Jaki tv multimedialny 42-46" do 3500 ??

PerpeT

New member
Witam
Proszę o poradę co do kupna telewizora.
Chciałbym zrobić z niego centrum multimedialne domu, zależy mi na wygodnym internecie, możliwości podłączenia usb i oglądania wsystkiego ze wszystkimi napisami. Dodatkowo nie lubię kabli więc chciałbym żeby połączenie z inernetem i komputerem było przez wifi.

1. Odległość od ekranu: 3m + dwie kanapy po bokach w odległości 2m
2. Jak słońce świeci w pokoju: z boku, ale częśniowo zasłonięte przez drzewa
3. Jak duży jest pokój: 4m / 6m
4. Preferowana technologia: LED
5. Jaki masz obecnie telewizor: nie mam
6. Jakie programy najczęściej oglądasz: filmy oraz muzyka
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: wieczorem
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: delikatne oświetlenie
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny: nie mam zdania
10. Matryca błyszcząca czy matowa: nie wiem
11. Preferowana wielkość telewizora: 42" lub 46 " chociaż boje sie że będzie za wielki
12. Preferowana marka: mało awaryjna
13. Czego nie lubisz w telewizorach: słabego dźwięku, marnego obrazu
14. Jakie urządzenia będą podłączone: komputer, router przez wifi. Kino domowe (jeżeli byłby w tv bardo dobry dźwięk nie będe kupował kina), nośniki usb, kamera Hero GoPro
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: do samej telewizji 20% reszta inernet, komputer, usb
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: 70% na wprost, kąty 30%
17. Czy ważne jest wifi: to podstawa
18. Czy będziesz korzystać z widgetów:
19. Czy chcesz serfować w internecie poziomu telewizora: myśle głównie tym, więc zależy mi żeby serfowanie było jak najwygodniejsze
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen -VOD: możliwe że tak, jeszcze z nich nie korzystałem więc nie wiem jak działają
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami: tak
22. Ma mieć 3D: niekoniecznie, to jest dla mnie fajny dodatek ale okularów aktywnych na pewno nie kupie, więc jak będzie to wole pasywne
23. Ma mieć slot na karty SD: nie, mam czytnik
24. Ma mieć tuner DVB-S: nie mam pojęcia co to
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: usb, hdmi, componenty audio video
26. Jaki masz sygnał: zwykła antena
27. Ile programów HD: nie wiem bo nie oglądam telewizji
28. Ma stać czy wisieć: na początku stać, później wisieć
29. Rozdzielczość: maksymalna
30. Dvb-t: nie wiem co to
31. Na czym najbardziej Ci zależy: dźwięk !
32. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 4
 

Karpaj

New member
Bez reklam
W tym tygodniu widziałem w super ofercie 46HX720 +2x okulary za 3700zł w media expert. Bo HX750 w 46" będzie przekraczać zbytnio budżet.
 

PerpeT

New member
Oglądając 46HX720 (troche przekracza mój budżet), znalazłem model 46NX720 który teraz jest po 3500 z 2 okularami.
Czym się róznią te dwa modele? Jedyne co znalazłem to róznice w ekranie (matowy, błyszczący).
Zastanawiam się jeszcze nad telewizorem Philips 46 PFL5507.
Co o tych modelach sądzicie ?
Będą pasowały do moich wymagań?
Bardziej nastawiam się na Sony ze względu na wyrobioną markę.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie wiem co oznacza słowo wyrobioną markę.
Najwięcej nagród na Eisa otrzymał Philips i to na grody najważniejsze.
Sony wyprodukował bardzo dobry model 46HX 750. I jeśli jesteś fanem firmy to będzie bardzo dobry zakup.
 

PerpeT

New member
Niestety na ten model mnie nie stać, dlatego myślałem o modelu 46NX720.
Nie wiem jak jest teraz z firmami ale pisząc wyrobiona miałem na myśli jeszcze stare czasy kiedy to Philipsa sie kompletnie nie kojarzyło z czymś dobrym a na tej firmie sie wychowałem:)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale historia się mocno zmieniła . Sprawdź kto prowadzi badania rozwojowe, ma laboratoria , zbiera nagrody za jakość ?
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Nie wiem co oznacza słowo wyrobioną markę.
Najwięcej nagród na Eisa otrzymał Philips i to na grody najważniejsze.
Sony wyprodukował bardzo dobry model 46HX 750. I jeśli jesteś fanem firmy to będzie bardzo dobry zakup.

no kiki, siedzisz w branży pewnie przynajmniej kilka lat, i nie wiesz że EISA jest w 95% wykupiona? Każda firma płaciła za to co chce dostać - czy do Sony za 3D, czy to Samsung za innowacyjność. Chińczyków z Philipsa bylo stać za "najlepszy tv" to sobie to kupili.

Różnica pomiędzy HX720 a NX720
HX - ma procesor dwurdzeniowy x-reality pro, a nx tylko x-reality
HX - 400hz, NX - 200hz
NX - wbudowane wi-fi, HX - wi fi ready
Do tego HX nie miał możliwości dokupienia podstawy z głośnikami monolithic design
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Myślę że za takie insynuacje mógłbyś mieć spore kłopoty gdyby to dotarło do źródła. EISA to stowarzyszenie dziennikarzy z różnych krajów Europy.
Oczywiście że korzystanie ze znaku firmowego EISA jest płatne.

Co do Philipsa to mocno przesadziłeś . Widać że nigdy go nie widziałeś na oczy i nie powinieneś się wypowiadać na ten temat. Mam nadzieję że tak szacowny członek forum potrafi właściwie ocenić ziarno od plew.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Myślę że za takie insynuacje mógłbyś mieć spore kłopoty gdyby to dotarło do źródła. EISA to stowarzyszenie dziennikarzy z różnych krajów Europy.
Oczywiście że korzystanie ze znaku firmowego EISA jest płatne.

Co do Philipsa to mocno przesadziłeś . Widać że nigdy go nie widziałeś na oczy i nie powinieneś się wypowiadać na ten temat. Mam nadzieję że tak szacowny członek forum potrafi właściwie ocenić ziarno od plew.

Ja nie piszę, że ten TV nie jest najlepszy - bo jest naprawdę bardzo dobry, nie miałem może okazji go testować samemu, ale widziałem go kilka razy na prezentacjach :)
Tylko że w tym głosowaniu nie chodzi o to kto ma coś najlepszego. Tylko kto udowodni to dziennikarzom właśnie. I gdyby Samsung chciał, to oni by dostali za najlepsze 3D, za najlepszy TV etc. Tylko że uznali że im się to nie opłaca.
Nie jestem specjalistą, nie mówię że to co piszę musi być - takie mam zdanie, i wiem że tego typu nagrody niemal nigdy niczego nie odzwierciedlają... Bo jak ktoś sam oceni że dla niego np. Panasonic WT50 jest lepszy, to co? Ma i tak kupić Philipsa bo tam ocenili to "fachowcy" ?
I choć nie lubię LG, to np. nagroda dla niech jest według mnie uczciwa - bo zrobili świetne smart TV z magic pilot.

Więc może wracając do tematu - według mnie lepiej wybrać HX720 niż NX720 :)
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To oceniali dziennikarze którzy siedzą w branży od wielu, wielu lat i przechodzą specjalne szkolenia. Ja bym ich nie obrażał .

Zdecydowanie HX 750 bo tu pierwszy raz Sony stosuje nowe procesory skalujące extra obraz.
 
Do góry