Jaki tv wybrać

Qusy

New member
HEJ! jestem nowy na forum, dużo już czytałem postów myślałem ze już wiem jaki tv kupić ale nie potrafię się zdecydować i chciałbym poprosić o pomoc i doradztwo.Budżet jaki posiadam to 3,000 pln
odległość od ekranu ? 4m
jak słońce świeci w pokoju ? prostopadle do ściany na której będzie Tv, po południu bardzo duze nasłonecznienie, ale są rolety wiec no problem
Jak duży jest pokój ? 4,7mx 4,7mm
jaki masz obecnie telewizor? sony wega 100hz crt 32 cale
jakie programy najczęściej oglądasz? film, sport używam analogowej telewizji w przyszłości cyfrowa z UPC
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem ? raczej wieczorem
wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez ? wole przy minimalnym swietle
wolisz obraz ostry czy łagodny ?
matryca błyszcząca czy matowa? chciałbym mat ale przy tej cenie...
preferowana wielkość telewizora? 46 chyba ze o lepszych parametrach ewentualnie 42 od biedy 40 ale chyba nie
preferowana marka ?
czego nie lubisz w telewizorach? u mnie zawsze diabeł tkwi w szczegółach, jestem wzrokowcem
jakie urządzenia będą podłączone ? dvd, PS3
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń ? 65% TV 35% gra film
siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych ? głownei na wprost,
czy ważne jest wifi ? hmm moze byc przydatne , ale nie wyznacznik
czy będziesz korzystać z widgetów ? ??
czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? jezeli bedzie taka mozliwość czemu nie
czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ? jak bedzie taka możliwość :)
czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami ? tak ma być
ma mieć 3D ? nie
ma mieć slot na karty SD ? nie musi
ma mieć tuner DVB-S ? jakimi złączami ? jaki masz sygnał ? aktualnie analogowy w przysłości cyfrowy
ile programów HD ?
ma stać czy wisieć ? ma stać stolik wysokość 55cm
jaka klasa cenowa ? okolice 3.000 pln

jestem otwarty na propozycje. Moze być plazma. Niesyty mój budżet nie pozwala na 46G30. Z LCD oglądałem i dużo czytałem na forum o Sony 46EX500( tylko zamieszanie z tymi matrycami, nie wiadomo jak będzie wyglądał obraz na analogowej kablówce) samsung 46C650.

Z góry dziękuje za odpowiedz i zainteresowanie tematem
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Przy 4 m - możesz brać nawet te modele które wymieniłeś i to przy kablówce. Tyle że i tak musisz wymienić analog na cyfrę.
 

Qusy

New member
Czy to praawda ze przy telewizorach sony 46EX500 i samsung 46C650 mozna natrafić na nierównomierne podświetlenie matrycy? Moze lepiej uniknat tego efektu i kupić plazmę panas 42G30E, tylko co z tym buczeniem.

Im dalej w las tym gorzej. Stwierdzam, ze za dużo czytam opinie na forum i w każdym modelu zawsze ktoś coś znajdzie na jego niekorzyść.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Przy Twoich warunkach byłbym za większym modelem z większą dynamiką - czyli LCD Sony lub Samsung. Jeśli zależy Ci na multimedialności to Samsung , jeśli na warunkach obrazu bardziej to Sony.
 

don111

Banned
przy 4m powinieneś kupić 50' i to minimum
do 3 tys. można kupić plazmy LG (PV350, PZ570) bardzo dobry obraz z wadą w postaci ekranu bez filtra, jeśli jednak masz rolety to nie będzie problemu, za to przy zaciemnieniu plazmy LG dają świetny i nie męczący obraz
 

Qusy

New member
To znowu jak. niestety jak się zdecydowałem na kupno ex500 ( w zeszłym tygodniu) okazało się ze cena z 3000zł wzrosła do prawie 3600zł... a w media już wszystkie sprzedali.

Kolejne moje typy to :

1.Panasonic TX-P46G30E(3340zł)
2. sharp 46LX810E(3299zł) na marginesie czym się różni od serii LE, LX- rzadko można spotkać w sklepach
3. Philips 47PFL740H(2999zł)
4.Toshiba 46XV635DG(3499zł)

Chciałbym jeszcze raz zaczerpnąć waszej opinii i poprosić o pomoc w wyborze.

Mój wybór to Panasonic aczkolwiek swoje myśli kieruje jeszcze w kierunku sharpa. Telewizora Philips nie widziałem sugeruję się cena. Wiem jedno nie będę już tak długo zwlekał. Trzeba się szybko decydować.
 

don111

Banned
możesz spokojnie brać tego Panasonica, biorąc pod uwagę Twoje warunki (dvd czyli SD, skalowanie w tv, gry) będzie to wybór lepszy od każdego LCD w podobnej cenie
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
skorzystaj z prezentacji w domu.
Ale odległość raczej wskazanie na dynamikę LCD.
 
Do góry