Jaki wybrać telewizor 37 cali

don111

Banned
Napisałem niecałe 4m, właściwie odległość to lekko ponad 3m. Wyliczyłem to na podstawie różnych tabelek na internecie odnoście odległości. Może nie sprzeczajmy się o odległość bo nie o to mi chodziło zakładając temat a o wybór telewizora :)
sprawdziłeś chyba jakieś stare tabelki, przyszły nowe czasy, sygnał HD i warunki się zmieniają
jakbyś zajrzał jednak tam gdzie trzeba to byś wyczytał z jakiej odległości najlepiej oglądać sygnał HD, przy >3m to nawet 50' jest zbyt mało do komfortowego oglądania
37' to śmiech na sali, nawet na sygnale niskiej rozdzielczości nie będzie komfortowo, o przyjemności z HD możesz zapomnieć
druga sprawa - chcesz porady jaki tv, to wypełnij ankietę bo nie ma tv najlepszego we wszystkim
 

Shouces

New member
sprawdziłeś chyba jakieś stare tabelki, przyszły nowe czasy, sygnał HD i warunki się zmieniają
jakbyś zajrzał jednak tam gdzie trzeba to byś wyczytał z jakiej odległości najlepiej oglądać sygnał HD, przy >3m to nawet 50' jest zbyt mało do komfortowego oglądania
37' to śmiech na sali, nawet na sygnale niskiej rozdzielczości nie będzie komfortowo, o przyjemności z HD możesz zapomnieć
druga sprawa - chcesz porady jaki tv, to wypełnij ankietę bo nie ma tv najlepszego we wszystkim
No to może powiem tak. Odległość od telewizora to jakieś 3m. Posiadam telewizję N więc sygnał będzie dobry. Maksymalna kwota jaką chcę wydać to 2000zł i muszą być 3 wejścia HDMI. Jaki wg. Ciebie powinienem zakupić telewizor?
 

Dig Dug

New member
Po co się z kolegą sprzeczacie ?? Jak chce usilnie 37 cali to niech ma.
Co do Sony, to ja bym oscylował w serię EX500 bo ma BE3, sprawa gorszej matrycy w 37 calach to inny temat. W sumie, jak nie będziesz porównywał w sklepie np 40 calowego do 37 calowego, to w domu ten 37 cali cię zadowoli.
Tylko, że cena z transportem to 2300 zł, czyli 300 zł więcej niż dopuszczasz.
Nie wiem jak skaluje obraz SD BE2, wiem jak BE3 w EX501 i na pewno ciut lepiej niż Sam C650. Ciotka ma B550 więc poprzedni model w 37 calach i podłączony jakąś sat-ke po Euro. Powiem Ci, że skalowanie SD i obróbka analoga przez ten TV to porażka. Jak następca C530 jest taki sam, to ja dziękuję.
Z tym, że C650 pracuje OK, stąd dziwi mnie trochę kiepski obraz na B550. Musisz sprawdzić tego C530 i porównać sony z BE2 i BE3. Jak byś dołożył te 300 zł, to bierz w ciemno EX501 skaluje spoko obraz SD i analog. A jak nie porównasz matryc, to nie będziesz miał dylematu czy brać 37 czy nie. :) W sumie warto dać 300 zł za BE3 i 100Hz. Jeżeli nie masz tych 300 zł, to mimo wszystko sprawdź tego EX401 bo w sklepie na demo HD będzie chodzić super, bo na HD nie porównasz. Siła BE3 wychodzi na sygnałach SD. Może i BE2 jest wystarczające, tego nie wiem.
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
No to może powiem tak. Odległość od telewizora to jakieś 3m. Posiadam telewizję N więc sygnał będzie dobry. Maksymalna kwota jaką chcę wydać to 2000zł i muszą być 3 wejścia HDMI. Jaki wg. Ciebie powinienem zakupić telewizor?
na tą liczbę hdmi to nie patrz, można kupić rozdzielacz automatyczny za jakieś 60zł
przy takiej odległości i budżecie ja bym wybrał LG 50PJ350, cena to śmiech na sali za taką jakość obrazu i wielkość ekranu, na sygnale SD będzie obraz wyglądał lepiej niż na mniejszym i droższym LCD
LG 50PJ350 50" - Telewizory plazmowe - LG 50PJ350 50" cena od 2184.98zł
z tym, że tutaj potrzebny byłby właśnie rozdzielacz hdmi bo tv ma chyba tylko 2 złącza

jak się koniecznie upierasz przy małym tv to zobacz
42x20, ma te 3 hdmi...
Panasonic TX-P42X20E 42" - Telewizory plazmowe - Panasonic TX-P42X20E 42" cena od 1808.00zł
 
No to może powiem tak. Odległość od telewizora to jakieś 3m. Posiadam telewizję N więc sygnał będzie dobry. Maksymalna kwota jaką chcę wydać to 2000zł i muszą być 3 wejścia HDMI. Jaki wg. Ciebie powinienem zakupić telewizor?
pisałem ci parę postów wcześniej Telewizor LCD LG 42LD650 - porównanie cen w sklepach internetowych szósty sklep z listy to euro rtv agd pod innym szyldem
150zł więcej do założonego budżetu
fajny tv multimedialny z netem dlna usb itp
 
Ostatnia edycja:
Do góry