Jaki TV z matrycą 100 Hz

dommy

New member
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? szer. 5m x dł 3,5 m
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? +/- 2,5-3 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2-4
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć ok 1,5 m na podłoga
6. Jak słońce świeci w pokoju? tak od prawej strony
7. Co chcemy aby telewizor posiadał ? matryca 100 hz, wi-fi, smart tv, kompatybilny amplitunerem Denon 2400,
8. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? kablówka UPC full hd
9. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? [FONT=&quot]obsługa nagłośnienia z aplitunera Denon 2400, google chromecast 3,[/FONT][FONT=&quot]laptop, aparat cyfrowy, pendrive[/FONT]
10. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 3-4
11. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? obojętne
12. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? sport[FONT=&quot],wiadomości, filmy, [/FONT]
13. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? netflix i YouTube
14. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola? na razie nie planuję za małe dzieci.
15. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień?[FONT=&quot] mniej więcej tyle samo w nocy co w dzień[/FONT]
16. Preferencje co do wielkości? od 50 do 65"
17. Co Cię denerwuje w telewizorach ? brak płynności podczas oglądania kanałów sportowych, szafranie obrazu przy oglądaniu netflix-a,
18. Preferencje co do marki ? brak
19. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 3500zł
 

SLAV7

New member
Bez reklam
SONY 55XF9005
LG 55SM9010

Jeśli dźwięk DTS z TV nie jest dla Ciebie ważny to SAMSUNG 55Q70
 

dommy

New member
Zapomniałem dodać ze telewizje kablową oglądam przez moduł CI+ a nie dekoder. na jakości dźwięku mi zależny ponieważ nie będzie on słuchany na głośnikach z TV tylko na systemu 5.1.2.
 

SLAV7

New member
Bez reklam
Zapomniałem dodać ze telewizje kablową oglądam przez moduł CI+ a nie dekoder. na jakości dźwięku mi zależny ponieważ nie będzie on słuchany na głośnikach z TV tylko na systemu 5.1.2.

Widzę, że nie bardzo rozumiesz o co chodzi z obsługą dźwięku DTS. Jeśli będzeisz oglądał film ze ścieżką dźwiękową zakodowaną w m.in. w DTS, która daję większa dynamikę dźwięku, a nie np. DOLBY DIGITAL to przesyłając sygnał z TV do amplitunera nie będziesz miał dostępnej ścieżki DTS. Samsungi tego formatu nie obsługują.

Jeśli Ci na tym nie zależy lub sygnał prześlesz np. z odtwarzacza to nie ma problemu.

75RU8002 to zupełnie inna i o wiele niższa półka niż wymienione wyżej TV.
 

SLAV7

New member
Bez reklam
Błąd Nie 75 a 55 lub 65RU8002. 55Q70 bije go pod każdym względem poza oczywiście ceną.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Za 3500 Oleda nie kupisz.
Najlepszy faktycznie 55XF9005 Sony.Jak będziesz niebieski masz go w pakiecie z gratisami.
 

dommy

New member
Czy system android z czasem nie zwolni działanie telewizora. Co zrobić zęby być niebieskim i czy kalibracją będzie w cenie oraz co zawiera pakiet gratisów??
 

sagi79

New member
Już to pisałem i napiszę jak to jest z każdy mówi o tv 100hz i więcej a telewizja nadaje swoje sygnały w 60hz,czyli co tv podbija sygnał do 100hz ??
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Popraw. Tv w USA nadaje w 60Hz a w Europie w 50.
Dla posiadaczy kablówki UPC telewizory z Androidem są najbardziej wskazane, ze względu na Horizon TV, czyli apkę na której mogą ruszyć kanały 4k a w razie potrzeby i 8k. Jak za kilka lat tv okaże się za stary do salonu to dasz go dzieciakom i bez podłączania kabla czy dekodera będą miały 120 programów.
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
Próbuje odpowiedzieć sobie czy warto płacić więcej np 2tyś za tel z matrycą 120hz .... ale to dopiero po postawieniu w pokoju i podłączeniu do mojej kablówki jednocześnie telewizora 50hz i tel 120hz dało by mi odpowiedź .... Bo po opiniach ludzi czytając widzę że to tak raczej średnio....

To kup z panelem 60 Hz i masz 2 koła w kieszeni , po co lamentować ? Jeden kupi 120 Hz a drugi 60 Hz i będzie zadowolony , Rachunek jest prosty , nie chcę nie dokładam i kupuje sobie tańszy , chce ? dokładam i kupuję droższy z lepszymi parametrami

Miałem LG 49 calowego na 120 Hz , sprzedałem z tego względu iż dla mnie lokalne rozjaśnianie to była porażka w tym tv i dlatego go sprzedałem ( dobrze że się udało ) dołożyłem i kupiłem Philipsa 55 calowego na 120 Hz panelu i na razie jest ok obraz GIT , działa bardzo dobrze , nie wiem czy ktoś posiada model pus7272 ? Teraz jak bym go sprzedawał to raczej bym kupił Sony tez na 120 Hz panelu , bym dołożył kasy i mam takie plany
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W klasie cena do jakości to Sony 55XF9005, jest razem z pakietem dla niebieskich członków forum.
 

dommy

New member
Czy ważna jest funkcja Dolny Vision bo Sony 55 XF 9005 jej nie ma a z tego co wiem, tym formatem posługuje się chyba Netflix.
 
Do góry