Jaki TV zamiast Toshib++y ? 3500 zł

strzaleczka

New member
Witam Was wszystkich serdecznie, noszę się z zamiarem zmiany obecnego TV (Toshiba 42X3000) na coś nowego, może większego. Z poprzedniego telewizora jestem zadowolona, mąż czasem narzeka na brak 100 hz przy oglądaniu piłki nożnej ale nie wiem ile w tym prawdy :) Moje warunki to:
- pokój słabo oświetlnoy
- źródło Nka, PS3
- odległość od TV 2,6-2,8 metra
- TV oglądają 3 osoby z 1 kanapy
- TV ma stać, w przyszłości wisieć
Myślałam nad zmianą Toshiby na jakąś plazme, może nawet 46 cali (lepsza czerń? lepsze skalowanie obrazu SD? ładniejsze nasycenie barw?), jednak mąż i syn mówią, że gry (PS3) wyglądają lepiej na LCD. Jak to jest w tej sytuacji ? Zastanawiam się też czy jest sens brać 46 cali z 1 powodu. Przy filmach HD na Nce tego nie odczuwam, ale jak oglądamy mecz na Nsport w HD, to z odległości 2 metrów nie wygląda jakoś rewelacyjnie, natomiast im dalej (2,8m to najdalej ;) ) tym lepszy obraz. I z tej największej odległości (z kanapy) obraz jest OK. Wczesniej mielismy pokoj tak ustawiony ze telewizor stał ptawie 4 metry od kanapy i obraz z meczu wydawał się lepszy. Czy jak bedzie 100 hz i plazma jakość będzie lepsza ? Czy 46 cali nie będzie w takim razie za dużo ?
Zastanawiałam się nad Panasoniciem 42PY85 (wiem ze kosztuje ponad 4000 zł i to 42 cale, ale może trafi sie jakaś promocja)
Czy są jakieś alternatywy, lepsze modele od niego? Może jednak jakiś LCD? Budżet to 3000-3500 zł, oczekiwałabym 100 hz, Full HD i najlepiej 3xHDMI (2 już zajęte, a czasem trzeba podpiąć kamere, czy coś innego). Fajnie gdyby wyświetlał ładnie filmy z DVD (mamy duuuuuuuuuża kolekcje filmową) no i grał świetnie w Full HD (coraz więcej filmów mamy na Blue Ray), Toshiba chyba nie grała za super w HD bo mąż ciągle coś kombinował z obrazem i narzekał że coś słabe te filmy w HD, że jakosć wcale nie tak rewelacyjna ?
 
Ostatnia edycja:

Foxxx24

New member
Witam Cię miło również:)


Przy Twoich warunkach śmiało mogłabyś sięgnąc po model 46 cali,ale z racji budżetu musiałbyś go przekroczyc więc zostańmy jak narazie na 42 calowej matrycy:)

Model 42PY85 byłby w świetnym wyborem nie tylko z racji możliwości,ale również tego,że musisz widzę pogodzic wymogi nie tylko co do filmów,ale również gier.:)
Widziałem co potrafi w FULL HD na Blu Ray i poprostu bajka!:eek:k:

Gdyby to było troszkę wcześniej mogłabyś sięgnąc po model 46PY80 ponieważ różni się kosmetycznie od 85tki,a był tańszy o ok 500 zł.
W swojej klasie cenowej PY85 nie ma konkurencji

Alternatywą dla PY85 byłby obecny nowy model 42G10 z tym,że musisz poczekac troszkę na spadek cen ewentualnie albo rozważyc większy wydatek:)
Ja sam się nim interesuję,ale najbardziej kusi mnie model 42/50V10,który będzie koło czerwca,a z racji takiej,że ma już np 4 HDMI.:)

Pozdrawiam:)
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
pomysł przedni.
Bardzo dobrze przygotowałaś się do odpowiedzi ale do 3500 zł dobra plazma?
Wg mnie nie da rady.
Musisz podnieść poprzeczkę cenową.
 

strzaleczka

New member
Dziękuje za odpowiedzi :) Jak pisałam grancia była 3500 (w sklepach widzieliśmy pare fajnych LCD za takie pieniądze), ale ewentualnie moge dać więcej - tyle ile za Panasonica 42PY85 (46 cali to już chyba za dużo pieniążków). Dlatego prosiłabym o jakąś porade czy jest jakaś alternatywa dla tego Panasonica ? Czy może LCD za te pieniążki będzie lepszy ?
 

Foxxx24

New member
No niestety jeśli Ci zależy na jak najlepszym obrazie zarówno przy tv jak i dvd oraz Blu Ray to żadne lcd nie dorównuje modelom FULL HD Panasonica w klasie ok 4000 zł.
Zastanów się nad podniesieniem budżetu co nie co,a na pewno nie będziesz żałowała i ewentualnie poczekaj aż stanieje trochę model 42G10.


Pozdrawiam:)
 

strzaleczka

New member
A ten model 46PY80P jest dużo gorszy ? Widze, że na ceneo jest jeszcze oferowany, ale czy dostane go w sklepie ? kiki, może Ty też mi coś doradzisz ?:) Byłabym bardzo wdzięczna ;)
 

szachu_pl

New member
Obawiam się, że 46PY80 jest tylko w cennikach, czasem można jeszcze dostać 46PY8P (sam widziałem w lokalnym MM i Auchan). Ten model ma całkiem dobrą opinię na tym forum. Ale o dostępności to najlepiej jak się wypowie kiki.
 

Foxxx24

New member
strzaleczka napisał:
A ten model 46PY80P jest dużo gorszy ? Widze, że na ceneo jest jeszcze oferowany, ale czy dostane go w sklepie ? kiki, może Ty też mi coś doradzisz ?:) Byłabym bardzo wdzięczna ;)


Model PY80 różni się od PY85tki tylko systemem IFC praktycznie,a to raczej i tak nie jest używane ani potrzebne więc spokojnie jeśli trafisz gdzieś 46PY80 to śmiało możesz go kupic.:)
Niektórzy kupili 85tki i żałowali,że niepotrzebnie dopłacili te kilka setek:)


Pozdrawiam
 

strzaleczka

New member
Witam serdeczenie ;) Pojawił się drobny (?) problem. Kupiliśmy z mężem nową kanapę do pokoju, troszkę poprzestawialiśmy szafki i jak sie okazało po zmierzeniu odległości (TV - oko) wyniosła ona teraz już tylko 2,30-40 m. Czy przy tej odległości 46/50 TV nie będzie zły ? (gorsza jakość obrazu z bliska?). Zastanawiałam się jeszcze nad Samsunga 50 A 551. Co o nim sądzicie ?

pozdrawiam, Kasia :)
 
Do góry