Jaki TV Ledowy

Dvdmax93

New member
Witam zamierzam w 2014r. kupić TV LED aktualnie zbieram pieniądze
jest sens aby teraz się rozglądać czy lepiej przeczekać?
myślę nad 32 lub 37 calowym :)
Zależy mi na tym aby

1.Kiedy oglądam TV pobór mocy nie był większy niż 60W
2.Odpalanie mkv 1080p z dysku zewnętrznego (ładna jakość)
3.Jaka marka najlepsza Samsung,Philips itp sporo tego;/
4.Xbox 360 zależy mi na ładnej jakości wiadomo,żeby zbyt ciemny obraz nie miał chciałbym widzieć dobrze.
5.Kąty widzenia dobre,żebym tej czerni nie widział jak się położę:)

1500zł pomożecie?

wiadomo że jakość będzie lepsza od kineskopowego?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale 39" Ci nie wejdzie ?
Bo modeli 37" już się nie produkuje.
I sprawdź Sharpa 39LD145
A jak będziesz leżał to kup uchwyt regulowany- góra /dół.
 

sebol81

New member
Z roku na rok telewizory produkuje się coraz gorszej jakości (chodzi mi o trwałość produktu). W tym rankingu przoduje chyba Samsung i LG (Ci to nawet montują specjalne niewymienialne kondensatory, które po kilku latach mają "powiedzieć" pa pa i trza się ładować w nowy TV).
 

Krzysiek1024

New member
Sebol nie szerz propagandy, chyba to sobie pływa taka ryba w stawie i zdycha. Jak masz gdzieś ten ranking do wklej, chętnie poczytam. Ten chwyt to już stare dzieje, tzw spisek żarówkowy. Teraz to już się nie opłaca, TV można wziąć na duża gwarancję, i co producent walnie koszt x2? bez sensu. Słyszałem takie rzeczy o innych markach, ale to na chyba też więć nie będę podawał o które chodzi. Na LG IPS fajnie się gra, jest sporo testów na youtubie, mozna zobaczyć jak to wygląda i jaki jest input lag.
 

tysma

New member
Podejrzewam, że Sebolowi81 chodzi o ranking z tego reportażu z Francji
https://www.youtube.com/watch?v=PajUTzEZTsY

Tylko wg. mnie nie wzieli ilości sprzedanych tivików. Samsungów sprzedaje się najwięcej, więc i na serwisach jest ich najwięcej. Albo w reportażu mówią o tym, że usterek kondensatorów innych marek nie ma prawie wcale. I ktoś pomyśli, że tylko samsungi się psują inne nie. Inne też się psują, ale usterki te nie dotyczą akurat kondensatorów, ale o to przemilczają.
 
Ostatnia edycja:

sebol81

New member
Sebol nie szerz propagandy, chyba to sobie pływa taka ryba w stawie i zdycha. Jak masz gdzieś ten ranking do wklej, chętnie poczytam. Ten chwyt to już stare dzieje, tzw spisek żarówkowy. Teraz to już się nie opłaca, TV można wziąć na duża gwarancję, i co producent walnie koszt x2? bez sensu. Słyszałem takie rzeczy o innych markach, ale to na chyba też więć nie będę podawał o które chodzi.

Tysma wkleił ciekawe źródło, które mówi między innymi o tym problemie.
Samsung miał wytaczane pozwy zbiorowe konsumentów z tym związane i... Szedł na ugodę. A dlaczego, to już można sobie samemu dopowiedzieć.
Zgadzam się, że niektórzy producenci oferują rozszerzone gwarancje - tylko ile osób tak naprawdę wykupuje takie gwarancje? Jak Ci TV szlak trafi powiedzmy po 3-4 latach, to następnym razem pewnie profilaktycznie już wykupisz taką gwarancję. No i zależy jeszcze ile się korzysta z takiego TV i w jakich warunkach. Bo przy oglądaniu powiedzmy 1h dziennie, to TV powinien spokojnie te 3 lata pociągnąć (jeśli chodzi o żywotność tanich kondensatorów). Nie jest powiedziane, że jak TV ma 2 lata gwarancji to padnie po 2,5 roku - ale może :)

A ten tzw. "spisek żarówkowy" to już szara codzienność. W tej dziedzinie prym wiedzie chyba Apple (motyw z niewymienialną baterią w produktach Apple'a, a jak wiadomo ich bateria jest tutaj najmniej trwałym elementem, gdzie po kilkuset cyklach ładowania żywotność baterii drastycznie spada) - ale to historia na odrębny temat.
 

pebe86

Member
Bez reklam
Ja pomijając to czy spisek żarówkowy jest czy go nie ma, dodam tylko, że prawie żaden producent nie oferuje przedłużonej gwarancji na sprzęt, poza nielicznymi akcjami producentów. Większość tych usług w sieciówkach to ubezpieczenia od awarii sprzętu- i oferują to głównie firmy ubezpieczeniowe. Czyli to one biorą na siebie ryzyko zepsucia się sprzętu- a nie producent.

Inna sprawa że tacy olbrzymi producenci jak np. Samsung, który oferuje niemal wszystko, w jednej dziedzinie może mieć produkty bardzo trwałe, a w innej bardzo usterkowe. I ciężko go porównywać do firmy, której zakres produktów jest dużo węższy.

A wracając do tematu- jeśli kolega szuka telewizora głównie do Xboxa, to odrzuciłbym telewizory z matrycą 50hz.
 
Ostatnia edycja:

Dvdmax93

New member
To jak to z trwałością TV jest kineskopowy który mam 20 lat chodzi i ok tylko głośnik siadł chciałbym kupić TV który nie padnie po 2-3 latach tylko 10-20 lat.
Jaka marka LG IPS Philips?
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Funai - chyba jako jedyny daje obecnie 5lat gwarancji producenta.
Reszta to 2lata. Swego czasu chyba Soniacz i Tośka dawały też 3lata gwarancji w Niemczech, nie wiem jak jest teraz.
Ogólnie myślę że awaryjność sprzętu składanego w Europie środkowej będzie dość podobna - czy to LG, Samsung, Philips, Toshiba, Sharp, Sony czy Panasonic - raczej nie ma znaczenia.
 

beniuasia

Member
Funai - chyba jako jedyny daje obecnie 5lat gwarancji producenta.
Reszta to 2lata. Swego czasu chyba Soniacz i Tośka dawały też 3lata gwarancji w Niemczech, nie wiem jak jest teraz.
Ogólnie myślę że awaryjność sprzętu składanego w Europie środkowej będzie dość podobna - czy to LG, Samsung, Philips, Toshiba, Sharp, Sony czy Panasonic - raczej nie ma znaczenia.

Sony do końca sierpnia daje 5 lat gwarancji na TV zakupione w salonach Sony Centre.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Nie jest to gwarancja Sony, a własciciela Sony center. Sony robiąc "promocje" musiała by nią objąć sprzęt we wszystkich sklepach z którymi polski oddział handluje.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Telewizory LCD LED powinny wytrzymać znacznie dłużej niż telewizory CRT.
Te ostatnie miały żywotność dedykowaną 30.000 godzin , a LCD LED mają 60.000 - 100.000 godzin.
Pobierają nie porównywalnie mniej prądu dając przy dobrym bitrate znacznie lepszy obraz.
Brałbym spokojnie Philipsa 32"pfl 5008 z ambilightem i będzie extra wygląd i skalowanie.
 
Do góry