Jaki wszystkomający soundbar do 3k zł?

sporyszek

New member
Ze względów finansowych i rodzinnych (brak zgody na kucie i kable) po miesiącach rozważań między stereo, KD, a soundbar, wybieram ten ostatni.

Na początku może coś o warunkach, gdzie ma stać
  • Mieszkam w bloku.
  • Pokój ma 20 m2 ale nie ma miejsca na KD (swoją drogą nie wierzę, by w warunkach „blokowych” satysfakjonująco można było z KD korzystać).
  • Obecnie mam zestawik Yamahę Pianocraft z DVD, ale dwa piloty i tzw. user experience nie sprzyja komfortowi używania.

Z czym ma współpracować:
  • 40” TV Samasunga, który stoi na szafce (sprzęt chciałbym położyć przed TV),
  • dekoderem nc+ (dawny n box),
  • odtwarzaczem Blu-ray,
  • internetem wejście LAN, lub wi-fi
  • analogowe gniazdo audio (da się podpiąć gramofon?)
  • możliwość podłączenia dysku USB lub karty SD


Co ma mieć:
  • wbudowany Blu-Ray lub możliwość podłączenia (odtwarza CD audio, DVD ect?)
  • BT i współpracę z iPhone/iPad przez czytelną
  • subofer bezprzewodowy,
  • Współpraca z serwisami streamingowymi muzyki (Dezer itp.), TuneIn radio
  • dock lub możliwość podpięcia sprzętu Apple,
  • dobrze widziane by było radio FM oraz/i cyfrowe. Jeśli nie, wystarczy TuneIn.


Oglądałęm Philipssa Fidelio HTL 9100/12 i tam spodobała mi się opcja odłączania głośników od soundbara i stworzenie imitacji KD, ale bez kabli. Muzyka (głównie ze streamingu) i TV gra pół na pół.
Koniecznie też muszę mieć możliwość odtwarzania CD i DVD.
Bardzo proszę o pomoc. Ilość sprzętu i konfiguracji mnie przytłacza.
 

sporyszek

New member
Jak widziałeś go to wiesz, że tylko ten model ma możliwość imitacji kina domowego.
Dobrze by było, by był to ten sprzęcik. Wyższy priorytet ma jednak możliwość podłączenia wymienionych przeze mnie w pierwszym poście paryferiów? Prosiłbym też o radę w doborze playera Blu-Ray z możlwością odtwarzania CD i DVD.

Dla niebieskich jest specjalna oferta na niego.

Przepraszam że pytam: kto to są niebiescy?


Test oczywiście widziałem. Zachwycił mnie. Mam jednak pytanie. Na jakiej zasadzie korzysta się przez Fdelio z TuneIn, czy serwisów streamingowych? Polega to na udostępnianiu dźwięku z tabletu? Czy ma jakiś własny system emisji? Jeśli druga odpowiedź jest poprawna, to jak się konfiguruje np. Deezer?
Proszę o dalsze rady...
 

sporyszek

New member
Wystarczy jak się tu zalogujesz - będziesz miał niebieski Nick na forum.

BD - do jakiej ma być kwoty ?

Budżet nie może przekroczyć 3k zł ze wszystkim , czyli BD i ew. pilotem Logitecha obsługującym wszystko.
Co do odtwarzacza płyt chciałbym by miał możliwość odtwarzania także płyt audio...
Możesz Bluetoothem z urządzeń przenośnych - smartfon, tablet puszczać muzykę np z TuneIN. Ja właśnie tak robię.
Też tak myślałem..

Nie wiem, czy polecany przez Ciebie Fidelio obsłuży jednocześnie wszystkie wymienione przeze mnie sprzęty. Jakbyś to wszystko podłączył do Fidelio?

moze ten Cie zadowoli

HTB9150/12

Podoba mi się. Niestety, przekracza budżet (3kzł), bo on jest bez odtwarzacza BD?

Soundbarów jest sporo , obejrzyj B&W, Monitor Audio, Harmana Sabre, Yamahe...
Biorę pod uwagę firmy, które wymieniłeś. Przy takim gąszczu modeli nie jestem w stanie się przez to przekopać i wybrać najlepszy. Dlatego Was proszę o pomoc w wyborze lub o zawężenie wyboru do kilku modeli...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

brabo

Member
Podoba mi się. Niestety, przekracza budżet (3kzł), bo on jest bez odtwarzacza BD?

chyba wlasnie tylko ten philips co ci polecilem posiada wbudowany odtwarzacz BD,
wysil sie troche i poczytaj specyfikacje produktow,poszukaj w internecie ,zajmie ci to pare minut
nie boj sie klawiatura nie gryzie, to samo z cena jak poszukasz to napewno znajdziesz ponizej zakladanej
zrob to co polecil ci kolega kiki, powodzenia
 

sporyszek

New member
chyba wlasnie tylko ten philips co ci polecilem posiada wbudowany odtwarzacz BD,
wysil sie troche i poczytaj specyfikacje produktow,poszukaj w internecie ,zajmie ci to pare minut
nie boj sie klawiatura nie gryzie, to samo z cena jak poszukasz to napewno znajdziesz ponizej zakladanej
zrob to co polecil ci kolega kiki, powodzenia

Patrzyłam na specyfikację tego modelu. Jedyne co znalazłem to opisy dekoderów audio i video. Na YT oglądałem też trzy recenzje. Żadna nie prezentowała odtwarzacza BR. Stąd pogubienie. Sorry..

Jak ma być ładny i grać to HK SB35.

Zdecydowanie poza zasięgiem...:sad:
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

sporyszek

New member
To Philips 9150 ma wszystko czego oczekujesz.

Przeszedłem do szczegółów, czyli wymiarów i... Niestety. Jest za wysoki. Soundbar musi mieć 7 cm, a najlepiej 5. Sprzęt będzie leżał przed TV. Philips 9150 ma 15cm, więc jest za wysoki, zasłaniał będzie ekran. Wiem że to wina pionowego "wsadu" płyt, więc player chcę kupić osobno. Przy okazji proszę o pomoc w dobraniu odtwarzacza BR.
Fidelio 9100 ma wymiary ok, tylko nie wiem czy dam radę to wszystko podłączyć.

Przepraszam że tak marudzę, ale muszę to wszystko zgrać. Napiszę przy okazji model tv: Samsung LE40c650.
 

sporyszek

New member
To jeszcze jedna propozycja: Yamaha YHT-S401...
Mam jescze pytanie o Philipsa HTL 9100, który mnie urzekł. Czy ma on opcję dtwarzania muzyki w stereo? Wyczytałem o czymś takim przy recenzji Yamaha YSP-1400.
Odnośnie odtwarzacza BR, a także szczegółów połączenia zestawu z dekoderem sat, tv i BR rozumiem że pytać w innych działach forum?
 
Ostatnia edycja:
Do góry