jaki tv kupic do salonu

xemun

New member
Hej,
Na wstępie napiszę, że zastanawiałem się nad oledem, jednak z uwagi na ryzyko wypaleń chyba jednak wolę LCD. TV działać będzie prawie cały dzień, a ja czasem będę zatrzymywał ekran na nie wiadomo ile czasu, więc ryzyko jest duże.
Zastanawiałem się nad SHARP 70" LED LC-70UI9362E, ale nie wiem jak się sprawdza w graniu i ogólnie pod względem innych TV. Jednak cena jak za 70" jest wyjątkowo niska.

A oto odpowiedzi na zestaw pytań:
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 20m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? na wprost raczej
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stać
6. Jak słońce świeci w pokoju? z boku tv
7. Jaki masz obecnie telewizor ? nie ma znaczenia, bo to przeprowadzka i nowe parametry
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? neftlix, hbo go itp
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? SD, HD, 4k
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? PS4 Pro, PC
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 12-18
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? obojętne
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy, seriale, sport
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? czasem
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? tak, różnie, do 80%
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? różnie
17. Preferencje co do wielkości? nie
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? jak obraz smuży
19. Preferencje co do marki ? brak
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie jest potrzebne
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? zależy od stosunku różnicy w cenie/jakości/wielkości, ale na pewno nie 10k
22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? tak
 

xemun

New member
nie wiem też czy 70 to nie za dużo, myślałem o 55 ew 65 oledzie, jednak boję się tych wypaleń.
A jeśli już ta 70, to solidniejsze od sharpa są pod względem niezawodności, czy jakości wykonania, czy może po prostu lepsze pod niektórymi względami?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Cenę masz 3999 zł i drugi telewizor gratis
I to jest bardzo dobra oferta.
Z modeli 65" masz extra:
Philips 65PUS8303 za 4999 zł
TCL 65 X2 za 4699 zł
Sony 65XF9005 za 5999 zł
Samsung 65 Q65 za 4999 zł
LG 65SK8000 za 4500 zł
Wszystkie z pakietem gratisów.
 

xemun

New member
Cenę masz 3999 zł i drugi telewizor gratis.
Na jaki telewizor taka oferta? Nie bardzo rozumiem też o jakim pakiecie gratisów piszeszz.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Na Sharpa 60UI93 - cena 3999 zł + drugi telewizor Sharpa 32" za 899 zł jest gratis.
Pakiet zależy na jakie modele.
Sharp to : kalibracja profesjonalna gratis, Dostawa gratis.
 

xemun

New member
kurcze nie mogę edytować posta, bo czas na to minął, a chciałem zapytać o tego Samsung 65 Q65 za 4999 zł. jaki to model? Bo jak próbuję wyszukać w google, to nie znajduje mi konkretnego, a znajduje mi różne qledy w większości sporo droższych.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To Samsung 65Q65RATXXH dokładnie za 4999 zł
I dla niebieskich członków forum pakiet gratisów.
 

xemun

New member
Napisałeś, że drugi telewizor do 60UI93, a nie do 70, tutaj widocznie nieporozumienie.
Z tych co podesłałeś to fajny jest ten samsung i lg, jednak czytałem, że lg ma dolby vision, które jest bardziej popularne (netflix), a samsung ma fajny tryb ambient.
A jak się ma ten sharp do samsunga i lg?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sharp ma mniej aplikacji ale obrazowo CI co kupili - nie znajdziesz narzekań.
Oferta się kończy po mału z drugim telewizorem gratis.
 

xemun

New member
Tylko to nie ode mnie zależy, bo na razie czekam na potwierdzenie, że dostanę kredyt na mieszkanie i wtedy będę mógł zacząć kupować sprzęty.
Przy 2.5 metro to 70 cali nie będzie za dużo? Bo kurcze trudno wybrać, który najlepszy z tych co podałeś. Może jak już będę wiedział to będą jakieś ciekawe promocje, które zaważą na zakupie.
 

xemun

New member
No do zakupu zostały pewnie jakieś 2 tygodnie, więc przypominam się. Po tym co wyczytałem w tym czasie to chyba zdecyduję się na Samsunga QE65Q70RA, bo już ceny ok 6k są.
Dobrze wybrałem, czy myślicie, że można wydać mniej za podobną jakość lub lepiej za tyle kasy?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Lepiej 65XF9005 i też się mieści za 6 tyś z z pakietem.
A wkrótce mają sie pojawić pierwsze modele mini led na rynku.
Kiedy mas zakup ?
 

xemun

New member
A ten samsung po ile u Ciebie z kalibracją?
Bo chyba jednak wolałbym tego samsunga, w czym jest lepszy ten sony?
Bo Samsungi mają tryb motion plus gra, czego nie mają inne telewizory na rynku.
A co to te mini ledy? Pewnie po wejściu będą drogie jak każda nowość.
Nie mam konkretnej daty, ale myślę, że w przeciągu 2 max 3 tygodni.
 
Do góry