jaki tv wybrać?

cheetoss

New member
Cześć Wszystkim,

mam znany co poniektórym niemały dylemat a propos zakupu telewizora, w skrócie: plazma czy lcd led

Bardzo proszę o doradzenie co będzie najlepsze w moim przypadku:

1. Odległość od ekranu? 2,5 - 3 m
2. Jak słońce świeci w pokoju? okno po lewej stronie blisko tv (strona zachodnia)
3. Jak duży jest pokój? 3x8
4. Preferowana technologia: LED, plazma
5. Jaki masz obecnie telewizor? jakiś SAMSUNG ze starej serii 8 slim
6. Jakie programy najczęściej oglądasz? filmy, sport, przyrodnicze etc.
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: zdecydowanie wieczór i noc
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? bez lub lekkie światło
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny? naturalne kolory
10. Matryca błyszcząca czy matowa? półmatowa
11. Preferowana wielkość telewizora? 47, max 50.
12. Preferowana marka? philips, panasonic - obraz nie jest tak pstrokaty jak w szajsungach czy sony
13. Czego nie lubisz w telewizorach? smużenie, przycinanie, nierówne podświetlanie
14. Jakie urządzenia będą podłączone? laptop, filmy z usb
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? 40% telewizja, 60% urządzenia zewnętrzne
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z kątów bocznych? na wprost
17. Czy ważne jest wifi? Tak
18. Czy będziesz korzystać z widgetów? nie koniecznie
19. Czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora ? nie koniecznie
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ? nie koniecznie
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami ? tak
22. Ma mieć 3D? tak
23. Ma mieć slot na karty SD ? obojetne
24. Ma mieć tuner DVB-T? tak
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? hdmi - laptop, ps3
26. Jaki masz sygnał: naziemna cyfrowa, w przyszłości upc
27. Ile programów HD? kilka, ale oglądam tylko w hd
28. Ma stać czy wisieć? stać przy ścianie na regale
29. Rozdzielczość: full HD
30. Na czym najbardziej Ci zależy: czerń, brak smużenia artefaktów
31. Ile osób ogląda: 2
32. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 3 - 4
33. Jaka klasa cenowa ? do 4k

od jakiegoś czasu zastanawiam się pomiędzy:

Philips 47PFL6008k za 4100-4200
Panasonic tx-l47et60e za 3500

no i jakaś plazma, teraz w promocji np Panasonic tc-p50ST60 za 3700

co najbardziej pasuje do moich preferencji, pomóżcie please?

Pozdrawiam,
cheetoss
 

digitalus

Banned
Witam
Jesli ogladasz telewizje glownie wieczorem to oczywiscie plazma tx-p50st60 sprawdzi sie najlepiej.
Najlepsze wrazenie wizualne w telewizorze plazmowym .
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ja bym się zapatrywał inaczej. Masz LCD, wolisz ostry obraz z matrycą półmat - to Philips PFL 6008.
Plazma zawsze jest błyszcząca.
 

cheetoss

New member
Z tym błyszczącym czy matowym ekranem, aż tak bardzo nie przykładam do tego wagi, gdyż telewizor służy mi głównie wieczorami i w nocy. Widziałem st60 w akcji (z tym, że 42") i bardzo spodobała mi się płynność wyświetlanego obrazu, z drugiej strony mam wrażenie, że plazmy odchodzą do lamusa, a philips mimo, że jest 500zł droższy posiada dużo więcej akcesoriów np. 4x okulary 3d. Mam straszny mętlik w głowie a decyzja i zakup musi zapaść dzisiaj.
 

WOTI

New member
Podepne sie do tematu obecnie uzywam Sharpa Lc-Le40 700e i chcilabym zamienic na cos 55 zalezy mi glownie na jakosc obrazu, aplikacje kametraki 3d itd mam totaalnie w du.. starsznie boli mnie ze rynek sie rozwinol w ta strone ze ciezko o dobry jakosciowo obraz bo skupiaja sie wszyscy na smart ;/ i na rynku jest taka maksara ze nie mam pojecia co brac ciezko teraz o dobrego full leda w miare rozsadnej kasie bo max chce wydac 6500,krawedziwoki mmie troche prerazaja moze by plazme? ale Vt60 za drogi :/ po tescie kikiego zastanwiam sie nad Phlipsem 7007 55 cali albo 835 sharp, ten 7007 jest cos wart? widzialem go w akcji wydaje sie byc calkiem calkiem.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli masz tyle wątpliwości to sprawa jest bardzo prosta - wystarczy poprosić o prezentację modeli w domu i staje się bardzo łatwy wybór.
 

cheetoss

New member
Ja raczej jestem zdecydowany na plazmę, lcd led wyświetlają dziwnie obraz (jak dla mnie), jakoś za szybko - nienaturalnie. Patrząc na postawione obok dwa telewizory nawet w salonie nietrudno to dostrzec. Ogólnie uważam, że plazmy w dużych salonach są dyskryminowane i nie pokazują co potrafią, wszędzie świecą ledy a plazmy zawsze są gdzieś pochowane. Kolega, który jest ukierunkowany jednostronnie przekonał mnie do plazm panasonica - ma w domu trzy i poleca jako bezproblemowy sprzęt.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Przecież bez podania warunków to tylko jest "strzelanie"
Podaj proszę do jakich warunków mają być te telewizory- będzie zdecydowanie łatwiej. Jakie masz warunki ?
 

WOTI

New member
1. Odległość od ekranu? 3,5 - 6 m
2. Jak słońce świeci w pokoju? pokoj na podaszu rolety zasloniete brak slonce
3. Jak duży jest pokój? 6x3
4. Preferowana technologia: LED, plazma
5. Jaki masz obecnie telewizor? Sharp Full LED lc-le40 700e
6. Jakie programy najczęściej oglądasz?Glownie Blu-ray i ps3 nic wiecej , czasami pilke nozna
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: zdecydowanie wieczór czasami popoludniami
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? bez lub lekkie światło
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny? ostry z naturalnymi kolorami
10. Matryca błyszcząca czy matowa? obojetnie
11. Preferowana wielkość telewizora?50-55
12. Preferowana marka? brak, ostanio glownie sharp z uwagi na naturlnosc kolorow , to penie SAMSUNG i LG odpada bo maja zbyt palstikowe kolory
13. Czego nie lubisz w telewizorach? smużenie, przycinanie, nierówne podświetlanie,
14. Jakie urządzenia będą podłączone? ps3 , laptop
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? 25% telewizja, 75% urządzenia zewnętrzne
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z kątów bocznych? na wprost
17. Czy ważne jest wifi? NIE
18. Czy będziesz korzystać z widgetów? NIE NIE NIE !!
19. Czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora ? NIE
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ? NIE
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami NIE
22. Ma mieć 3D? tak
23. Ma mieć slot na karty SD ? obojetne
24. Ma mieć tuner DVB-T? tak
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? hdmi - laptop, ps3
26. Jaki masz sygnał: naziemna cyfrowa, w przyszłości upc
27. Ile programów HD? kilka, ale oglądam tylko w hd
28. Ma stać czy wisieć? stać przy ścianie
29. Rozdzielczość: full HD
30. Na czym najbardziej Ci zależy: czerń, brak smużenia, rowne podswietlenie,ostrosc
31. Ile osób ogląda: 2
32. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 3 - 4
33. Jaka klasa cenowa ? do 6k max 6,5k
Myslem o philips 7007 ale duzo osob zaczelo mi mowic o plazmie i teraz nie wiem czy Panasonic TX-P50ST60E jest warta zainteresowania widzialem ostnion w ackji vt60 no naparwde niezla ale ta cena.. tez niezla
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To sorry ale dla Ciebie telewizor to minimum 60".
I tu masz do wybory extra sprzęt - Sharpa 60le840.
A do porównania powinieneś sięgać po Philipsa ale 55PFL 7108.
I jeśli masz wątpliwości to poproś o prezentację telewizorów w domu.
Sam się przekonasz że to jest właśnie Twój target !!!
 
Ja raczej jestem zdecydowany na plazmę, lcd led wyświetlają dziwnie obraz (jak dla mnie), jakoś za szybko - nienaturalnie. Patrząc na postawione obok dwa telewizory nawet w salonie nietrudno to dostrzec. Ogólnie uważam, że plazmy w dużych salonach są dyskryminowane i nie pokazują co potrafią, wszędzie świecą ledy a plazmy zawsze są gdzieś pochowane. Kolega, który jest ukierunkowany jednostronnie przekonał mnie do plazm panasonica - ma w domu trzy i poleca jako bezproblemowy sprzęt.

Nie ma czegos.takiego jak dziwne.wyswietlane na lcd - wylaczasz wspomagacze i masz normalny naturalny obraz
 

cheetoss

New member
Panasonic 50ST60 zakupiony, polecam. Obejrzałem harrego pottera na tvn hd i tak się jarałem obrazem i kolorami, że nie wiem o czym był film ^^
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Róż nica jest ponad 1000 zł . Jeśli mieścisz się w klasie Panasonic - to brałbym Panasonica. Jeśli ma być 60" - to z tych LG .
 
Do góry