Jaki TV LCD 26" wybrać, potrzebna pomoc.

Robson034

New member
Witam jestem nowy na forum, przeczytalem wiele na ten temat ale wybor naprawde jest ciezki tym bardziej ze taki sprzet kupuje sie raz na pare lat.
A chce byc zadowolonyw 100% ze sprzetu, dlatego kazdy kto ma jakies doswiadczenia z wymienionymi nizej modelami prosze aby sie wypowiedzial i naprawde doradził ktory sprzet bedzie najlepszy.
Chciałbym jaknajszybciej zakupić telewizor.

Mam na oku modele (tylko 26" wchodza w gre przy wielkosci mojego pokoju):

PANASONIC 26LX70 - zacheca matryca IPS Alpha oraz 100hz

SONY KDL26 P2530
SONYKDL-26T2800
SONYKDL-26T3000
z tego co wyczytałem w necie w tym przypadku kazdy z tych modeli posiada rowniez bdb. matryce S-PVA i bardzo dobre kąty widzenia, oraz podwietlenie WCG-CCFL

SHARP 26AD5EBK - o zastosowanej matrycy nie wiem nic

Na zywo mialem okazje obadać TV SHARP 26AD5EBK oraz SONY KDL26 P2530 , obraz był bardzo ladny na obu, wyrazna glebia i ostry obraz, kolory naturalne i nasycone, innych modeli nie mialem okazji zobaczyc w akcji.
Generalnie szukam telewizora na dobrej matrycy, gdzie czerń jest czernią, gdzie nie ma efektu duszka (czy tez podwojnego obrazu) i innych rozmazow,przejsc tonalnych w wyswietlanym obrazie, wiadomo przy tej klasie i tej kwocie jaką dysponuje (do 3000tys) idealnego obrazu nie jestesmy w stanie otrzymac, w jakims stopniu takie wady beda widoczne ale zalezy mi aby jak najmniej oczywiscie.

Moje wymagania co do użytku oraz możliwości:
posłuze sie pytaniem uzytkownika kiki'ego w innym temacie
"
Żeby przedstawić Ci alternatywę podaj :
Jakie masz warunki ?
jaki sygnał ?
jaka odległość od ekranu ?
jakie urządzenia do podłączenia?
jaka klasa cenowa?
więcej oglądasz w dzień czy w nocy?
jakie masz nasłonecznienie pokoju ?
ile osób zasiada przed telewizorem?
Jaki masz ulubiony program?
Ma stać czy wisieć?
"

Telewizja kablowa (spoldzielcza)
odleglosc od odbiornika, pracujac przy kompie ok.1-1,5m ogladając TV-grając na PS3 ok. 3m
musi miec 2xHDMI (konsola PS3, komp)
do 3000zł (oczywiscie moze byc tanszy ok. 2500zl odrazu doradzcie czy warto dolozyc do modeli ktore sa drozsze a moze nie widac roznicy wiec jak to mowia po co przeplacac)
tv ogladam glownie w nocy, praca na kompie cały dzien, pykanie w ps3 to sie okaze bo narazie nie mam do czego jej podlaczyc
jako jedyna osoba bede korzystał z Telewizora
TVN, HBO, HBO2, Discovery, VIVA
ma stać

Jezeli mielibyscie jakies pytania abym sprecyzowal moje wymagania to odrazu piszcie.
Naprawde zalezy mi na konkretnych spostrzezeniach co do sprzetu.
z gory dzieki za fatyge.

Pzdr
 
Ostatnia edycja:

czago

Banned
W Panasonicu 26LX70 możesz widzieć efekt stroboskopu co dla wielu jest dyskwalifikujące. Napisał o tym Romanoff w swoim piątym poście w tym wątku:
http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=14960&highlight=romanoff

Ja zdecydowanie polacałbym Ci Sony 32D3000. Możesz poczytać sobie na forum o tym TV. Świetnie nadawałby się do Twoich warunków (nie jest za duży!) i jest wart każdej wydanej złotówki. Jest ZDECYDOWANIE wyższej klasy niż modele przez Ciebie wymienione. Ale jest też "ciut" droższy:
http://www.skapiec.pl/site/cat/22/comp/202886
 

Robson034

New member
interesuja mnie modele o wielkosci 26" jedynie, co jeszcze powiecie na temat Samsunga LE26R82B?

czyli mam wybor miedzy:
SONYKDL-26T2800
SONYKDL-26T3000
SHARP 26AD5EBK
PANASONIC 26LX70
Samsung LE26R82B

zalezy mi na jak najlepszej czerni-biel tez oczywiscie, jaknajlepszych kątach widzenia, jaknajmniejsze smużenie itp, naturalne żywe kolory, i aby sprawdzil sie w tv kablowej.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Zdecydowanie popieram wybór Panasonica 26 LX 70.
Do warunków które podałeś , o lepszy model naprawdę trudno , nawet gdybyś sięgał po znacznie wyższą kasę. W Każdym punkcie twoich potrzeb ten model spełnia oczekiwania żebyś był " zadowolony w 100% ze sprzetu"
 
Do góry