Jaki tv led zamiast plazmy?

Lech

New member
Bez reklam
200W * 5h = 1000W (dziennie)

Też miałem podobny dylemat ze zużyciem prądu i kupiłem........kolejną plazmę. Mój 50" Panasonic ciągnie średnio poniżej 150W, a LED też nie chodzi na "wodę" tak więc różnica dzienna przy 5 godzinach oglądania wynosi 150W/Plazma minus 70W/LCD = 80W X 5h X 0,6pln/1kWh X 365dni = 87,6 zł/ rok . Trzeba być "mocno" upartym aby iść w takie "oszczędności".
 
D

Deleted member 121090

Guest
Obecnie mam plazmę Panasonic TX-P42V10E i jak patrzę ile zjada prądu to średnia będzie ponad 200W - obserwacje zużycia (sprawdzam co 10 sekund) program National Geographic chanel HD. Wyświetlanie zdjęcia z komputera full hd 192W.
200W * 5h = 1000W (dziennie)

HQ150: Zatem jeśli nawet tv led zje max według tego co napisali w specyfikacji to będę do przodu i to grubo :)
Choćby nawet było jak piszesz, to w tym przypadku jest tak, jak ja napisałem.
Plazma żre u Ciebie ogromnie dużo, a mimo to więcej od LEDa o jakieś 100W.
Na miesiąc to daje kwotę 9zł!!!!
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Złoty środek to Panasonic 50St60- też plazma.
Srebrne środki to :
Panasonic 50et60
Philips 50PFL5008
Sharp 50LE752
 

SLAV7

New member
Bez reklam
Skoro porównujemy do plazmy, to zastanawiam się jak PANAS 50ET60 i PHILIPS 50PFL5008 z matrycami IPS, mają mieć lepszy obraz od np. nowego SONY 50W8205/829 z matrycą VA, którego kontrast i czerń w jedyn z testów porównano niemal; do plazmy P50GT60.

KIKI - podobno robisz test tego TV, a proponujesz modele z ubiegłego roku, które są dobre ale na pewno gorsze od tego modelu SONY.
 
D

Deleted member 121090

Guest
Z tym ,,niemal'', to trochę albo Ty, albo Ci testerzy przesadzili:)
No chyba że przyjmiemy, że Warszawa jest niemal za granicami Zakopanego.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

WiTT

New member
Bez reklam
Ale kolega dariovico uparł się na LCD mimo że posiada dobrą plazmę, no i kto kolegę przekona? ;)
 

dariovico

New member
Rozumiem Was wszystkich :) Każdy też chwali swoje :) Plazma - ok pod względem jakości obrazu :) a jeśli chodzi o konsumpcje prądu to niestety odpada. Przykładu nie trzeba daleko szukać :)
http://www.hdtv.com.pl/forum/panaso...eneracja-plazm-panasonica-puka-glosno-do.html
W ustawieniach "prawdziwe kino" pokazuje jaką ma chęć na prąd. Przecież nie kupię plazmy, żeby jechać na minimalnych ustawieniach :) To tak jakby kupić porsche 911 i jeździć tylko na dwóch pierwszych biegach ;)
Nie wiem na jakich Wy ustawieniach oglądacie TV, ale w moim odczuciu i obserwacji zawsze zje dużo tego prądu. Większość materiałów wyświetlanych na TV jest jasna (nie mówię, że cała biała), ale jednak.
Nie wiem ile Wy płacicie za prąd :) ale ja mam sporą konsumpcję prądu.

TV led - no cóż, pobór prądu jest zdecydowanie mniejszy, co też widać w testach i na tym forum i na innych stronach w sieci. Obraz nie jest doskonały, ale tak jak pisałem na samym początku :) to niestety jest kompromis.

Widziałem też test dwóch telewizorów oled :) tu obraz ekstra, ale pobór prądu również podskoczył ;) no i cena zaporowa :D
 

WiTT

New member
Bez reklam
dariovico - celujesz w budżecie ~3,5k PLN, więc zakładam iż masz realny dochód roczny na poziomie 50k PLN, a chcesz sobie/nam udowodnić że różnica w poborze prądu na poziomie 100-150zł/rok ma bardzo znaczące dla budżetu domowego znaczenie?
I do tego sam przyznajesz że LCD będzie słabsze niż Plazma...

Ja wymiękam ;)
 

dariovico

New member
Weźmy pod uwagę np. wczorajszy mecz ligi mistrzów Bayern - Arsenal

moja plazma 42cale, średnio 260W/h

Plazma 260W*90min = 490Wh (inne plazmy zjedzą podobnie - tak sądzę - przy czym trzeba zaznaczyć, że tylko te które mają w specyfikacji wpisane, że maksymalny pobór prądu jaki mogą wziąć to ponad 300W)
Czysto teoretycznie mogę napisać, że Panasonic TX-P50ST60E weźmie tyle samo lub podobnie.

tv led (mecz - czysto teoretycznie) uśredniając 80W/h (42-47cali)
80W*90min = 120Wh

inny led wartości powiedzmy maxymalne:
100W*90min = 150Wh

Inne wartości (plazma):
średnia 200W/h , 5h - dziennie włączonego tv
200W*5h=1000Wh (1kWh) dziennie
1000W*30 dni = 30000Wh (30kWh) miesięcznie
30000W * 12miesięcy = 360000Wh (360kWh) rocznie

Inne wartości średnie (tv led):
70W*5h = 350Wh (0,35kWh) dziennie
350W *30 dni = 10500Wh (10,5kWh) miesięcznie
10500W *12 = 126000Wh (126kWh) rocznie

Ale dość teoretyzowania :) Temat zbacza z kursu, co nie jest wskazane.

Cieszę się, że mam dzięki Wam kilka modeli tv do wyboru, którym mogę się przyjrzeć i przemyśleć sprawę.
 
Ostatnia edycja:
D

Deleted member 121090

Guest
Przedtem pisałeś, że Ci plazma bierze 200W.
Teraz do obliczeń przyjmujesz średnio 260W!
Ale jakby nawet, to te 20kWh miesięcznie różnicy to jest całe 12zł.
Powtórzę 12zł. A porównywalne jakościowo TV to różnica w cenie zakupu kilka tysięcy zł.
 

WiTT

New member
Bez reklam
@dariovico - nikt Ci nie broni kupić LCD. Ba, mało tego, każdy podejmuje sam decyzje. Tyle że Twój jedyny argument za LCD to zużycie prądu. A bierzesz pod uwagę że wydajesz 3,5tys zł na LCD, który sam stwierdzasz że będzie słabszy od plazmy i to już nie budzi w Tobie niepokoju źle wydanych pieniędzy?
Z kupieniem za te same pieniądze czegoś słabszego nie masz problemu, z ciut wyższym zużyciem energii bardzo duży opór.

Ja Ci napiszę to co na samym początku - idź i sprawdź jak po tylu latach na dobrej plaźmie będzie Ci się oglądało LCD. Potem idź i zobacz plazmę za te pieniądze. Zobaczymy jakie wtedy wnioski wyciągniesz.
 

dariovico

New member
Średnia 200W to różne programy (przekrój programowy). 260W to średnia z meczu tak jak napisałem wyżej.

plazma - w sumie za 360kWh za rok wyjdzie 115,2 zł (9,6 zł za mc)*
led - w sumie za 126kWh za rok wyjdzie 40,32 zł (3,36 zł za mc)*

*liczone dla stawki 0,32zł

różnica 74,88 zł roczna (6,24 zł różnica miesięczna)

Miesięcznie to tak źle nie wygląda ;) rocznie już trochę gorzej, ale do przyjęcia.

Podsumowanie:
============

Padły następujące propozcje tv

Panasonic TX-P50ST60E - plazma
Sharp 50LE651 - led
Sharp 50LE752 - led
Panasonic 50ET60 - led
Philips 50PFL5008 - led
SONY 50W805 - led
Sony 50W829 - led

Większość osób (właściwie wszyscy) proponują kupić drugą plazmę (50 cali).
Jeśli wybór padłby na tv led to też 50 cali.

Wnioski niebawem ;)
 
Ostatnia edycja:

rodrigos

New member
sprawdź sobie model samsunga 6770
dobry stosunek jakości do ceny
i jak tak idziesz w oszczędność to zapomnij o 3D zużycie prądu razy 2 podczas trybu 3d
ja zmieniłem lcd 32 cale na 51 cali plazme i sporo lata w 3D i jakoś większych rachunków nie zauważyłem
jak było 200 kw co miesiąc to i jest dalej
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Z tych co napisałeś brałbym
Panasonic 50St60
Sony 50W829
Philips 50 PFL 5008
Panasonic 50ET60
Sharp 50le 651
 

Lech

New member
Bez reklam
Lech: a na jakiej podstawie liczysz średnią? Masz miernik energii elektrycznej i do niego wpiętą plazmę?

Tak mam miernik z wieloma funkcjami i do tego miernika jest podpięta plazma. Powiem tak, że oglądanie filmów i programów w dość ciemnym pomieszczeniu i do tego z włączoną funkcją pomiaru natężenia oświetlenia w telewizorze zmniejsza bardzo pobór prądu do około 100-120watt.
 

dariovico

New member
Ostatecznie po długich namysłach i kalkulacji zakupiłem Panasonic TX-P50ST60E.
Po kalibracji świeci bardzo ładnie. Zdecydowanie ciągnie mniej prądu niż poprzedni 42 calowy po mimo iż jest większy - i to mnie w nim najbardziej zaskoczyło. Ma nieco gorszy dźwięk niż poprzednik, ale obrazem nadrabia wszystko.

Dziękuję jeszcze raz wszystkim za pomoc.
 
Do góry