Jaki TV LED wybrac 3D czy CINEMA 3D. POMOCY!!!

dongregory

New member
Witam pisze poniewaz jutro ide kupic sobie TV LED ale mam dylemat i potrzebuje jak najszybszej pomocy i odpowiedzi.
Napewno bedzie to telewizor LED ale :
1. Jaki model wybrac jesli chodzi o jakosc SAMSUNG, TOSHIBA czy LG ?
2. Jakie 3D wybrac ?
- czy ma to byc tv tylko z normalnym 3d czy tv z cinema 3d
- wiem na czym polega roznica ale niewiem ktory wybrac a niechcial bym popelnic bledu kupujac np cinema 3d i pozniej zalowac ze nie wzialem normalnego 3D
- czy jesli bym wzial np lg cinema 3d to czy beda chodzily normalne filmy 3d takze? Np jesli bym puscil na takim cinema 3d filmy z bluraya 3d to czy to bedzie normalny 3d jak na telewizoze 3d czy bedzie to przerobiony 2d na 3d
- czy tv z cinema 3d to jest to samo co 3d + cinema 3d czy jest to tylko cinema 3d bez wzgledu jakie filmy bym ogladal np sky uk 3d ?
- jesli tv cinema 3d posiada mozliwosc ogladania takze normalnych 3d to jak to sie ma do okularow jesli sa inne niz przy tv tylko z normalnym 3d? Mam nadzieje że rozumiecie o co mi chodzi?
Bardzo prosze o pomoc poniewaz po poludniu kupie tv a nie chce popelnic bledu
Mozecie nawet podac i numer stacjonarny na priv a ja zadzwonie abyscie mi mogli doradzic jesli jest taka mozliwosc lub mozemy sie zgadac na skype aby udzielic mi szybkiej rady
 

jokers

New member
Posiadam LG 55LW650S wiec moge nie byc obiektywny ale uwazam ze wybieraj technologie pasywna, czyli na dzisiaj LG i Philips. Obraz 3D wg mojej oraz znajomych oceny lepszy, okulary tansze, na starcie od LG dostajesz 7 sztuk okularow a w sklepie sa po okolo 20 zl/szt. Okulary sa lekkie, nie zsuwaja sie z nosa, obraz nie migocze, wzrok sie nie meczy.
Wszystkie filmy dostapne w 3D beda dzialac tak samo w technologii pasywnej jak i aktwnej, roznica jest tylko w okularach a nie w zrodle obrazu.
Zwracaj tez uwage na wielkosc ekranu gdyz filmy w 3D ogladac powinno sie w zasadzie blizej niz 2D, np dla 55" najlepiej ogladac okolo 2,5 metra od TV a wiec 2x blizej ogladam niz TV na codzien.
 

Tad22

New member
Posiadam LG 55LW650S wiec moge nie byc obiektywny ale uwazam ze wybieraj technologie pasywna, czyli na dzisiaj LG i Philips. Obraz 3D wg mojej oraz znajomych oceny lepszy, okulary tansze, na starcie od LG dostajesz 7 sztuk okularow a w sklepie sa po okolo 20 zl/szt. Okulary sa lekkie, nie zsuwaja sie z nosa, obraz nie migocze, wzrok sie nie meczy.
Wszystkie filmy dostapne w 3D beda dzialac tak samo w technologii pasywnej jak i aktwnej, roznica jest tylko w okularach a nie w zrodle obrazu.
Zwracaj tez uwage na wielkosc ekranu gdyz filmy w 3D ogladac powinno sie w zasadzie blizej niz 2D, np dla 55" najlepiej ogladac okolo 2,5 metra od TV a wiec 2x blizej ogladam niz TV na codzien.

Jokers - gdzie kupiłeś LG 55LW650S? Chciałem kupić LG 42LW650S w sklepie Redcoon, ale infolinia nie wie nawet czy ten tv ma język polski. TV jest podobno z niemieckiej linii produkcyjnej i mam obawy przed jego zakupem.
 

bluray

Banned
Także czekam na pierwsze testy 55LW650S.
Policz koszt samych okularów.
LG dodaje 7 par = 0 zł
7 par do aktywnych to 6 x 450 = 2 700 zł, czyli 1/3 ceny LW.
Ale nie o to chodzi.
Pasywne ( LG, PHILIPS,TOSHIBA , VIZIO) dają komfort nieosiągalny dla "aktywistów".
Pożycz jakiś BD 3D i się sam w salonie przekonaj.
Najlepiej na AVATAR 3D.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Oglądanie filmów 3D to jak obliczono kilka % oglądania obrazu na telewizorze . Wybieraj telewizor głównie do systemów 2D . System 3 D traktuje jako gadżet.
Jeśli chcesz sprawdzić to większość głosujących jest technologią aktywną :
HDforum - Zobacz wyniki ankiety
 

acess

New member
Także czekam na pierwsze testy 55LW650S.
Policz koszt samych okularów.
LG dodaje 7 par = 0 zł
7 par do aktywnych to 6 x 450 = 2 700 zł, czyli 1/3 ceny LW.
Ale nie o to chodzi.
Pasywne ( LG, PHILIPS,TOSHIBA , VIZIO) dają komfort nieosiągalny dla "aktywistów".
Pożycz jakiś BD 3D i się sam w salonie przekonaj.
Najlepiej na AVATAR 3D.

Ktoś szukał jakiegoś testu ? 55LW650S ??
to tu mały reviewik

LG 55LW650S

http://www.digitalversus.com/lg-47lw650s-p364_10780_35.html
 

JackS.

New member
Bez reklam
Także czekam na pierwsze testy 55LW650S.
Policz koszt samych okularów.
LG dodaje 7 par = 0 zł
7 par do aktywnych to 6 x 450 = 2 700 zł, czyli 1/3 ceny LW.
Trzeba było przyjąć, że okulary aktywne są po 1000, to by Ci od razu wyszło, że telewizor 55LW650S LG rozdaje za darmo. :lol:

Aktywne, markowe okulary, ze sterowaniem przez Bluetooth, spokojnie kupisz za ok. 150 zł od sztuki (na przykład tu), a ich ceny szybko spadają. No, ale to już tak dobrze dla twojej tezy nie brzmi.
 

bigxlx

New member
Jokers - gdzie kupiłeś LG 55LW650S? Chciałem kupić LG 42LW650S w sklepie Redcoon, ale infolinia nie wie nawet czy ten tv ma język polski. TV jest podobno z niemieckiej linii produkcyjnej i mam obawy przed jego zakupem.

Na polski "jazyk" na 100% i tuner satelitarny tez wiec nie obawiaj sie o niekompatybilnosc z naszymi standardami.
 

bigxlx

New member
obraz nie migocze

...jest duzo jasniejszy poniewaz nie masz cyklicznego zaslanaiania oka i posiada jeszcze szereg zalet oczywiscie negowanych przez konkurencje... a co ciekawe za chwile Samsung tez przesiadzie sie na pasywne 3D i sam zacznie krytykowac aktywna technologie pozostajacego juz w osamotnieniu Panasonica...
 

bigxlx

New member
Consumer Reports Video Hub - Electronics - Televisions - Testing passive-3D TVs -
Tu jest opinia Organizacji Konsumenckiej wraz z nagraniami. Tu są badania nie zależnych firm:
http://www.hdtv.com.pl/forum/newsy/...z-wypowiedziec-sie-co-wybierasz-chyba-ze.html

Zrobiliśmy też własne badania.
Ale powiem że nie rozumiem kto kogo nadmuchiwał i w co ?

Quiz - kto to napisal?

"to nie w tym problem . Problem w tym że okulary zakłócają ciągłość obrazu , wprowadzają szkodliwe dla wielu migotanie, w większości są niewygodne do oglądania 8 godz. dziennie, ściemniają obraz. Masz też zakaz oglądania jak się napijesz mocniejszych trunków.
"
 

mikecheck

Member
Nie wiem już całkowicie co robić, totalnie zagubiłem się w tym wszystkim. Po pierwsze nie ma telewizora idealnego, na pewno nie w przydziale 4000-5500 PLN. Przez miesiąc czasu byłem przekonany do 46gt30e Panasiaka, ale jak zobaczyłem problem pojawiającego się "fluctuating brightness" – w stanach dochodzi nawet do wymiany A board. W UK też narzekają, a w UE nowy firmware 1.313 też nie radzi sobie z problemem FB. Zastanawiałem się czy w ogóle jest sens wydawać tyle kasy na telewizor na coś co będzie ciebie irytować, a naie cieszyć!

Jak patrzę na LED typu ued8000 lub ued7000 to czy to jest wart swojej ceny, szczerze w to wątpie! Zaraz pewnie jak wrócę do pierwszej myśli Sharp LE830 to pewnie też wyczytam coś i nic nie kupie ;/
 

JackS.

New member
Bez reklam
...jest duzo jasniejszy poniewaz nie masz cyklicznego zaslanaiania oka i

A to czemu miałby być jaśniejszy?
Przecież w pasywnej technologii zamiast wyświetlać dla jednego oka obraz na całym ekranie przez 1/2 czasu, wyświetla się cały czas obraz ale na połowie linii ekranu - pozostała połowa linii jest dla danego oka wygaszona. Tak więc na jedno wychodzi - czy technologia aktywna, czy pasywna, maksymalna możliwa jasność telewizora w 3D spada o połowę w stosunku do 2D.
 

jokers

New member
Witam

Dopiero dzisiaj zauwazylem ze ktos mnie sie pytal gdzie kupilem 55LW650S, kupilem w REDCOON, najpierw naczekalem sie bo caly czas pisalo na stronie dostepny za 2 tyg, za tydzien i znowu za 2 tyg, nigdy nie byl dostepny a ja glupi czekalem bo nie chcialem zamawiac, liczylem na to ze kupie gdzie indziej jak bedzie dostepny, wreszcie zamowilem i czekalem nie 2 tyg a okolo 4-5 dni.
Telewizor ma pelne polskie menu i polskie dodatki, rejestruje sie w polskim LG, tuner satelitarny poprawnie obsluguje polskich operatorow chociaz ustawianie kanalow to jakis koszmar, czy ktos zna jakis program do ustawiania kanalow ?
Osoby ktore opowiadaja ze nie ma HD bo jest polowe rozdzielczosci na jedno oko, prawdopodobnie bronia aktywnego systemu bo go maja, a ja powiem ogladam obraz (mam kącik telewizyjny) w odleglosci okolo 2,4 m od tv 55 cali i obraz jest żyleta, o dziwo mam wrazenie ze w 3D jest ostrzejszy niz 2D w HDTV, przeciez na obraz patrzy sie dwoma oczami a nie jednym, mózg sumuje caly obraz i przetwarza go w glowie, to tak samo jak 3D sklada w calosc nasz mozg a nie oczy.
Kolega ma najnowszego aktywnego samsunga (nie pamietam symbolu ale taki bardzo cienka srebrna ramka), zanim kupilem LG naogladalem sie 3D u kolegi, bardzo szybko meczyl mi sie wzrok ale byl jeden taki wieczor ktorego nie zapomne dlugo, kiedy ogladalismy film i popijalismy "wsciekle psy", pod koniec filmu wyladowalem w WC, kolega rowniez, mozecie sobie wyobrazic co nas tak meczylo.
Kiedy kupilem swoj TV, zaprosilem kolege do siebie i imprezke powtorzylismy, wspomnianego efektu juz nie bylo a wzrok wcale sie nie meczy. Kolega potwierdza ze obraz 3D zdecydowanie lepszy u mnie.
Boje sie ze moge byc nieobiektywny, rasa ludzka juz tak ma ze chwali swoje ale opinia o lepszym obrazie 3D na pasywnym TV slyszy sie bardzo czesto a ja moge to potwierdzic.

Co do Redcoon, ceny maja ciekawe ale obsluga nie zna sie na zeczy.
Przyklad pierwszy, po podaniu informacji ze TV LG55LW650S nie jest z polskiej dystrybucji zadalem pytanie czy bedzie mial polskie menu i polskie dodatki internetowe uzyskalem informacje ze nie, to mnie na jakis czas zniechecilo az dowiedzialem sie z innego zrodla ze jest po polsku.
Kiedy dostalem potwierdzenie ze TV bedzie do mnie wysylany chcialem szybko upewnic sie ile jest okularow gdyz w polsce do TV dostaje sie 7 sztuk, tym razem trafilem na kobiete ktora poinformowala mnie ze z tym TV nie ma zadnych okularow, trzeba je osobno kupic, zalamany ale no trudno (slyszalem ze sa max po 20 zl) prosze w takim razie o informacje czy maja a jezeli tak to po ile, kobieta sprawdza i mowi ze pasywnych okularow nie maja ale maja aktywne od LG ktore z tym telewizorem beda dzialac bo TV jest kompatybilny w dol, jak to uslyszalem to mi rece opadly, wytlumaczylem kobiecie na czym polega pasywny system, ze to jest nowy system i sa inne okulary ale kobieta zapewniala ze sie myle. Zaryzykowalem nie zamowilem nic, jednak w miedzy czasie na allegro juz szukalem okularow jednak nie zamawialem ich i dobrze, bo telewizor mial ich 7 sztuk a informacja o tym byla na wielkim pudle, pierwsza zecz ktora zauwazylem gdy kurier mi przywiozl TV i byl on jeszcze na samochodzie.

Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

rhaston

New member
Hmy, mam w domu starego Samsunga sprzed prawie roku, 50 cali Full HD plazma z aktywnym 3D (pierwsza seria ich telewizorów 3D) oraz monitor 23" LG D2342P-PN. Oczywiście telewizor to nie LED, ale porównuje tutaj obie technologie 3D. Mam w domu sporą kolekcję filmów blu ray 3D, bo mam "bzika" na punkcie tego gadżetu, do tego dochodzą gry (Xbox 360 & PC) oraz pomniejsze demonstracje technologii wynalezione gdzieś w internecie. Wszystko z tego widziałem na obu ekranach - wiadomo, ciężko porównywać 50" z 23" oraz plazmę z LEDem, ale jeśli chodzi o samą technologię zdecydowanie wolę produkt LG. Obraz jest jaśniejszy, bo szkła są jaśniejsze, okulary są lżejsze, nie trzeba ich włączać, ładować, film mogę oglądać bez opuszczonych rolet i nie rozprasza mnie migotanie, noszę okulary korekcyjne, ale prawdę mówiąc nigdy nie piałem problemu z "utrzymaniem dwóch par na nosie" więc tutaj żadna technologia mojego punktu nie zdobywa. Mogę się wygodnie położyć na kanapie i oglądać film podczas gdy w wypadku migawek nie jest to możliwe. Czasem oglądając film na Samsungu zdarza się, że obraz jest rozdwojony (crosstalk) co doprowadza mnie do szału i jest głównym powodem dla którego przedkładam technologię LG. Głębia obrazu i intensywność efektu wydaje się podobna w obu wypadkach, chociaż czasem odnoszę wrażenie, że w wypadku migawek bierze górę - nie wiem z czego to wynika, raczej jest to kwestia złudzenia i tego, że filmy na LG oglądam często przy świetle dziennym co w jakiś sposób mimo wszystko obniża jakość odbioru, nawet kiedy ogląda się filmy 2D. Strata rozdzielczości nawet jeśli jest (a chyba jest) nie jest dla mnie zauważalna, ale cóż - mała przekątna robi swoje przy 55" może się to okazać zauważalne. Problemów z bólem głowy nie miałem nigdy, ale czasem po dłuższym seansie na Samsungu oczy mnie piekły, z LG nigdy tego nie doświadczyłem, więc plus dla niego. Pod koniec roku (obniżki starego asortymentu), albo na początku przyszłego (nowa oferta) zmienię telewizor i najprawdopodobniej wybiorę właśnie technologię pasywną, głównie dlatego że jest dla mnie bardziej komfortowa, ale także dlatego że chcę ja przetestować na większych rozdzielczościach jak 55" (do tego nie miałem jeszcze żadnego LEDa 3D oraz miałem tylko jednego LEDa w ogóle kiedy technologia wchodziła na rynek a chcę porównać ją z plazmą). Nie mogę mówić za wszystkich, ale mnie Cinema 3D przekonało.
 
Ostatnia edycja:

bigxlx

New member
A to czemu miałby być jaśniejszy?
Przecież w pasywnej technologii zamiast wyświetlać dla jednego oka obraz na całym ekranie przez 1/2 czasu, wyświetla się cały czas obraz ale na połowie linii ekranu - pozostała połowa linii jest dla danego oka wygaszona. Tak więc na jedno wychodzi - czy technologia aktywna, czy pasywna, maksymalna możliwa jasność telewizora w 3D spada o połowę w stosunku do 2D.

Podlacz watomierz i zobacz ile pobiera energii TV aktywny i pasywny w trybie 3D aby zapewnic analogiczny poziom jasnosci jak w trybie 2D.
 

bigxlx

New member
Zapewne procentowy wzrost poboru mocy w obu będzie podobny. Jak znajdę chwilę czasu, to sprawdzę jaki jest w 51D550.

Podlaczysz 51D550? Toc to plazma, a w poscie jest mowa o utracie jasnosci w trybie 3D w przypadku LCD aktywnych i metodzie jej niwelacji przez podbicie jasnosci co skutkuje wzrostem poboru mocy. A plazma w 3D siorbie tyle samo, tylko ze niewiele juz na niej widac.
Wiem wiem zaslonisz okna i bedzie nastrojowo.....
 
Ostatnia edycja:
Do góry