jaki TV LED max 40'' do 2300pln, min 100hz głownie do PS4 i kanałów sportowych HD

mlody89

New member
Witam.
Zależy mi na TV LED max 40'' do kwoty 2300pln no chyba że polecicie trochę droższe modele, nie żadny smart tv i 3D bo tego nie potrzebuje , głownie do oglądania kanałów HD, filmów i seriali HD z lapka i za jakiś czas do grania na PS4. Chodzi mi dobrą jakość obrazu i odświeżanie natywne minimum 100hz żeby obraz z PS4 i sportowych kanałów był wyraźny i płynny. Nie znam się za na tym więc liczę na waszą fachową pomoc :)

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 3,2x5,2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2-2,5 m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stać
6.Jak słońce świeci w pokoju ? od prawej strony na telewizor ustawiony w prawym rogu pokoju
7.Jaki masz obecnie telewizor ? stary SONY KDL 37U3000
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? natywny 100hz, full hd
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? HD
10.Jakie urządzenia ? cyfrowy polsat, PS4, laptop
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 3-6h zależy od dnia
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? obojętnie
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? sportowe HD, naukowe HD, filmy,seriale hd z lapka
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? NIE
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? zamierzam, a ile ciężko określić ok1-2h
16.Preferencje co do marki ? NIE MAM
17.Preferencje co do wielkości ? 37-40'' nie większy
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? slaba jakość obrazu i male odświeżanie
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami, zależy jak pracuje
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 2300pln
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? NIE
 
Ostatnia edycja:

mlody89

New member
ciekawy ten sharp, mam rozumieć że ma natywną matryce 100hz i ten niski input lag? coś jeszcze polecacie? czekam na wasze propozycje :)
 

mlody89

New member
Zdecyduje się chyba na tego Sharpa, bo 42'' będzie trochę za duży jak na mój pokój. Wiem że nie można kupić za dużego tv :p ale w przypadku mojego pokoju niestety 40'' to max, poza tym finansowo też mnie nie stać. Tylko jak z input lagiem w tym modelu Sharpa? Da rade przy PS?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Mieści się w pierwszej grupie do 50ms - więc możesz grać ostro w sieci.
Sharp ma matrycę natywną 100Hz więc i płynność extra.
Napisz na PW dostaniesz info cenowe dla niebieskich.
 

mlody89

New member
A co z modelami Samsunga UE40F6500, UE40F6400, UE40ES6100, UE40F6100. Czy może jeszcze jakiś inny? Sharp jest od nich lepszy? Bo UE40F6400 jest w takiej samej cenie jak Sharp LC-39LE752V, a do UE40F6500 musiał bym trochę dopłacić
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Chodzi o skalowanie, obróbkę, płynność - Sharp ma ostrzejszy i bardziej wyraźny obraz, Mam matrycę natywna 100 Hz.
Samsung ma lepsze multimedia, ale te zawsze możesz dokupić.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Akurat ta 39 Sharpa specjalnie udana nie jest - matryca CMI, z żółtawymi przebarwieniami, i cloudingiem.
Dużo lepiej wypadaja 40" na matrycy Samsunga - F6500, czy Toshiba 40L7335.
 

paeru

New member
Bez reklam
Również nie polecam 39 Sharpa - nierówność podświetlenia widoczna nawet na jasnych tłach, wyblakłe kolory z którymi nie da się wiele zrobić (brak zaawansowanych opcji kalibracyjnych), odstające od konkurencji kąty patrzenia, brak złącza optycznego (kpina jak na telewizor wydany w 2013 roku), brak okularów 3D w zestawie, beznadziejna platforma smart, kiepska jakość zastosowanych plastików.

Zupełnie nie rozumiem, jak można polecać ten model...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Widać ktoś wam poprzestawiał kolory na sklepie.
Wystarczy dokonać kalibracji i Sharp świeci rewelacyjnie.


005_P1560615.JPG



011_P1560621.JPG



004_P1560641.JPG


007_P1560645.JPG


008_P1560646.JPG


004_P1560673.JPG


025_P1560722.JPG
__________________


003_P1560725.JPG


015_P1560737.JPG


016_P1560738.JPG


Widać że komuś nieźle się rzuciło na oczy !!!

Wystarczy dokupić Dongla z Androidem ma się najnowocześniejszy telewizor na świecie w cenie 2200 zł .
 
Ostatnia edycja:

paeru

New member
Bez reklam
Widać że komuś nieźle się rzuciło na oczy !!!

Wystarczy dokupić Dongla z Androidem ma się najnowocześniejszy telewizor na świecie w cenie 2200 zł .

Poproszę bez wycieczek osobistych.

Jeżeli myślisz, że znam ten telewizor jedynie z prezentacji w sklepie, to grubo się mylisz. Ale co się dziwić, skoro Ty nawet model LD135 polecasz, czym już dawno pozwoliłeś na wyciągnięcie pewnych wniosków.

Dongle jest pewnym półśrodkiem, który nie zmienia jednak faktu, że Sharp sam w sobie leży i kwiczy. Do faktu braku okularów w zestawie i Spdif zamiast złącza optycznego oczywiście się nie odniosłeś, bo i po co.

Przy okazji - z tymi Sharpami bardzo często są problemy, czasami zdychają całkowicie, a czasami po prostu nie da się ich włączyć przez pewien czas - jedyne co mamy, to świecącą niebieską diodę. O tym oczywiście się tutaj nie mówi...

Zdania nie zmienię, szczerze NIE POLECAM!
 

mlody89

New member
Widziałem że niektóre modele mają oznaczenie z końcówką SS -UE40F6500SS, czy to coś zmienia w modelu? I co lepsze jako pamieć masowa pod usb pendrive czy dysk przenośny?
 
Ostatnia edycja:
Do góry