych porach
Jakie masz nasłonecznienie pokoju ? - -- bardzo duże - 3 okna balkonowe od strony południowej, rolety oczywiście są ale nie jakieś grube
Ile osób zasiada przed telewizorem? --- 1-2
Jaki masz ulubiony program? --- dużo sportu, filmy, informacyjne
Oglądasz przy włączonym świetle czy bez światła --- rożnie
Jaki masz telewizor? - -- 17' Philips
Ma stać czy wisieć? --- wisieć
Czy ma być HD Ready czy Full HD ? - --- Full HD
Co cię wkurza w telewizorach? --- brak

Z góry dziękuję za pomoc
 

mateo2121

New member
Bez reklam
Kolego moim zdaniem nie ma sie nad czym zastanawiac nawet chwili...do Twoich potrzeb zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem bedzie Sharp XL2E!!!
 

mwilins

New member
Dzięki za odpowiedź ale mógłbyś to jakoś uzasadnić.
Czy jego przewagą jest to że ma 100Hz. Ale jak działa ta funkcja? Ostatnio znalazłem poniższą opinię

"No i niestety są problemy z funkcją 100hz. Teraz oglądam skoki i po wybiciu z progu podwójne narty na Eurosport HD i TVP Sport. O dziwo wszystko dobrze na TVP1 i Eurosport zwykłym. Po wyłączeniu funkcji wszędzie dobrze."
 

mateo2121

New member
Bez reklam
Hmmm stosunek ceny do jakości tego Tv jest moim zdaniem najlepszym na rynku...ponadto posiadam ten model TV w domu i jakość kanałów z tzw gorszą płynności wyglada bardzo dobrze...nie wspominająo kanałach w najlepszej jakości ktore grają wyśmienicie...TV ten również zapewnie bardzoe dobre skalowanie i płynność odbieranych kanałów oczywiście po odpowiedniej konfiguracji i dobrej jakości kablach...:)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sharp 46 Xl2 S nowa wersja -
extra skalowanie w SD
Duża płynność - ważne do sportu
extra obrys
dobra czerń
Ale jak masz jakiekolwiek wątpliwości - to poproś o prezentację w domu
Jesteś dla siebie najlepszym expertem u siebie w domu.
 

wowoz

New member
Czy ten Sharp posiada tuner mpeg4 ?
A tak wogóle czym się różni od poprzedniej wersji poza wymiarami?
 

WwGg

New member
Może zadam głupie pytanie, ale jak rozpoznać model xl2 s? Na polskich stronach nie potrafię znaleźć informacji o tym modelu (w przeciwieństwie do xl2 e).
Poza tym sam zacząłem zastanawiać się nad tv 46 cali dla siebie i ... jestem w kropce. Myślałem o Panasonicu TH-46pz85, ale w tej chwili zastanawiam się nad jakąś alternatywą LCD
 

van

New member
Witam
Dziś pojechałem po TV i zobaczyłem ku mojemu zdziwieniu na kartonie XL2S i .... nie jest to nowa wersja tylko wersja na Skandynawię
E-Europa S-Skandynawia

Nie mogę wkleić linka więc musicie sobie wygooglać... Sharp Denmark :)
Jest XL2S - nie ma XL2E w ofercie.
To te same modele z tymi samymi parametrami, może z nowym software`em w końcu mamy 2009 rok :)

Nie wiem co robić bo zastanawia mnie gwarancja tych modeli, MM sprzedaje także z literką S inne Mega Markety pewnie też, ale coś mi się wydaje że to oni dają gwarancję a nie Sharp Polska, więc co z tym zakupionymi przez internet ?

Pozdrawiam
van

ps. jeszcze jedna rzecz TV jeszcze nie kupiłem i zastanawiam mnie także to : " 3x HDMI v. 1.3" - 1.3 to jakaś nowość ?
 
Ostatnia edycja:

van

New member
Ah nadal nie wiem co z tą gwarancją ....

Można to sprawdzić po numerze seryjnym w Sharpie ?


Pozdrawiam
Van
 

mwilins

New member
Polecacie głównie Sharpa, nieukrywam że to jeden z dwóch moich faworytów. Jaki następny w kolejności tv polecilibyści mi? Sharp nie do końca mi odpowiada z kilku drobnych powodów - brak MPEG-4, brak USB, nie mogę znaleźć nagrywarki DVD z dyskiem tej firmy.

pozdrawiam
wili
 

van

New member
Tak się zastanawiam...
Testował ktoś ten model 46DH77E ?
Warto dopłacić 600 pln do XL2E/S i kupić nowszy ?

Czy poza mpeg-4 i USB Sharp coś zmienił ?

Znów Pat....

Pozdrawiam
Van.
 

mwilins

New member
Tak jak napisałem powyżej na placu boju pozostały dwa modele Sony KDL-46W4000 oraz Sharp LC-46XL2E. Każdy ma jakieś wady i zalety i nie mogę się zdecydować. Proszę o doradzenie bo chciałbym podjąć jakąś decyzję i kupić w najbliższym czasie.
Zrezygnowałem z pozostałych modeli nie wiem czy słusznie. Szczególnie trudno było mi skreślić Samsunga LE46A656??? :confused:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
tu raczej nie ma problemu.
Większa płynność jest po stronie Sharpa, również lepsze skalowanie w SD.
Model XL2S jest w tej samej cenie co XL2.
 
Do góry