Jaki universalny sub do KD i muzyki

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Faze na "0" i 120Hz.
Fronty i reszte dajesz small i odcinasz na 80hz
Nigdy nie dajesz LFE + main, bo bedzie Ci dublowac niskie i bedzie buczenie.
 
Ostatnia edycja:

rzezba

New member
armaniq rozumiem ale co to LPF off LFE i czemu na 120, a nie na 80hz... ?
Mam full band fronty, bo jak robie 40hz, to cienko z tym basem jest nic nie slysze, aby bylo zle z basem jesli mam na full band wrecz przeciwnie...
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Full Band mam jak słucham w stereo, i wtedy bez suba, a do kina odcięcie kolumn na 80Hz i LFE w ampli na 120Hz. Żeby wyłapać kiedy sub gra lepiej ( faza 0-180) włącz sobie jakąś muzykę z jednostajnym rytmicznym basem i wtedy może usłyszysz róznicę. Ja na poczatku próbowalem na filmach i róznych bass testach, i nie moglem wychwycić na którym położeniu gra mocniej i lepiej. Później włączyłem sobie tak na średniej glośności album Dire Straits i z łatwością mogłem wychwycić tą różnicę.
 

rzezba

New member
no zalacze kalibracje ale chcialem pierw recznie na szybko sam poustawiac ale bez full band jak narazie nie spelnia Moich oczekiwan z full band jak najbardziej...
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zrob kalibracje, sprzet nabierze wigoru. Sluchalem kiedys Klipscha na Onkyo i w swoim budzecie (w kinie) byla rewelacja.
 

rzezba

New member
w KD to bez suba juz bylo spoko z subem bede testowal jak zakoncze z stereo. Na 180 faza gra Mi lepiej wiecej basu daje...
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Tak, ale poczekam jak się ułożą. Już pisałem w innym temacie, że coś tam może jest lepiej, czyściej, selektywniej, bas pod większą kontrolą. Tak jakby dyrygent sterował tym jak orkiestra ma grać i ogarniał chaos. Ale to jest tak delikatna zmiana, że trzeba się dobrze wsłuchać na znanych utworkach. Na pewno nie ma takiego efektu, jak to niektórzy barwnie opisują. Nie jest to też tak z miajsca slyszalne jak po wymianie elektroniki, a o kolumnach nie wspomnę. Takie może delikatne dopieszczenie sprzetu. Teraz to sam nie wiem czy gra lepiej, czy może na siłę człowiek zaczyna się wsłuchiwac i wmawia sobie pewne rzeczy? Wydaje mi się że jednak coś tam jest na +, tylko przy niektórych cenach kabli to nie wiem czy ta poprawa warta jest wydanych pieniędzy.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Czyli jednak sa nowe zakupy ;) Gratuluje.
Pamietasz kiedys nasza rozmowe? No, ale nic. Wygrzewaj i daj znac co sie tam u Ciebie polepszylo.
 

rzezba

New member
Krzysiek Ja wymienilem kable i podlaczylem BI-AMP i roznica byla odrazu slyszalna, zwlaszcza gora i dul sie zmienila na korzysc, poprostu jak by dzwieki sie bardziej odseperowaly, a wczesniej dominowal bass. Nie wiem tylko ile to zalsuga kabla, a ile BI-AMPA ale mysle, ze jedno i drugie...
Gdzie sie stawia mikrofon oprocz na srodku pokoju na wysokosci uszu, bo Mi kaze zmieniac jego pozycje ale nie wiem gdzie przesuwac mikrofon w lewo w prawo w strone amplitunera czy w stone miejsca gdzie siedze w zadnym poradniku tego nie bylo... ?
 
Ostatnia edycja:

Whiplash

New member
Bez reklam
Ale krzysiek to kupil kabelki do wzmacniacza a nie ampli ;) Krzychu pamietaj ze obowiazkowo kable musza sie wygrzac a wiec na 24h na kaloryfer :D
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Gdzie sie stawia mikrofon oprocz na srodku pokoju na wysokosci uszu, bo Mi kaze zmieniac jego pozycje ale nie wiem gdzie przesuwac mikrofon w lewo w prawo w strone amplitunera czy w stone miejsca gdzie siedze w zadnym poradniku tego nie bylo... ?

Przeczytaj teraz ten watek:
http://www.hdtv.com.pl/forum/amplitunery-av/93984-kalibracja-kina-domowego-dyskusja.html
Jak nie chcesz tracic czasu na calosc, to przefiltruj moje wypowiedzi. Tam masz wszystko.
W skrocie, pierwszy pomiar najwazniejszy, na wysokosci ucha (najlepiej na statywie, zadne stojaki odbijajace fale), z daleka od tylnej sciany (odbicia) min 50cm! jezeli nie ma takiej mozliwosci, to wysun mikrofon., kazdy nastepny pomiar min.50cm (tez na wysokosci ucha). Kolejnosc po pierwszym pomiarze nie jest istotna, postepuj zgodnie z diagramem.
Po kalibracji ustawienia, te co powyzej i w poradniku, nie sugeruj sie tym co ustawi ampli, trzeba to zmienic zgodnie z zaleceniami "Audyssey". Nic wiecej nie grzeb. Tyle.
 
Ostatnia edycja:

rzezba

New member
...z tym, ze kaloryfer nie wiecej niz na drugi stopien mocy, bo sie pomarszczy... :p
armaniq kazdy nastepny pomiar 50cm ale w ktora strone przestawiam mikrofon... ?
PS. Czy ktos mial taka przypadlosc w DLNA, ze w WMP dodalem caly katalog z filmami, a tylko Mi widzi 4 filmy natomiast w menu DNLA widac wszystkie ale tylko same tytuly i jak wchodze na jakis, to nie ma plikow, a te 4 co widac w WMP to nie mozna otworzyc... ?
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
armaniq kazdy nastepny pomiar 50cm ale w ktora strone przestawiam mikrofon... ?

Widze ze nie chce Ci sie czytac podanych linkow :)
Przy (np.) 6 pomiarach, zgodnie z diagramem. Kolejnosc nie jest istotna, ale mozesz sie jej trzymac.
howtomulteq300.png

Odleglosci min.50cm, najlepiej 1m.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Ew. ostatnio dyskutowalismy nad sensem zrobienia 6 pomiarow ale glownego miejsca odsluchowego aby uzyskac max. dokladnosci dla glownego miejsca tam gdzie zazwyczaj bedziesz sluchal niz robienie pomiaru dla calej kanapy i jej okolic i wyciagania z tego sredniej. Ja sklaniam sie ku wersji pierwszej.
 

rzezba

New member
armaniq - moze nie, ze nie chcialo Mi sie ale bylem-jestem w trakcie ustawiania, a wiec chcialem jak najszybciej uzyskac informacje...
Kurde az 12-scie razy i kazdy pomiar minimum 50cm od siebie, to bede musial sie napracowac... :)

Whiplash - Moze i lepiej nawet tak ale dla jednego sluchacza, a Ja filmy ogladam z Zona, a wiec lepiej chyba cala kanape skalibrowac... ;)
 
Ostatnia edycja:
Do góry