Jaki universalny sub do KD i muzyki

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Kalibruj jak Ci napisalem, a co do "jednego" sluchacza, to temat na dedykowany watek, bez sensu sie tu rozpisywac.
 

rzezba

New member
skalibruje jutro, bo juz za pozno jest Corka spi, a jak sie zalancza kalibracja, to zapewne wiesz jaki to, dzwiek jest i o jakim natezeniu, a na glosnosc nie mamy w tym momecie wplywu, bo nic nie dziala, oprocz enter i strzalek i to na ampli, bo pilot caly zamiera...
Martwi Mnie aktualnie, bardziej DLNA, poniewaz wszytko ladnie dzialalo i nagle sie zepsolo, myslalem ze to wina WMP ale sciagnelem-zainstalowalem ALLmediaServer i tez cos jest nie tak, bo nie widzi plikow, a jak je zobaczyc, to sa przekreslone czerwonym krzyzykiem i nie mozna ich otworzyc mam na mysli pliki video, bo muzyczne sie otwieraja ale znow tylko w WMP, bo w ALLmediaServer nic sie nie otwiera nie wiem co sie stalo... :(
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Czyli jednak sa nowe zakupy ;) Gratuluje.
Pamietasz kiedys nasza rozmowe? No, ale nic. Wygrzewaj i daj znac co sie tam u Ciebie polepszylo.

Dzięki. Pamiętam, pamiętam:) Ja kupiłem je dla własnego lepszego samopoczucia i żeby system miał ciut lepsze kable niż te za 3zł/m. Głównie też mialem ochotę sprawdzić ile tej prawdy jest po podłączeniu czegoś lepszego. Nie były drogie, więc nie ma bólu. Szukałem czegoś bardzo neutralnego, bo nie mam nic do charakteru grania mojego sprzętu, ale jednocześnie kabli które w całym paśmie poprawią czystość, kontrolę i stereofonię. Jak pisałem, wydaje mi się że jest trochę lepiej, ale czy tak jest faktycznie czy to tylko moja autosugestia...? Pamiętam chłopaki o wygrzaniu, dlatego zobaczymy po pewnym czasie.
rzezba u mnie na ampli KD nawet jak podłączyłem BI-AMP zwykłymi kablami to różnica byla slyszalna na +.
 
Ostatnia edycja:

Halogen76

New member
Witam.
Od dłuższego czasu zastanawiam się nad kupnem suba do KD (przy odsłuchu stereo basu mi nie brakuje). Przeglądając ten post i czytając propozycję co do ustawień można dojść do jednego wniosku. Zdecydowanie najwygodniejszym rozwiązaniem będzie amplituner KD + subwoofer podpięty do kompatybilnego wzmacniacza do odsłuchu stereo. Oczywiście żeby było max wygodnie to bez potrzeby przepinania kabli na fronty.
 
Ostatnia edycja:

rzezba

New member
Problem DLNA i video plikow rozwiazany za kazdym razem jak router sie odlaczy od pradu, to trzeba ponownie wpisac haslo w TV do internetu z jednej strony, to troche dziwne no ale co zrobic wazne, ze znow dziala. Co do kalibracji, to wielkie WOW, teraz to dropiero jest KD ale niezle podcinal Mi te kolumny, kto bedzie tak dobry i poda swoje ustawienia-dzieki z gory. Ja ide przetestowac teraz jak bedzie grala muzyka w stereo z subem przy tych ustawieniach automatycznych. W audyss jest tam opcja movie i music po co to, tylko prosze nie tlumaczyc Mi co oznaczaja te slowa, a co daje zmiana ich np zmieniaja sie ustawienia pod muzyke czy on bedzie ponownie kalibrowal np pod muzyke... ?
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ustawienie po kalibracji Audyssey juz Ci napisalem kilka postow wyzej.
To samo masz w poradniku, zastosuj sie do tego. To sa zalecane ustawienia do filmow, a muzyka to osobna sprawa i nie ma tu scisle okreslonych norm.
 

rzezba

New member
ok rozumiem ale ogolnie bardzo cicho jest wczesniej ogladalem np TV od 20 do 30 max teraz, aby miec taka sama glosnosc musze go rozkrecic az na 50, to normalne... ?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jezeli kalibracja zostala poprawnie wykonana, to masz teraz referencyjne brzmienie na sciezkach filmowych. Czyli gra tyle ile ma grac z konkretnych kanalow, jak Ci brakuje (lub jestes przyzwyczajony) do glosniejszych np. dialogow, to od biedy mozesz sobie podkrecic centrala, ale samo w sobie podkrecanie kanalow, tylko po to zeby mniej krecic galka to porazka. Tego sie nie robi. Krec galka wiecej i tyle, co sie przejmujesz.
 

rzezba

New member
ok racja, tylko pytam, aby miec pewnosc, czy wszystko przebieglo pomyslnie ;) Surroundy moje graja od 95hz, a ampli ustawil Mi je na 90, a wiec, czy nie powinnien, to zmienic np na 100hz... ?
Co do audyssey, to fronty Mi wyciszyl na -8-9DB, centralny na -11DB, tylnie na -9-8DB, a sub na -2DB...
PS. Czy ktos kiedys mial taki problem, ze np dodawal katalog do biblioteki w WMP z kilkoma folderami z plikami wideo ale WMP zawsze widzi tylko kilka filmow, a przeciez jest ich wiecej, natomiast TV widzi katalogi wszystkich filmow, lecz gdy wchodze do jakiegos katalogu nie ma pliku do odtworzenia oprocz tych co widzi WMP, a np w ALLmediaServer jak dodaje to widzi wszystkie, lecz zaden nie dziala, wyswietla sie komunikat, ze format nie obslugiwany, a powinnien dzialac. Naprawde dziwna sprawa, bo podpielem pod mojego lapa i Kobiety, przenosny dysk z filmami i na obu lapach wyswietla sie tylko jeden film po dodaniu do biblioteki... Probowalem juz wszystkiego i poleglem-aktualnie... :(
 
Ostatnia edycja:

rusek26

New member
witam czy do kina ten sub Klipsch RPW 10 na 20m2 wystarczy warto go kupic czy może sw-350 będzie lepszym wyborem, chodzi mi o kino muzyki słuham bez suba na F-20
 
Do góry