jaki tv - około 37 cali? najlepiej plazma

carantoni

New member
Chciałbym żebyście mi polecili tv dla rodziców.

Odległość oglądania to około 2 metry, podłączone do Cyfry+, będzie kilka kanałów hd więc wnioskuję że wielkość to 37'' będzie ok. Teraz mają starą popierdułkę ale jak jestem u nich to mnie krew zalewa jak nie widzę wyniku meczu bo taki mały ;)

Sam mam plazmę Panasa 42 i jestem wniebowzięty, lcd chciałbym omijać szerokim łukiem choć plazmy z reguły są większe i w tym rozmiarze znalazłem coś hdready i to dość drogo bo model zdaje się już wychodzić z rynku. Nie znam się kompletnie na ledach, może coś z nich?
Ważne jest żeby czarny był czarny, miał dobre kąty w poziomie (bo będzie kilku oglądających, kanapa i fotel z boku), ważne też głośniki (wyraźny dźwięk bo ludzie starsi, bas zbędny ;))

Proszę o konkretną odpowiedź, znacie się na tym o niebo lepiej niż ja.

PS Oczywiście ten Panas którego mam był polecony na tym forum za co dziękuje :)
 

cogito1

New member
Jeśli plazma to sam sobie odpowiedziałeś na pytanie którą warto polecić. W tym rozmiarze niestety będzie problem. Jako alternatywa z LCD i Edge LED może zainteresuje Cię jakiś podstawowy model z Sony w 40 lub 37 calach? Co powiesz np na 37EX401?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
wg mnie powinieneś zrobić inaczej.
Oddaj rodzicom tą 42" - bo to idealny model dla ich potrzeb.
A sam kupisz sobie 46" Panasonica - bo już Ci się "należy".
 

carantoni

New member
Może to jest myśl z 46stką, tylko muszę przekonać starych. Oni bronią się mówiąc że to za duży tv ale nie ma się co dziwić jak oglądają na małym monitorku.

A z plazm 46" który polecilibyście? Oczywiście w zakresie cenowym do 3tysi bo więcej nie wysupłam :( Obecnie mam TH-42PY8P i tak po prawdzie chciałbym poczuć jakąś różnicę na plus. Oglądam przede wszystkim sport z cyfry w hd i filmy 720p z torrentów ;)
 

carantoni

New member
okej, dzięki
tylko czemu ten model ma średnie opinie na necie? a może mi się wydaje?

i jeszcze chciałbym wiedzieć czy jak podłącze dysk zewnętrzny przez usb to bez problemu poradzi sobie z filmami? np w formacie mkv, mp4 w wielkościach koło 10gb? czy raczej nie pójdzie?
 

carantoni

New member
Chciałbym jeszcze żebyście mi napisali czym różni się model TX-P46ST30 od polecanego wyżej 46G30? O co chodzi z tą konwersją na 3D, można oglądać w okularach cy to tylko taki bajer?
No i ogólnie który model jest lepszy do normalnego korzystania, bo cena jest w sumie zbliżona.
Proszę o pomoc :)
 
Do góry