Jaki TV LCD 37cali ??

zwirek1

New member
Witam
Chciałbym kupić telewizor TV LCD. Zaczynam studia w tym temacie no i oczywiście mętlik:
Parametry
Odległość od TV? 2,5m. pokój średnio-nasłoneczniony o wymiarach 3,5x5m
Sygnał?- obecnie kablówka UPC, ale może ulec w przyszłości zmianie
Kiedy ogladasz?- głównie wieczorkiem 2 osoby
Jaki mam telewizor?-obecnie żaden, urządzamy mieszkanie
Stojący, wiszący?-Stojący z opcją na ścianę do dokupienia
Podłączałbym czasami do niego Laptop Asus F3SV z graficzną GeForce 8600GS jakiś film, zdjęcia a gry to sporadycznie
Cena ok.4000PLN
Nie wiem czy w tej cenie i rozmiarze jest już coś ze 100HZ
Ulubiony program: Nie mam ale lubie siatkówkę
Smużenie to cecha która jest niewskazana
Miejsce zamieszkania? Warszawa
Z moich obserwacji wynika, że powinien to być telewizor 37 calowy i takiego szukam
Jeżeli chodzi o markę to nie jestem jak na razie przekonany do Samsungów. Dużo dobrego słyszałem o Sharpach np. Sharp XL8E ale nie ma tunera a w Warszawie jest już podobno sygnał cyfrowy z nadajników naziemnych. Stwierdziłem się z opinią, że obraz jest "mdławy" Dalej Sony KDL-37V4500 widziałem w salonie jego większego brata i łądnie grał.
Co sądzicie o tych dwóch telewizorach i oczywiście nie tylko co możecie mi polecić w celu kupna odpowiedniego?
 

skylla1

Member
Bez reklam
Ja ci proponuję Panasonica 37LX85 za mniej niż 2500 (IPS, 100Hz). Zagra bardzo dobrze, do Twoich zastosowań będzie idealny, a resztę wydasz na coś sensowniejszego... Ewentualnie plazma w podobnej cenie.
 

mateo2121

New member
Bez reklam
Ewentualnie droższy Sharp o ktorym tyle dobrego słyszałeś- XL8E- i nic nie jest pzresadzone...doskonale współpracuje również z komputerem czy konsolą...naprawdę ekstra TV
 

zwirek1

New member
Skylla1
Dzieki za sugestie. Mam dodatkowe pytanka. Ten Panasonic 37LX85 ma zintegrowany Tuner, ale wiesz moze jaki? Bo to pewnie nie ten mpg4?
Polecasz plazmy w podobnej cenie, a jakie sugerowałbyś modele?
Meteo2121
No tak tak ten sharp ciągle chodzi mi po głowie. Szukam haka na niego. Da sie podlaczyc pod niego mpg4?

Czekam jeszcze co mi powiedzą inni Senniorzy forumowicze
Pozdrawiam
Wkrótce weekend
 

lukilodz123

New member
Co do mpeg4 w Sharpie to fakt nie ma. jest tylko mpeg2 ale widzę, że na forum tyle osób uzależnia kupno TV od mpeg4 a ilu z was ogląda programy z anteny dachowej albo pokojowej (lub tego typu). Nie okłamujmy się nawet jak w końcu zaczną nadawać w mpeg4 tak, że połowa kraju będzie w zasięgu to minie z rok, do tego co będzie nadawane? TVP,Polsat, TVN znając życie na początku nie będzie w HD, bo będą jakieś problemy, a będzie chodziło o to, że zamiast puszczać za free wolą abyśmy im płacili w kablówkach i telewizjach cyfrowych. Jak dla mnie jest to kolejny bajer z którego i tak się nie będzie korzystało chyba, że emeryci, którzy mają pakiety socjalne i im 4 kanały wystarczą. (Bez urazy). na forum jest link do strony gdzie podają gdzie i na jakiej częstotliwości da się odebrać DVB-T. Jak masz UPC to jeżeli jesteś zadowolony to zostań przy nich, podobno całkiem sensowna kablówka.
Ja jestem szczęśliwym posiadaczem xl8e w 37"
 

skylla1

Member
Bez reklam
Plazma Panasonic 37PV80 - jest o niej ponad 500 maili na forum o plazmach.
Zaden z wymienianych tv nie ma tunera DVB-T z MPEG4, ale jak pisał poprzednik to może byc ważne tylko dla dachowców.
Haki na Sharpa są trzy:
- bardzo wolne przełaczanie kanałów i wejść AV (2-3sek)
- słabe kąty boczne - przy 45 stopniach wszystko szarzeje
- cena (po co przepłacać, skoro nie zobaczysz róznicy)
No i jeszcze taki sobie serwis i usterkowość- Panasonic ma lepsze.
 

Ma_R_tinezku

New member
Mam Panasonica TX-37LX85 od 2 dni i jestem zadowolony. Sygnał analogowy z kablówki pozostawiający wiele do życzenia a obraz naprawdę dobry. Wstawiłbym parę fotek ale niestety pomimo ,że mam powyżej 5 postów to nonstop wypisuje że nie mam.
 

zwirek1

New member
Dziękuję wszystkim za rady.
Ostatecznie zdecydowałem się na Panasonic TX-37LX85. Po dwóch tygodniach oglądania stwierdzam, że telewizorek świetnie współpracuje z kablówką UPC.
Dzięki jeszcze raz.
 

freyu

New member
Witam, ja z kolei powracam do zarzuconego na pewien czas zakupu tv. Kilka m-cy temu zdecydowany byłem na plazmę Panasa PV80, ale teraz się zastanawiam także nad lcd Panasa LX85. Ma 100Hz więc jest spoko chyba. Tylko nie ma testu na forum i mam teraz zagwozdkę. Nie wiem czy się pchać w plazmę czy lepiej lcd ? Jakieś mam takie teraz wątpliwości co do plazm zważywszy na fakt że producenci zarzucają ich produkcję, z drugiej strony Panas rozwija plazmy...ehhh... Generalnie tv miałby u mnie głównie służyć do oglądania telewizji i od czasu do czasu filmów z kompa.
 
Ostatnia edycja:
Do góry