Jaki UPS do plazmy

dakkon7

New member
witam

interesuje mnie UPS do plazmym, często wywala mi korki dlatego myślę aby się ubezpieczyć w coś co mi podtrzyma zasilanie albo nie zepsuje elektronik

ktoś mógłby doradzić jaki kupić
moja plazma zużywa 275W
sugerować się tylko tym??
niestety jestem zielony dlatego proszę się nie dziwić
 

tom123456q

New member
Moze lepiej poszukać przyczyny dlaczego wywala "korki" ? Znasz przyczynę ?
Napisz jakie sa to zabezpieczenia : bezpiecznik topikowy ( biała wkładka ), Wyłącznik nadprądowy czy różnicowo-pradowy.
 

dakkon7

New member
korki wywala bo mam 1 faze i za duzy pobór prądu, niestety amatorska i stara instalacja, a zmienić tego się nie da
 

tom123456q

New member
Wobec tego możesz podłączyć urządzenia ( np. piekarnik , kuchenka elektryczna ) przez tzw. przekaźnik priorytetowy. Przekaźnik dzieli jeden obwód na dwa oddzielne. W przypadku przeciążenia linii odłączy jeden obwód. Chyba jest to lepsze rozwiązanie. Napisz na prv jakie urządzenie najwięcej pobierają itd.
Co do UPS-a to dobry który nie będzie powodował zakłóceń ( ładowarka impulsowa ) będzie trochę kosztował ( firma APC ). Dodatkowo będzie powodował kolejne zużycie prądu.
 

Max78

New member
Co do firm - APC nie jest jedyną produkującą przyzwoite zasilacze awaryjne UPS :)
Niemniej - do Plazmy, która niemały pobór prądu, taki zasilacz będzie kosztował sporo - tak jak kolega napisał :)
W zależności od instalacji - może się opłacać jednak ją przy remoncie systematycznie wymieniać.
 
Do góry